Chvátal - Surý "A", Honzek, Maksa, Dufek, Cívka, Vágner, Pelikán, Krejčířík - Benýšek, Václavík, Skácel "C", Špok "A", Šmahel, Hnilička, Klaus, Karný, Šmíd

• 34. Benýšek (Dufek) (SK)
  • 40. Skácel (Dufek) (SK)
  • 51. Hnilička (Pelikán, Krejčířík) (SK)
  • 57. Žajgla (Čuřík, Korhoň) (UN)

U N I Č O V – Ani druhý finálový zápas neměl pro Orly šťastný konec, protože po vyrovnané druhé třetině se ihned na začátku třetí části trefily Boskovice, které následně přidaly i čtvrtou branku, na kterou Uničov dokázal reagovat jediným úspěšným pokusem a Uničov tedy i ve druhém utkání podlehl Boskovicím 3:4, které už v neděli mohou slavit svou obhajobu.

Hned ve 4. minutě se do první velké šance dostal domácí Sršeň, který se po pravém křídle prohnal až před Chvátala, kterého si vybruslil a mohl zakončit do prázdné části brány, jenže jeho střela šla vedle. Ihned o minutu později měl úvodní branku na své hokejce Handl, který obdržel přihrávku od Korhoně na levou stranu, jenže jeho pokus Chvátal vytáhl svou lapačkou.

V 9. minutě se do velké šance dostal hostující Špok, který se prokličkoval až před Axmana, ale ten jeho následné zakončení vyrazil mimo svou bránu. V 16. minutě poté Handl projel s pukem mezi několika hráči Boskovic, aby následně nahrál Korhoňovi, jenž kotouč jen lehce tečoval, a ten se následně minul hostující bránu jen o pár centimetrů.

V poslední minutě se poté do další velké šance dostal Korhoň, kterému se přihrávka Čuříka odrazila od beka Boskovic přímo na hokejku a domácí hráč poté ujížděl sám na Chvátala, na kterého vystřelil z mezikruží, ale hostující brankář svůj celek podržel.

Na začátku druhé třetiny hrál Uničov přesilovou hru, jenže byly to Boskovice, kdo byl v tomto případě nebezpečný. Špok se totiž nejdříve dostal do úniku, který neproměnil a několik okamžiků později vybojoval puk v rohu útočného pásma, aby následně nahrál mezi kruhy zcela volnému Karnému, jehož střela skončila ve výstroji Axmana.

V 29. minutě se však už přítomní diváci dočkali první branky. V přesilové hře se totiž prosadili domácí hokejisté, když Čuřík našel křižnou přihrávku Lubomíra Korhoně, který se následně trefil přesně pod břevno hostující klece – 1:0. O minutu později se domácí dostali do úniku dvou na jednoho, kde Sršeň nahrál Navrátilovi, jenž však trefil přesně beton Chvátala.

V 32. minutě hrály Boskovice přesilovou hru, ve které se hostům podařilo vyrovnat, když nahození Filipa Krejčiříka od modré čáry skončilo až za zády Axmana – 1:1. Uničov si však své vedení vzal rychle zpět. Handl totiž dostal přihrávku mezi kruhy, odkud vystřelil a Chvátal jen vyrazil puk vedle sebe, kde byl Jakub Čuřík, který ihned dorazil kotouč do prázdné klec – 2:1.

Vedení však Orlům vydrželo pouhých padesát vteřin. Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde ho Karel Benýšek z rohu zkusil nahodit na Axmana, který si kotouč srazil za svá záda – 2:2.

Do poslední části se tak vstupovalo za nerozhodného stavu, který však příliš dlouho nevydržel. Ihned po dvaadvaceti vteřinách totiž Dufek nahrál z rohu kluziště před bránu, kde byl zcela sám Roman Skácel, jenž se svou kličkou do bekhendu poslal Boskovice do vedení – 2:3. Minerva následně hrála i dvojnásobnou přesilovou hru, ale ta se hostům nepodařila využít.

V 52. minutě bylo pro domácí ještě hůř, když hosté ujeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Pelikán zvolil střelu, kterou Axman vyrazil, ale důrazný Lukáš Hnilička se procpal k dorážce, která už skončila v bráně Uničova – 2:4. Utkání poté rozkouskovalo mnoho vyloučení, když si i domácí nakonec zahráli hned dvakrát dvojnásobnou přesilovku.

Orli se přeci jen dočkali snížení, když v 58. minutě zkusili hru bez brankáře, ve které se trefil Petr Žajgla, kterému před prázdnou bránu nahrál Čuřík – 3:4. Uničov se mohl i dočkat vyrovnání, když se v poslední minutě odrazil puk na hůl Navrátilovi, který měl před sebou zcela prázdnou bránu, jenže domácí útočník minul.

Boskovice tedy vyhrály i druhý zápas totožně 4:3 a v sérii se ujali vedení 2:0, což znamená, že se už v nedělním utkání mohou radovat ze své obhajoby.