SK Minerva Boskovice - HC Uherský Brod 4:3
HC Spartak Velká Bíteš - HC Blansko 6:5 SN
HC Štika Rosice - HC Uh. Hradiště 1:6
HOKEJ Uh. Ostroh - HHK Vel. Meziříčí 4:3

U N I Č O V – V posledním domácím utkání základní části Uničov přivítal Kroměříž, pro kterou to naopak byl její poslední zápas. Zápas pro Orli nezačal vůbec špatně, když po první třetině vedli 2:1, ale v prostřední části se hostům podařilo srovnat, a tak musela rozhodnout poslední dvacetiminutovka. V té však nakonec byl úspěšnější hostující tým, jenž třetí periodu vyhrál 4:3 a v konečném součtu nakonec Kroměříž porazila Uničov 6:5.

Uničov mohl jí t v utkání rychle do vedení, když už ve druhé minutě našel Korhoň mezi kruhy Handla, jenž však v obrovské šanci trefil jen lapačku Svobody, jenž vůbec nevěděl, jak puk chytil. Nedáš-dostaneš následně tedy platilo o pár okamžiků později, protože Zavřel po pravém křídle ujel domácím a následně před bránu předložil puk Sedlářovi, který poslal Kroměříž do vedení – 0:1.

Vedení hostům však vydrželo jen pár minut, protože už ve čtvrté minutě bylo srovnáno. Pavel Handl obdržel přihrávku na levou stranu, odkud už se mu podařilo prostřelit Svobodu –1:1. Ve 12. minutě připravil Čuřík velmi slibnou šanci pro kapitána Žajglu, jenže ten následně se svou střelou trefil jen tyč hostující klece. V závěru první třetiny poté hrál Uničov přesilovou hru, ve které Korhoň nahrál křižně na Tomáše Sršně, jenž se okamžitou střelou z první nemýlil a poslal Orli do vedení – 2:1.

Druhá část byla hodně vyrovnaná, když si oba týmy nebyly schopny delší dobu vytvořit nějakou vážnější příležitost. Až v její polovině měl na hokejce branku Čuřík, kterého skvělým pasem našel Korhoň, jenže domácí útočník měl následně smůlu a puk do brány Kroměříže nedostal. Ve 13. minutě hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, jenž jim ze začátku vůbec nevycházela, ale v posledních vteřinách se z modré prosadil Paksi – 2:2.

Vše tedy musela rozhodnout třetí třetina, ve které Uničovští doslova přestříleli Kroměříž, jenže v konečném součtu to bylo k ničemu. Orli sice začali poslední část přesilovou hrou, jenže v té se dostal do úniku Zavřel, který tak poslal Kroměříž do vedení – 2:3. Ve 45. minutě měli hosté ponechanou výhodu a při ní Sedlář nahrál před bránu Vaňkovi, jenž uplatnil svůj důraz a procpal puk do domácí klece – 2:4.

Ihned po dvou minutách se podařilo snížit Lubomíru Korhoňovi, jenž po pravé projel až před Svobodu a následně pověsil puk pod víko hostující klece – 3:4. Orli poté hráli další přesilovou hru, jenže v ní se opět po chybě na modré čáře dostal do úniku Zavřel a i po druhé si tváří v tvář poradil s Axmanem – 3:5. V 56. minutě ještě znovu snížil Lubomír Korhoň, který si sebral puk za vlastní bránou a následně projel celé kluziště až do prostoru mezikruží v útočné třetině, odkud prostřelil Svobodu – 4:5.

Bohužel radost domácích vydržela pouhou minutu, protože Jelínek vyslal Bradu do dalšího úniku, a ten pověsil puk pod víko domácí klece – 4:6. O dalších čtyřicet vteřin později to opět bylo jen o jedinou branku, když Korhoň poslal puk před bránu, kde byl zcela volný Pavel Handl, jenž poslal puk za záda Svobody – 5:6. Více se však už Uničovu nepodařilo, a ten tak nakonec v posledním domácím utkání základní části podlehl Kroměříží 5:6.