HC Spartak Uherský Brod - HC Štika Rosice 2:1
HHK Vel. Meziříčí - HC Spartak Velká Bíteš 2:0
HOKEJ Uh. Ostroh - TJ Sokol Březina 4:3
HC Brumov - Býlnice - HC Břeclav 8:4

U H E R S K É H R A D I Š T Ě – Po domácí porážce s Boskovicemi se Orli vydali na jih, kde je čekal zápas proti Uherskému Hradišti. Uničov chtěl konečně zlomit sérii tří zápasů bez bodů a vykročil k tomu velmi dobře, když po dvou třetinách vedl už 3:0. Nicméně v poslední periodě se domácím podařilo vyrovnat a zápas muselo rozhodnout prodloužení. V něm o bonusovém bodu rozhodl Korhoň, takže Uničov nakonec porazil Uherské Hradiště 4:3 po prodloužení.

Uničovští hokejisté vlétli do utkání aktivněji a ihned ze startu chtěli vstřelit co nejdříve branku, a po dlouhé době se tak dostat do vedení. První šanci si vytvořil druhý útok, kdy Sršeň křižně přihrál Korhoňovi, avšak jeho střelu Kubík chytil. V 10. minutě už však šli Orli do vedení. Dobrý skvěle zabojoval ve středním pásmu, kde získal puk, nahrál jej Michalu Šimovi, jenž se poté elegantně protáhl kolem obránce a střelou do vzdálenější šibenice otevřel skóre utkání – 0:1.

Sršeň se následně dostal do dvou velmi nebezpečných situací. Nejdříve se protáhl po pravém křídle až před brankáře, kterého chtěl překonat zakončením na vzdálenější tyč, jenže jeho střela šla těsně vedle brány. O pár okamžiků později propadl domácí obraně puk a právě Sršeň toho využil a jel sám na Kubíka, ale se svou střelou trefil jen tyč domácí klece.

Uherskému Hradišti se málem podařilo vyrovnat ve druhé třetině, když jeden z domácích útočníků ujel do úniku, který řešil bekhendovou kličkou a zakončením mezi betony, což mu i vyšlo, ale kotouč následně mířil mimo bránu Uničova. Nedáš dostaneš tak platilo na druhé straně. Orli se totiž pokusili o rychlý protiútok, kde nakonec Sršeň nahrál Lubomíru Korhoňovi, jenž už překonal Kubíka – 0:2.

Uničov měl poté k dispozici přesilovou hru, ve které nejdříve Žajgla vybídl svým pasem Dobrého ke skórování, jenže ten minul prázdnou klec. Nicméně útok hostů pokračoval, a tak si oba hráči následně prohodili role, když Dobrý křižným pasem nahrál Petru Žajglovi, který se už nemýlil a vstřelil třetí branku Orlů – 0:3.

Bohužel ve třetí třetině se vše pokazilo. Uherskému Hradišti se už ve 42. minutě podařilo vstřelit kontaktní branku, když domácí ujeli ve dvou na jednoho a Petr Burša se trefil přesně pod břevno hostující klece – 1:3. Ve 46. minutě to už bylo pouze o jediný gól. Větříšek totiž poslal puk z rohu kluziště před bránu, kde byl Jiří Forman, který tečoval kotouč za Pospíšilova záda – 2:3.

V 53. minutě už mohlo být vyrovnáno. Jeden z domácích totiž využil špatné rozehrávky hostů a jel sám na Pospíšila, který však svůj tým podržel a jeho kličku vychytal. V 55. minutě hrál Uničov přesilovou hru, jenže se v ní do úniku dostal Martin Kotačka, kterému se podařilo překonat Pospíšila, čímž tak srovnal stav utkání – 3:3. Ve stejném oslabení ještě Uherské Hradiště ujelo do dalšího úniku, tentokrát dvou na jednoho, ale Pospíšil obě zakončení domácích zlikvidoval.

V posledních minutách měli domácí jasně navrch a klidně se jim mohlo i podařit otočit vývoj utkání na svou stranu, ale Pospíšilovi se podařilo vychytat všechny jejich střely a zápas muselo rozhodnou prodloužení. V něm nakonec bonusový bod získal Uničov, když Šímo nahrál před odkrytou bránu Lubomíru Korhoňovi, který se už z takové pozice nemýlí, a vstřelil tak rozhodující branku utkání – 3:4.