Přímý souboj o třetí místo dopadl lépe pro Uherský Ostroh, jenž otočil utkání s Uničovem

Soupiska HOKEJ Uh. Ostroh

Valúch - Stuchlík, Maršálek, Beneš, Vaněk, Andrýsek, Polesný, Rauš, Nevídal "A", Kučera R. "A" - Kučera Z., Tomi, Galuška V. "C", Stránský, Větříšek, Ťok, Zalubil, Mika, Galuška L., Flora

HC Břeclav - HC Uh. Hradiště 9:2

UH. O S T R O H – V rámci 19. kola se uničovští hokejisté vydali do Uherského Ostrohu, kde je proti místnímu celku čekal přímý souboj o třetí příčku v tabulce. Vstup do utkání se lépe vydařil Orlům, jenž si vypracovali rychlý dvougólový náskok, jenž vydržel i druhé třetině. V poslední části se však Ostrohu podařilo čtyřmi brankami otočit vývoj utkání na svou stranu, a tak Uničov nakonec po prohře 3:5 odjel domů s prázdnou.

Utkání přitom nezačalo vůbec špatně. Uničov se totiž už po minutě a půl dostal do vedení, když Fekiačovo nahození vyrazil domácí brankář jen před sebe, odkud ho vybojovali Sršeň společně s Handlem a právě druhý jmenovaný jej následně naservíroval Lubomíru Korhoňovi před prázdnou bránu – 0:1. V 8. minutě to bylo už o dvě branky, když Tomáš Sršeň obdržel přihrávku na pravé křídlo, odkud se dostal až před Valúcha, jehož poté vymíchal a do odkryté části domácí klece vstřelil druhou branku Orlů – 0:2.

V 17. minutě musel první vážnější situaci řešit i hostující brankář, před kterým byl zcela volný útočník Uherského Ostrohu, ale Sedlář jeho střelu vyrazil nad svou klec. Domácí hokejisté následně hráli první přesilovou hru, ve které ujel do úniku Korhoň, jenže jeho střelu pod vyrážečku Valúch vyrazil, a tak málem platilo nedáš-dostaneš, protože ihned z dalšího útoku se domácí dostali do obrovské šance, ale Sedlář svůj celek opět podržel.

Ve 24. minutě hráli hokejisté Uherského Ostrohu dvojnásobnou přesilovou hru, jenž trvala něco málo přes minutu, ale Uničov tohle oslabení zvládl bez inkasované branky. Po ubráněném oslabení bylo na hostující lavičce opět o něco veseleji, protože Orli dokázali vstřelit další branku. Fekiač zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, odkud nahrál mezi kruhy Pavlu Handlovi, jenž přesnou střelou k tyči nedal Valúchovi žádnou šanci – 0:3.

Ve 28. minutě však dokázali domácí hokejisté vstřelit kontaktní branku, když získali puk v útočné třetině, kde nakonec Flora nahrál na levou stranu Filipu Stránskému, jehož střela z první skončila v hostující bráně – 1:3. V závěru druhé třetiny hrál Uničov dlouhou přesilovku proti třem, jenže Orli si při ní nic vážnějšího nedokázali vytvořit a naopak po chybě na modré ujel do úniku jeden z domácích, ale Sedlář jeho zakončení vychytal.

Na začátku třetí třetiny hráli uničovští hokejisté další přesilovou hru, ve které Čuřík našel svým pasem Žajglu, jenž však trefil jen tyč domácí klece. Následně byly v krátkém časovém rozmezí poslání za katr znovu dva hráči Uničova, a tak hrál Uherský Ostroh další dvojnásobnou přesilovku, kterou už domácí zužitkovali. Tomi předložil puk Vilému Galuškovi před zcela prázdnou bránu, a takovou šancí domácí útočník nemohl pohrdnout – 2:3.

Domácím se navíc podařilo využít i následnou klasickou početní výhodu. Uničov totiž nedokázal dostat puk ze svého obranného pásma, a Rauš tak následně přihrál na hranici pravého kruhu Pavlu Florovi, jehož okamžitá střela proletěla přesně nad betonem Sedláře – 3:3. Při nerozhodném stavu si Valúch dobře postavil svou bránu, protože za jeho zády se po několika šancích ozvala hned několikrát branková konstrukce, které zněla po střelách Handla, Sršně a opět jen do tyče mířil i Žajgla.

Tři minuty před koncem třetí třetiny dostal Uničov rozhodnout utkání v přesilové hře, jenže při této početní výhodě právě zazněla tyč po Žajglově střele a navíc se následně dostali domácí do úniku, ve kterém se Vítovi Mikovi podařilo prostřelit Sedláře, čímž tak poprvé v utkání poslal Uherský Ostroh do vedení – 4:3. Domácí celek už si v posledních okamžicích utkání své vítězství pohlídal a do odkryté brány ještě v poslední vteřině potvrdil výhru Uherského Ostrohu Vít Mika – 5:3.

Uničov tedy v přímém souboji o třetí místo prohrál v Uherském Ostrohu 5:3, když Orli ztratili utkání ve třetí třetině, ve které inkasovali hned čtyřikrát.