Rozhodčí: Brzobohatý, Maršálek – Bernard, Zapletal

Kotvan - Crlík, Výmola, Lidák, Rýpar, Polesný, Veselský, Rákoczy "A" - Polák, Janás, Venclík, Kučera "C", Chalupa, Tomi, Jajcay, Peš "A", Sajdl, Kuba

• 30. Kuba (Polesný, Tomi) (HO)
  • 47. Crlík (Polák) (HO)
  • 50. Kučera (Tomi, Sajdl) (HO)
  • 52. Sršeň (Šímo) (UN)

U N I Č O V – Je za námi první utkání čtvrtfinálové série mezi Uničovem a Hodonínem, které se lépe podařilo favoritovi série, a to Drtičům, kteří v utkání od první třetiny vedli a svůj náskok hosté postupně dokázali navyšovat. Orli v závěru pouze kosmeticky upravili konečné skóre, když tedy nakonec Uničov v prvním utkání podlehl Hodonínu 1:4.

Utkání začali lépe hostující hokejisté, kteří chtěli co nejdříve vstřelit první branku, a dostat se tak do herní pohody. To se jim také nakonec podařilo v 8. minutě, když Venclík udržel kotouč na modré čáře, aby jej následně předal do středu útočného pásma Michalu Crlíkovi, který se se svou střelou trefil přesně k tyči domácí klece – 0:1.

Orli na svou první vážnější šanci museli čekat až do 17. minuty, kdy se Navrátilovi podařilo vyslat do menšího úniku Beiera, který však byl tísněn dojíždějícím hráčem, a tak zvolil střelu, kterou Kotvan vyrazil mimo svou klec, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení Hodonína.

Ve druhé části si domácí hokejisté vypracovali řadu brankových příležitostí. Vše začalo ve 23. minuty, když Sršeň nahrál mezi kruhy Beierovi, jenž ihned vystřelil, jenže jeho pokus skončil přesně v lapačce Kotvana. O pár minut později se do úniku dostal Handl, jenž to celé řešil střelou, kterou Kotvan vyrazil do rohu kluziště, odkud však jeden z hostujících obránců poslal puk křižně přes mezikruží, kde byl Kratěna, který byl následně zcela sám před hodonínským brankářem, jenže toho se svým zakončením nechal vyniknout.

A tak v 31. minuty přišel trest na druhé straně. Hodonín hrál přesilovou hru, ve které od modré vystřelil Polesný, jehož střelu Sedlář vyrazil před sebe, ale zde byl hodně důrazný Michal Kuba, kterému se následně už podařilo dostat puk do domácí brány – 0:2.  Drtiči navíc následně hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ve které však nedokázali překonat Sedláře, když zřejmě největší šanci zahodil Peš, který po jedné z vyražených střel netrefil prázdnou klec.

V závěru druhé třetiny hráli domácí ještě přesilovou hru, ve které se Žajglovi podařilo žabičkou dostat puk na zcela volného Kratěnu, jenž už měl před sebou prázdnou bránu, ale domácí útočník toho bohužel nedokázal využít a poslal kotouč za klec Hodonína.

Ihned na začátku třetí periody mohli Drtiči navýšit své vedení, když se před Sedlářem objevili zcela volní Sajdl s Jajcayem a druhý jmenovaný obdržel přihrávku před prázdnou bránu, avšak se svou pohotovou střelou trefil břevno. Ve 48. minutě už však přišla třetí branka Hodonína. Polák se s pukem vymotal z rohu útočné třetiny, aby následně přihrál na střed Michalu Crlíkovi, a ten se trefil zcela identicky, jako v první třetině – 0:3.

O další tři minuty později využili hosté okénka v domácí obraně, protože Tomi na modré dobře posunul puk do úniku kapitánovi Zdeňku Kučerovi, který se následně tváří v tvář Sedlářovi nemýlil a svou střelou poslal puk do horních pater domácí klece – 0:4. Orli se v 53. minutě dočkali alespoň čestného úspěchu, když využili špatného vyhození hostující obrany a Šímo byl mezi kruhy zcela sám, kde naznačil střelu a poté nahrál před prázdnou Tomáši Sršňovi, který už se nemýlil – 1:4.

Uničov tedy nakonec v prvním utkání před svými diváky podlehl Hodonínu 1:4 a v pátek se budou Orli pokoušet o prodloužení série, když je na ledě Drtičů čeká druhý zápas.

Stav série: 0:1

Ohlasy trenérů:

Ondřej Kavulič (Uničov):

Myslím si, že dnes rozhodlo to, že Hodonín dal první dva góly. My jsme tam taky dvě velmi dobré příležitosti, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit. A to je prostě playoff. Hodonín má hrozně silné mužstvo. Jejich první lajna je na tuto ligu nadstandardní. Kluky ale musím pochválit za bojovnost, protože polovinu sezony hrajeme na deset lidí. Gratuluji soupeři k výhře a prvnímu bodu a věřím, že se o to v Hodoníně porveme a nenecháme soupeři nic zadarmo.

Jan Prčík (Hodonín):
Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme soustředění a kluci věděli, co mají hrát a taky co mají od soupeře čekat. První třetinu jsme zvládli dobře, vstřelili jsme gól a do druhé třetiny jsme šli s vedením 1:0. V prostřední části nás několikrát podržel Zdenko, který vytáhl několik důležitých zákroků. Přidali jsme druhou branku, která nám dodala trochu větší klid. Uničov má zkušený tým, který se pokoušel dostat za naši obranou dlouhými přihrávkami. Na to jsme se snažili hodně soustředit, aby tyto průnikové pasy pochytali, což se nám dařilo. V pátek bude důležité, abychom zůstali kompaktní. Všichni musí hrát zodpovědně a maximálně se obětovat pro tým.