První finálový zápas urvaly Boskovice, jenž o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině

4:3
0:1, 4:2, 0:0
finále play-off   21.3.2018 - 18:00
SK Minerva Boskovice

Statistiky zápasu

Rozhodčí: Lerch, Volf – Komínek, Otáhal.
Vyloučení: 4:5, mimořádné tresty: Kreisel (UN) 10 min. ZHK
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 1:0
Střely: 35:30, počet diváků: 209

Soupiska SK Minerva Boskovice

Chvátal - Dufek, Surý, Honzek, Maksa, Vágner, Pelikán - Benýšek, Václavík, Skácel "A", Šebek, Špok, Šmahel, Hnilička, Klaus, Karný, Bednář "C", Šmíd

• 39. Čuřík (Korhoň) (UN)

B O S K O V I C E – Ve středu 21. března se rozehrálo finále mezi Boskovicemi a Uničovem, do které lépe vstoupili hosté z Uničova, jenž po první části vedli po brance Sršně 1:0. Jenže na začátku druhé třetiny domácí celek využil hned několik zaváhání, díky čemuž Boskovice otočily vývoj utkání na svou stranu. Uničov se poté ještě snažil dohnat tříbrankovou ztrátu, ale Orli snížili jen na rozdíl jedné branky a Boskovice už si následně první zápas pohlídaly.

Jak se dalo očekávat, tak do utkání vstoupili aktivnější domácí hokejisté, jenže s většinou jejich střel neměl Sedlář žádný problém. A tak postupně začali vystrkovat růžky i hostující hokejisté a něco málo po polovině první třetiny se Uničov radoval zve své první branky. Paška dlouhým pasem našel na modré Žajglu, který ještě posunul kotouč na pravou stranu, kde byl Tomáš Sršeň, jehož první střelu Chvátal vyrazil před sebe a aktivní hostující útočník za něj kotouč následně dorazil – 0:1.

Ve 14. minutě to mohlo to být pro Orly ještě šťastnější, když Handl na pravém křídle přenechal puk rozjetému Korhoňovi, jenž následně využil své rychlosti a nacpal se až před domácí bránu, ale Chvátal se natáhl, jak jen mohl a jeho zakončení betonem vyrazil. Ihned o pár okamžiků později se před uničovskou bránou sehrálo buly, které domácí vyhráli a Dufek rychle nahodil kotouč směrem na hostující klec, kde si ho sebral Karný, jenž se ještě snažil vybruslit Sedláře, ale ten i tak jeho následné zakončení chytil svou lapačkou.

Do druhé třetiny tedy Uničov vstupoval za vedení 1:0, které však příliš dlouho nevydrželo. V 24. minutě totiž Špok získal puk za bránou Uničova, odkud ihned přihrál Luboši Bednářovi, jenž z mezikruží propasíroval kotouč mezi betony Sedláře – 1:1. Za dalších 53 vteřin se Boskovice radovaly znova. Po buly ve středním pásmu se totiž do úniku dostal Martin Špok, jenž vstřelil puk k tyči Sedlářovy brány – 2:1.

Ve 27. minutě vybojoval domácí Klaus puk ve středovém kruhu a ihned ho nahrál na levé křídlo, kde byl rozjetý Roman Skácel, jenž se s ničím nepáral a z kruhu ho napálil k vzdálenější tyči hostující klece – 3:1. Ve 31. minutě poté udělal pomyslnou tečku za vydařenou jedenáctiminutovkou domácích Tomáš Karný, jenž se ve vlastním oslabení dostal do úniku, který zkušeně proměnil střelou pod vyrážečku – 4:1.

Orlům se však podařilo vstřelit rychle kontaktní branku, když se hned po sedmnácti vteřinách od čtvrté branky Boskovic trefil Roman Axman, kterého před bránou našel svým pasem Handl – 4:2. V 35. minutě poté Uničov vystřídal své brankáře, když Dalibora Sedláře vystřídal Milan Axman. Na Axmana se poté hned hnali domácí ve dvou na jednoho, kde nakonec Skácel nahrál Pelikánovi, jehož střela však letěla hodně mimo bránu Uničova.

V závěru druhé třetiny poté hrály Boskovice dvouminutovou přesilovku proti třem, ale domácí hokejisté jí zahráli velmi špatně a paradoxně byl během těchto dvou minut nebezpečnější Uničov. Jenž se nakonec své třetí branky dočkal hned po ukončení trestů, když se Jakub Čuřík prokličkoval až před Chvátala, kterému poté propadla jeho následná střela mezi rukou a tělem – 4:3.

Do třetí třetiny se tak vstupovalo pouze s jednobrankovým rozdílem. Uničov byl navíc povzbuzen ubráněnou dvojnásobnou přesilovkou, a tak se hostující celek snažil co nejvíce cpát do útoku. Tohle však otevíralo vrátka nebezpečný brejkům domácích. Ti konkrétně v 49. minutě ujeli ve dvou na jednoho, když Benýšek přihrál Skácelovi, ale toho parádně vychytal Axman svou lapačkou.

Velkou možnost k vyrovnání měl hostující obránce Paška, jenž se zčista jasna ocitl zcela sám před Chvátalem, ale obránce Uničova nakonec se svou příležitostí nenaložil nejlépe, když jen napálil puk do domácího brankáře. V 53. minutě mohl navýšit vedení Boskovic Bednář, jenž jeho střelu z mezikruží Axman vytěsnil mimo svou klec.

Orli se ještě v závěru pokusili o vyrovnání s šesti bruslaři v poli, ale ani tato snaha jim kýženou čtvrtou branku nepřinesla, a tak nakonec díky vydařené první polovině druhé třetiny slaví první vítězství v sérii Boskovice, jenž svého soka přetlačily 4:3.

Komentář Ondřeje Kavuliče: Zápas jsme si zkomplikovali druhou třetinou, kdy jsme z nepochopitelných důvodů odstoupili od hry, kterou jsme předváděli v první třetině. Samozřejmě v tomto utkání rozhodli i individuální chyby, ale já jsem zastáncem toho, že když tento mančaft bude dodržovat co má, tak nemůže prohrát. Bohužel, jakmile z našeho systému vypadne jeden hráč, tak se to ihned celé bortí. Doufám tedy, že kluci dají tento zápas rychle z hlavy a v sobotu doma vyhrajeme, protože si myslím, že máme na to, abychom zvládli celou sérii.