HC Štika Rosice - HC Spartak Uherský Brod 1:4
HC Spartak Velká Bíteš - HHK Vel. Meziříčí 2:3
TJ Sokol Březina - HOKEJ Uh. Ostroh 0:7
HC Břeclav - HC Brumov - Býlnice 3:5

U N I Č O V – Základní část krajské hokejové soutěže se pomalu blíží do svého finiše, když Orli odehráli poslední zápas před svými diváky, ve kterém vyzvali Uherské Hradiště. Hosté v něm sice po první části vedli 3:2, ale Orli ve druhé periodě utkání srovnali a v poslední dvacetiminutovce otočili zápas na svou stranu. Uničov tedy nakonec porazil Uherské Hradiště 7:3.

Zápas s Uherským Hradištěm přitom pro Orly nezačal vůbec dobře. Ve 4. minutě šli totiž hosté do vedení, když nahozený puk od modré čáry skončil před bránou Uničova, kde se nejlépe zorientoval Jakub Uhříček, který ho následně poslal za Sedlářova záda – 0:1. Následně mohl srovnat domácí Klíč, kterému před vlastní bránu nahrál jeden z hostujících obránců, jenže zakončení uničovského útočníka skončilo v lapačce Oharka.

V 15. minutě vytvořil Šímo velkou šanci pro Kratěnu, který byl na pravé straně zcela sám, ale Oharek jeho střelu vyrazil svým betonem. Uherskému Hradišti se následně podařilo udeřit z následného protiútoku, když Burša nahrál zpoza brány mezi kruhy volnému Adamu Větříškovi, jehož střela skončila v domácí kleci – 0:2. Orli však dokázali rychle zareagovat. Žajgla svým pasem uvolnil Pavla Handla, který následně vystřelil z levého kruhu na vzdálenou tyč a prostřelil Oharka – 1:2.

Za minutu a tři vteřiny to však znova bylo o dvě branky. Kristkova střela z levé strany totiž skončila na masce Sedláře a než stačil hlavní rozhodčí zareagovat, tak se k dorážce dostal Adam Větříšek, jenž už jen poslal puk do prázdné sítě – 1:3. V 19. minutě však Orli snížili na rozdíl jediné branky, když Handl z rohu kluziště nahrál na hranici levého kruhu Petru Žajglovi, jenž se prosadil okamžitou střelou k tyči – 2:3.

Ve druhé třetině se následně Uničovu podařilo vyrovnat. Ve 31. minutě totiž Tomáš Halouska hned dvakrát za sebou střílel ze skoro totožné pozice, když jeho první střelu ještě hostující brankář vyrazil, ale následný druhý pokus už skončil za jeho zády – 3:3. Uničovští následně mohli jít do vedení, když se sám před brankářem zjevil Žajgla, který ho však se svou střelou jen trefil a v další akci se neprosadil ani Beier se svým zakončením z otočky.

Co se však nepodařilo ve druhé třetině už vyšlo v té třetí. Ihned v první minutě třetí periody totiž Petr Žajgla svou individuální akcí poslal uničovské hokejisty do vedení – 4:3. Domácí poté hráli ve velké pohodě což jen dokázala další branky, když ve 46. minutě ujeli Orli ve dvou na jednoho a Handl nahrál Michalu Pastorkovi, jemuž sice jeho střela lehce sjela, ale i možná díky tomu skončil puk za zády Oharka – 5:3.

O další minutu později se Uničov radoval znova, protože Kratěnova střela skončila na tyči hostující klece, kde se následně k dorážce dostal Petr Žajgla, který už poslal kotouč do odkryté brány, a zkompletoval tak svůj hattrick – 6:3. Uherské Hradiště následně vystřídalo své brankáře, když Vlastimila Oharka nahradil Martin Peprník.

Ani Peprník však čisté konto neudržel, protože v poslední minutě utkání jej po přihrávce od Pašky prostřelil Pavel Handl, který tak svou brankou stanovil konečné skóre utkání – 7:3. Uničovští hokejisté tedy ve svém posledním domácím utkání v základní části porazili Uherské Hradiště jasně 7:3, a připsali si tak velmi důležité tři body.

Na jakém místě skončí Orli po základní části?