TJ Sokol Březina - HHK Vel. Meziříčí 5:2
HC Spartak Velká Bíteš - HC Spartak Uherský Brod 6:5 PP
HC Štika Rosice - HK Kroměříž 1:6
HC Blansko - HC Uherské Hradiště 4:2

U N I Č O V – Netradičně v pátek sehráli uničovští hokejisté další utkání letošního ročníku, když tentokrát dorazil finálový soupeř z minulé sezóny, a to Boskovice. Hosté se v utkání velmi rychle ujali vedení, které se domácím sice dvakrát podařilo vyrovnat, jenže Minerva poté odskočila na rozdíl čtyř branek, který Orli už jen kosmeticky upravili. Uničov nakonec podlehl Boskovicím 3:6.

Utkání nezačalo pro domácí celek nejlépe, protože po chybě v obranně se hosté už ve dvanácté vteřině dostlali do vedení, když ujeli ve dvou na jednoho a Pavel Tomaník našel díru mezi betony Sedláře – 0:1. Uničov mohl vyrovnat v 10. minutě, když Duba získal puk na útočné modré čáře a následně jel sám na Chvátala, jenže ten jeho střelu vyrazil mimo svou bránu.

Poté se do velké šance dostal Korhoň, když mu Halouska nahrál za bránou puk a domácí útočník si s ním zpoza klece rychle vybruslil a následně zkusil překonat Chvátala, což se mu i povedlo, jenže kotouč skončil na brankové konstrukci. V závěru první třetiny se však Orli branky dočkali, když Duba nahrál na pravé křídlo Tomáši Sršňovi, jenž následně překonal Chvátala šikovnou kličkou do bekhendu – 1:1.

Ve 25. minutě si však Boskovice vzaly své vedení zpět, protože po menším zaváhání obranného valu Uničova si Martin Dufek sjel mezi kruhy, kam i obdržel přihrávku a následně se svou kličkou překonal i domácího brankáře – 1:2.

Orli následně hráli přesilovou hru, ve které Libor Navrátil nahodil puk od modré čáry směrem na hostující klec, kde jej některý z hráčů ještě tečoval a kotouč nakonec skončil někde před Chvátelem, kde si ho našel Lukáš Dobrý, jenž už uklidil puk za záda boskovického brankáře – 2:2.

Uničovští hráli následně další přesilovou hru, ve které však už skórovat nedokázali a ani jednu z jejich dalších šancí nevyužili, a tak přišel trest na druhé straně. Lukáš Hnilička se totiž po pravé straně probruslil až před Sedláře, kterého překonal se svým zakončením na vzdálenější tyč a poslal Boskovice znova do vedení – 2:3.

Ve 49. minutě ujeli hosté ve dvou na jednoho, když celou akci nakonec řešil Aleš Pelikán střelou přesně mezi betony Sedláře – 2:4. Orli poté mohli snížit, když Duba našel svým pasem mezi kruhy volného Halousku, jenže jeho následnou střelu Chvátal chytil. Z následného protiútoku navíc udeřily Boskovice, když Martin Dufek obdržel přihrávku ve středním pásmu, vjel do útoku a ránou z levého kruhu prostřelil Sedláře – 2:5.

O poslední branku hostů se ve 56. minutě postaral Lukáš Hnilička, jenž využil zaváhání Žajgly, kterému propadlo vyhození Minervy a Hnilička následně uháněl sám na Sedláře, kterého překonal střelou pod vyrážečku – 2:6. V závěru se uničovských hokejistům podařilo ještě upravit závěrečné skóre utkání. Kratěna totiž zpoza klece našel před bránou volného Petra Žajglu, který napálil puk do horních pater branky – 3:6.

Boskovice tedy nakonec udělily Uničovu lekci z produktivity, když svého soka sice nepřestřílely, ale Orly nakonec i tak porazily poměrem 6:3.

Komentář O. Kavuliče: V utkání jsme měli hodně šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo využít i přes dobrý výkon boskovického brankáře. Inkasovali jsme opět velmi laciné branky, když jsme například tlačili soupeře, který nám následně ujel, tak se hráči moc nevraceli. Moc se nám ani nedařilo zachytávat hráče Boskovic, kteří na nás létali v plné rychlosti. Do dalších zápasů musíme zlepšit produktivitu a začít opět hrát ten náš poctivý hokej. Chyběli nám v utkání sice tři stěžejní obránci, ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože utkání klidně mohlo skončit úplně naopak.