Orli promrhali první matchball, a semifinále tak bude muset rozhodnout pátý zápas!

Soupiska HHK Vel. Meziříčí

Slavíček - Vlašín P., Šerý "A", Ambrož, Burián, Pokorný, Šimka, Kochánek - Křenek "A", Dostál, Sobotka, Krča "C", Bula, Pejchal, Vlašín M., Střecha, Maštera, Urban, Matov, Roupec, Rozmarín

HK Kroměříž - SK Minerva Boskovice 5:6 PP

U N I Č O V – Po pětidenní přestávce bylo znovu na programu semifinále play off, ve kterém si v minulém týdnu Orli vybojovali matchball a před svými fanoušky mohli sérii ukončit. Jenže Uničovu se vůbec nepodařili první dvě třetiny, po kterých vedlo Velké Meziříčí už 4:0. Svěřenci trenéra Kavuliče se ještě snažili ve třetí třetině ztrátu dohnat, ale bohužel jeden gól chyběl alespoň ke kýžené remíze, a Uničov tak nakonec ve 4. utkání podlehl Velkému Meziříčí 4:5.

Utkání začalo velmi nervózně, když bylo na obou mužstvech vidět, že už jde o hodně, a tak se ani jeden z celků nechtěl dopustit nějaké výraznější chyby. Na první vážnější šanci se tedy čekalo až do 10. minuty, kdy se nahozený puk odrazil před bránou na hůl domácího Navrátila, který ještě zkusil kličku do bekhendu, ale Slavíček svými betony kotouč vytěsnil.

V 17. minutě se do první větší šance dostali i hosté, když se Bula velmi pěkně prokličkoval až do mezikruží, ale jeho následnou střelu Sedlář vyrazil mimo svou klec. V závěru první třetiny hrálo Velké Meziříčí svou první přesilovou hru v utkání, ve které hostující celek udeřil poprvé. Nahozeni Viktora Buriana totiž skončilo až zády Sedláře, jenž přes změť těl před sebou absolutně nic neviděl – 0:1.

Ani úvod druhé třetiny Uničovu moc nevyšel, protože se hned v prvních pěti minutách trefili hned dvakrát hokejisté z Velkého Meziříčí. M. Vlašín totiž vybojoval puk u modré čáry, aby následně přihrál na střelu Střechovi, jehož pokus byl velmi nepřesný, ale od zadního mantinelu se kotouč odrazil přesně na hůl Vojtěcha Maštery, který už zakončoval do prázdné klece – 0:2.

O necelé dvě minuty později se hosté radovali znova, když se kotouč odrazil za bránu Uničova, kde si jej sebral Jan Bula, jenž ho rychle chtěl vrátit před domácí klec, ale Sedlář si kotouč srazil do vlastní sítě – 0:3. Velké Meziříčí navíc poté hrálo dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala skoro padesát vteřin, ale v ní hosté branku nevstřelili.

V 32. minutě mohl snížit domácí kapitán Žajgla, který se při přesilové hře prokličkoval až do prostorů mezi kruhy, odkud i vystřelil a jeho pokus skončil na tyči Slavíčkovy brány. V závěru druhé třetiny hráli hosté opět přesilovou hru, při které od modré vystřelil Pokorný a jeho střelu domácí zblokovali přesně na hůl Martina Pejchala, jenž už jen vstřelil puk za bezmocného Sedláře – 0:4.

Do poslední části nastoupil v bráně Uničova Milan Axman. Orli ještě na začátku třetí části dohrávali čtyřminutovou přesilovku, ve které se na jejím konci dočkali branky, když Petr Kreisel dostal přihrávku do levého kruhu a jeho střelu si do vlastní brány srazil jeden z obránců – 1:4. V 48. minutě bylo ještě veseleji, protože v další přesilové hře vyslal Jakub Čuřík výstavní dělovku přesně do růžku hostující klece – 2:4.

Velké Meziříčí si po druhé brance vybralo svůj oddechový čas, a to se hostům vyplatilo. Ti se totiž hned po následném vhazování dostali do úniku dvou na jednoho, kdy ještě Axman Křenka vychytal. Bohužel hned o několik okamžiků později Horáci ujeli znovu, a tentokrát už Křenek přihrál Lukáši Sobotkovi, jenž vstřelil puk do sítě Uničova – 2:5.

V 51. minutě se uničovští hokejisté znova prosadili ve své přesilové hře, kdy Paška na modré naznačil střelu a následně přihrál Jaromíru Navrátilo, který usměrnil kotouč za záda Slavíčka – 3:5. V 55. minutě už to mohlo být pouze o jedinou branku, protože Navrátil vybojoval puk u mantinelu a následně jej přihrál Žajglovi, který byl zcela sám před hostujícím brankářem, kterého chtěl překonat střelou pod vyrážečku, ale Slavíček svůj celek podržel a kotouč vyrazil.

Orli ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, což se nakonec vyplatilo ke vstřelení jediné branky, když Handl poslal z rohu puk před bránu, kde ho tečoval Petr Žajgla a kotouč skončil v hostující kleci – 4:5. Bohužel další branku už domácí nepřidali, a tak i přes velkou stíhací jízdu ve třetí třetině padli s Velkým Meziříčím 4:5, když se nakonec Sobotkova branka po oddechovém času hostů ukázala, jako klíčová a především vítězná.

Série se tedy přesunuje na led Velkého Meziříčí, kde se v neděli od 17:30 rozhodne o druhém finalistovi, jenž od středy vyzve celek Boskovic, jenž si s Kroměříží poradili 3:1.