Po skvělém výkonu si Orli odvážejí vítězství z ledu Velkého Meziříčí a v sérii jdou do vedení!

3:6
2:2, 1:3, 0:1
semifinále play-off   11.3.2018 - 17:30
HHK Vel. Meziříčí

Statistiky zápasu

Rozhodčí: Skopal, Reich – Nechvátal, Ludvík.
Vyloučení: 7:9, mimořádné tresty: Maštera (VM) 10 min.
Góly v přesilovce: 1:2, v oslabení: 0:1
Střely: 27:25, počet diváků: 448

Soupiska HHK Vel. Meziříčí

Slavíček - Vlašín P., Šerý "A", Ambrož, Burián, Vondráček, Kochánek, Chlubna - Křenek "A", Dostál, Sobotka, Krča "C", Bula, Pejchal, Vlašín M., Střecha, Maštera, Urban, Matov, Roupec

SK Minerva Boskovice - HK Kroměříž 5:3

V E L K É M E Z I Ř Í Č Í – Po sobotním vítězném utkání na domácím ledě se hned následující den sehrála další bitva na ledě Velkého Meziříčí. Poprvé v sérii se do vedení dostali Horáci, jenže Uničov dokázal kontrovat a do šaten se šlo za stavu 2:2. Jak už tomu bylo v předchozích dvou zápasech, tak utkání opět rozhodla druhá třetina, kterou Orli vyhráli 3:1. V závěrečné periodě přidal Uničov ještě jednu branku, a tak nakonec na ledě Velkého Meziříčí zvítězil 6:3, čímž se tak v semifinálové sérii dostal do vedení 2:1.

Utkání přitom začalo lépe pro domácí celek, který ve 4. minutě ubránil oslabení a následně ujeli do přečíslení, jenž Burian řešil střelou, a ta skončila na tyči Sedlářovy brány. V 11. minutě však už Velké Meziříčí šlo do vedení, kdy šli domácí znova do rychlého protiútoku, který zakončil střelou Jiří Roupec a jeho střela Sedlářovi přeskočila přes lapačku – 1:0.

Druhá přesilovka Uničova už své ovoce přinesla, protože po nedůrazném vyhození domácích puk na modré zastavil Paška a ihned ho poslal před bránu, kde byl Petr Žajgla, který už z bezprostřední blízkosti dostal puk za záda Slavíčka – 1:1. Horáci mohli jít následně znovu do vedení, když byl Roupec zcela sám mezi kruhy, ale jeho okamžitou střelu Sedlář vyrazil.

V 18. minutě využili hosté střídání domácího celku, protože Čuřík poslal puk na pravou stranu, kde byl najetý Lubomír Korhoň, který následně objel posledního obránce a Slavíčka poté prostřelil střelou pod vyrážečku – 1:2. Bohužel radost Uničova vydržela jen něco málo kolem minuty a půl. Velké Meziříčí totiž poté hrálo přesilovou hru, ve které Matov nahrál na modrou Kamilu Šerému, jehož následná střela skončila v růžku hostující klece – 2:2.

Nicméně radost na uničovskou střídačku se vrátila hned na začátku druhé třetiny, protože si Sršeň obhodil obránce a šel z pravé strany sám na Slavíčka, který jeho následnou střelu vyrazil přímo na hůl Lubomíra Korhoně , jehož dorážka už skončila v síti – 2:3. Bohužel při této akci se zranil útočník Tomáš Sršeň, který už v první třetině schytal úder na hlavu a u třetí branky skončil na tyči domácí klece a musel být odvezen do nemocnice.

Velké Meziříčí mohlo následně vyrovnat, když šli domácí do přečíslení tří na dva, ve kterém Matov dostal přihrávku do druhé vlny a měl před sebou jen Sedláře, ale ten jeho následnou střelu vytáhl mimo svou klec. Ve 28. minutě Navrátil zatlačil na jednoho z domácích obránců, který následně udělal chybu a puk získal Handl, jenž ihned přihrál před Slavíčka, kde byl zcela volný Jaromír Navrátil, který parádní kličkou vykoupal domácího brankáře a navýšil vedení Uničova – 2:4.

Horákům se však podařilo rychle snížit, když Vlašín přihrál puk Filipu Střechovi a jeho bekhendové zakončení skončilo přesně pod břevnem hostující klece – 3:4. Velké Meziříčí poté hrálo přesilovou hru, jenže při ní domácí celek inkasoval. Uničov totiž vybojoval buly ve svém útočném pásmu, které Orli vyhráli a nahození Libora Navrátila, ještě před Slavíčkem parádně tečoval Jaromír Navrátil – 3:5.

Velké Meziříčí mělo poté velkou příležitost vrátit se do utkání, když nejdříve v závěru druhé třetiny hráli domácí čtyřicet vteřin proti třem a následně ještě poté ve třetí třetině hned skoro celé dvě minuty, ale domácí celek ani jednu z těchto dvou příležitostí nedokázal využít. A tak přišel trest v následné přesilovce Uničova. Čuříkova střela sice ještě skončila na břevně Slavíčkovy brány, ale střela Petra Žajgly z pravého kruhu už si svou cestu za jeho záda našla – 3:6.

Orli si už následně své vedení pohlídali a dalo by se i říct, že ve zbytku třetí třetiny domácí celek téměř k ničemu nepustili. Uničovu se tedy podařilo zvítězit ve třetím utkání poměrem 6:3, a ujali se tak vedení v sérii.

Komentář Ondřeje Kavuliče: Chtěl bych klukům strašně moc poděkovat za předvedený výkon, když jsme si od začátku utkání šli pevně za vítězstvím. V tomto utkání jim téměř nemám co vytknout, protože i třeba třetí lajna předvedla nadstandartní výkon. Chtěl bych však především zmínit výkon Petra Žajgly, jenž skvěle odehrál zápas. Nyní se musíme připravit na další zápas, který nás čeká příští sobotu.