Orli zlomili odpor Blanska ve třetí třetině, díky čemuž si odvážejí všechny body

HC Uh. Hradiště - SK Minerva Boskovice 6:4

B L A N S K O – Uničov se v rámci dalšího kola na led předposledního Blanska a vzhledem k ofenzivní síle Orlů se dal očekávat trochu snadnější zápas. Nicméně opak byl pravdou, když domácí hokejisté dlouho kladli odpor a uničovští hokejisté se dlouho nemohli dostat do správného tempa. Nicméně mašina se přeci jen nastartovala ve třetí třetině, kdy Uničov vstřelil hned pět branek a nad Blanskem nakonec zvítězil 9:4.

Jak už bylo zmíněno, tak opticky jednoduché vítězství Uničova se nerodilo vůbec snadno. Orli vstoupili do utkání lepší bruslí a ihned od začátku bylo na ledě patrné, kdo bude mít více ze hry. Nicméně uničovských hokejistům se nedařilo přetavit svou převahu v nějaké branky, když hosté nejdříve spálili několik velmi slibných šancí. V přesilové hře dokonce trefil kapitán Žajgla, jenž musel kvůli nedostatku obránců nastoupit v obraně, tyč a ani jeho následná dorážka si cestu do brány nenašla.

Uničov se však své první branky dočkal v té samé přesilové hře, když Handlovu střelu vyrazil Šenk vedle sebe, kde byl připravený Lubomír Korhoň, jenž už dorazil puk do prázdné sítě – 0:1. Žajgla se poté dostal do další šance, ale i jeho další pokus skončil na brankové konstrukci, a tak si uničovský kapitán na svou branku musel ještě počkat. Nicméně v závěru první třetiny vystrčili růžky i domácí, kteří se hned dvakrát dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale ani v jednom případě se jim nepodařilo překonat Axmanna.

Co se nepodařilo v třetině první, tak to vyšlo domácím hned na začátku druhé periody. Kazdovu střelu od modré totiž Axmann vyrazil před sebe a důrazný Michal Drenčko už následně srovnal stav utkání –1:1. První branka domácím vlila krev do žil a Axmann měl ve své bráně co dělat, aby neinkasoval další branku, když poté zlikvidoval hned dvě velké šance Blanska. Nicméně ve 29. minutě už byl krátký na teč Tomáše Jílka, jenž usměrnil Pilátovo nahození mezi betony uničovského brankáře – 2:1.

Uničovu se však velmi rychle podařilo vyrovnat, když Petr Žajgla využil zaváhání v domácí obraně a následně prostřelil Šenka – 2:2. Ve 37. minutě šli Orli znova do vedení, když Marek Vrána nejdříve spálil obrovskou šanci, ale poté dostal ještě jednu příležitost a tváří v tvář Šenkovi poslal puk mezi jeho betony – 2:3.

Šenk se pomalu nevzpamatoval ze třetí branky a už po dalších dvacetisedmi vteřinách tahal puk ze své brány znova, protože Čuřík uvolnil Lubomíra Korhoně, jenž si lišácky počkal a poté prostřelil domácího brankáře na jeho bližší tyči – 2:4. Nicméně to stále nebylo ve druhé třetině vše. Domácím se totiž ještě v jejím závěru podařilo snížit, když Miroslav Berka tečoval nahození Piláta za záda Axmanna – 3:4.

Ve třetí třetině však Orli přeřadili na další rychlostní stupeň, kterému už domácí celek nestačil a rozdíl ve kvalitě obou kádru se naplno projevil. Ve 42. minutě se v přesilové hře trefil Jakub Fryč, jenž za záda Šenka tečoval přihrávku od Handla – 3:5. Ve 44. minutě se uničovští radovali znova, a to po obrovské hrubici jednoho z domácích obránců, který nahrál puk zcela volnému Marku Vránovi , který překonal Šenka opět zakončením mezi betony – 3:6.

Na další branku v domácí síti se poté čekalo o několik minut víc, když ve 48. minutě Roman Axmann vystřelil z levé strany a Šenk puk pouze vyrazil vedle sebe, kde si ho všiml Jakub Čuřík, který ho už doklepl do brány – 3:7. Osmá branka Uničova však byla zřejmě tou nejhezčí v celém zápase. Puk totiž rychle putoval po trase Vrána-Handl-R. Axmann a právě zakončení Romana Axmanna skončilo za zády Šenka – 3:8. Nicméně to stále nebylo ze strany hostů vše. Lubomír Korhoň totiž ještě stihl dokonat svůj hattrick, když v útočné třetině dostal trestuhodně mnoho prostoru a jeho nekompromisní rána příklepem skončila až za zády domácího brankáře – 3:9.

Blansku se ještě na konci utkání podařilo alespoň kosmeticky upravit konečný výsledek,když se z nařízeného trestného střílení trefil Tomáš Jílek. Uničov tedy nakonec porazil Blansko vysokým rozdílem 9:4, čímž si tak připsal do tabulky další důležité tři body.

Komentář trenéra Ondřeje Kavuliče: Je hrozně smutné, že musím po dvou třetinách v kabině řvát a stáhnout hru na dvě formace. Nechci nijak srážet soupeře, ale týmy, jako Blansko či Rosice jsou kvalitou kádru úplně jinde a my je musíme přejet hned první třetinu a né se s nimi tahat o gól či dva. To prostě nejde. Já doufám, že ten další zápas proti Uherskému Hradišti bude vypadat úplně jinak, protože tady máme nějaké cíle a pro tuto ligu i nadstandartní hráče, díky kterým musíme takové zápasy rozhodovat hned po první třetině. Každopádně klukům děkují za parádní třetí třetinu, ze které se doufám odrazíme i do dalšího zápasu.