Po dramatickém závěru si za vítězství v prodloužení odvážíme z Velké Bíteše 2 body

Zápas ve Velké Bíteši začal velkým tlakem domácích, kdy se snažili rychle dostat do třetiny a tam vytvořit tlak na naše hráče. Nám se podařilo tento tlak zachytit a srovnat během několika střídaní hru, která se nesla ve velmi vysokém tempu. My jsme se snažili prorazit jejich obranu kombinační hrou, ale soupeř velmi dobře pozičně bránil. Gólově se poprvé prosadil soupeř, kdy po té co jsme perfektně zvládli rozhodčím udělenou přesilovku 5 proti 3 a soupeři se prakticky nepovedlo ohrozit naši bránu a následně jsme měli možnost hrát přesilovou hru 5 na 4, bohužel v té se zase nám nepodařilo využít početní převahu a v okamžiku jejího skončení se prosadili Bítešťí a otevřeli skóre v čase 10.35. Nám se podařilo vyrovnat při založení naší další přesilovky, kdy se rychlým únikem po křídle prosadil Jarda Navrátil, který posunul na Petra Žajglu a ten naservíroval Markovi Vránovi, který vyrovnal na 1:1.
Druhá třetina se nesla v podobném duchu a když už vypadalo, že skončí bezbrankově se nám nepodařilo zachytit rozjíždějící se útok soupeře, ze kterého padl 2 gól soupeře v samém závěru třetiny.
Do lll. tř. jsme vstupovali s obrovskou motivací výsledek zvrátit na naši stranu a vyrovnání přinesla již 4. min této třetiny, kdy se po nahrávce Marka Vrány důraznou střelou prosadil Jirka Paška. V dalších minutách náš tlak zesílil a soupeře jsme uzavřeli na dlouhé minuty v jejich třetině, ale bez výsledku.
Ten přišel v čase 58.17, kdy se po nahrávce Pavla Handla prosadil prakticky z brankové čáry Luboš Korhoň. Už to vypadalo, že je rozhodnuto, ale o deset vteřin později opět udělená přesilovka soupeři, při které se jim podařilo v čase 59.30 střelou po zemi od modré prostřelit hradbu těl a vyrovnat, jsme se cítíli  podvedeni i díky tomu, že Bítešťská časomíra několikrát v průběhu přesilovky zastavila i přes naše protesty čas a tím pomohla prodloužit zápas.
Následovalo prodloužení a hra 3 na 3, která přinesla hned od začátku mnoho šancí na obou stranách, ale oba brankáři je úspěšně zlikvidovali. Následně při obraném zákroku Pavla Handla, který objektivně, kdy vytlačil hráče z střelecké osy, bylo proti nám nařízeno trestné střílení, které však Pavel Řoutil výborně zlikvidoval. A následnou satisfakcí bylo, že zrovna Pavlovi Handlovi se podařilo obrat na naší obrané čáře hráče o puk a samostatným nájezdem a kličkou do backhandu ukončit ve 3 minutě prodloužení.