Orli na svém ledě podlehli prvnímu celku tabulky, když vysoko prohráli s Uherským Ostrohem

Soupiska HOKEJ Uh. Ostroh

Valúch - Stuchlík, Maršálek, Vaněk, Žabčík, Nevídal, Rauš D. - Hendrych, Zalubil L., Zalubil J., Galuška V. "C", Stránský, Rauš M., Ševčík, Mika, Galuška L., Flora Pe., Flora Pa.

• 56. Stránský (Rauš D.) (UH)
  • 57. Zalubil J. (Rauš M., Rauš D.) (UH)

HC Spartak Velká Bíteš - TJ Sokol Březina 4:3

U N I Č O V – V posledním domácím utkání roku 2018 vyzvali Orli první tým letošního ročníku z Uherského Ostrohu. Hosté se hned po pár minutách ujali vedení, které už následně po celý zápas nepustili a naopak jej postupně navyšovali. Uničov dokázal reagovat pouze jedinou brankou, a tak nakonec podlehl Uherského Ostrohu jasně 1:6.

Hned v první minutě mohli jít Orli do vedení, když Žajgla zpoza brány přihrál Kratěnovi, který byl zcela sám před hostujícím brankářem, jenže svou střelu namířil právě do něj. Nedáš dostaneš, tak platilo na druhé straně. Uherský Ostroh se dostal do protiútoku, kde nakonec Žabčík nahrál před bránu Pavlu Florovi, jehož střela skončila za Pospíšilovými zády – 0:1.

Uničov se mohl dočkat vyrovnání v závěru první třetiny, kdy se do velmi slibné šance dostal Korhoň, avšak jeho pokus Valúch pokryl, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení hostů. Ihned na začátku druhé části se do velké šance dostala opět druhá formace, když Sršeň naznačil střelu, ale místo toho zvolil přihrávku na Korhoně, který však už neusměrnil kotouč do hostující klece.

Ve 27. minutě Uherský Ostroh navýšil své vedení, když příliš prostoru dostal na levé straně hostující kapitán Vilém Galuška, který se svou střelou na bližší tyč prostřelil Pospíšila – 0:2. Přesně v polovině utkání se Korhoň dostal do další šance, když se po pravé straně dostal až před Valúcha, jenže ten jeho zakončení chytil svou lapačkou.

Uničov následně hrál přesilovou hru, ve které se domácí hokejisté konečně dočkali. Šíma nahrál na pravou stranu Korhoňovi, jehož okamžitou střelu hosté zblokovali před svou klec, kde byl pohotový Tomáš Sršeň, který už dopravil kotouč za Valúchova záda – 1:2

Jenže závěr druhé třetiny Orlům vůbec nevyšel. Nejdříve se Uherský Ostroh prosadil po chybě za domácí klecí, kde Lumír Galuška získal puk a následně jej přihrál Davidu Raušovi, který se trefil přesně mezi betony – 1:3. Následně hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, ve které Raušovu střelu od modré Pospíšil vyrazil před sebe, kde byl Aleš Nevídal, který už ho dorazil do domácí klece 1:4.