HC Spartak Velká Bíteš - HC Břeclav 3:1
SK Minerva Boskovice - HC Blansko 7:2
HK Kroměříž - HC Uherský Brod 5:4 PP
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Uh. Hradiště 2:3

U N I Č O V – V rámci 12. kola dorazil do Uničova lídr tabulky z Velkého Meziříčí, kterému Orli chtěli vrátit vysokou porážku z prvního kola letošního ročníku. Domácím hokejistům se nakonec podařilo dotáhnout zápas k vítěznému konci nicméně to bylo až po prodloužení, ve kterém vystřelil výhru Orlů Lubomír Korhoň.

Uničovští hokejisté chtěli na svého soupeře vletět, jenže začátek utkání byl z obou stran trochu nervózní, když si ani jeden z brankářů dlouho nepřipsal žádný úspěšný zákrok. Velkému Meziříčí se podařilo skórovat hned ze své první vážnější situace, kdy hosté ujeli v úniku dvou na jednoho, ve kterém nakonec Bula nahrál Krčovi, jenž už se nemýlil – 0:1.

Nicméně odpověď Orlů na sebe nenechala dlouho čekat, protože po tom co Sršeň zavezl puk do útočné třetiny se ho zmocnil Lubomír Korhoň, který si vybruslil až před Slavíčka, kterého už z bezprostřední blízkosti překonal – 1:1. Neuplynulo ani pár vteřin a domácí fanoušci se už radovali znovu, protože Orli ujeli ve dvou na jednoho a Vrána přihrál Čuříkovi na střelu z první, která zřejmě skončila na zadní tyči hostující klece, ale hlavní rozhodčí rozpažil.

Ve 13. minutě poslal Fryč obloučkem puk za obranu, kam si najel Korhoň, který poté jel sám na Slavíčka, ale vzhledem k tomu, že měl na zádech hned dva obránce Velkého Meziříčí se mu už hostujícího brankáře překonat nepodařilo. V závěru první třetiny hráli ještě Orli hned dvě přesilové hry a zřejmě největší šanci spálil Handl, kterému Korhoň přihrál na zcela volnou levou stranu, ale domácího útočníka vychytal Slavíček.

Uničovu se však podařilo skórovat ihned po šestnácti vteřinách druhé části, když Vrána poslal puk mezi kruhy na Jakuba Čuříka, který se s ním ještě obtočil a poté poslal kotouč mezi betony Slavíčka – 2:1. Velké Meziříčí hrálo následně přesilovou hru, ve které se hostům podařilo vyrovnat, protože střelu Ambrože od modré Sedlář vyrazil před sebe, kde se k němu prodral Michal Krča, jenž už dorazil puk do domácí sítě – 2:2.

Ve 33. minutě se do obrovské šance dostal Jaromír Navrátil, kterému do pravého kruhu nahrál Sršeň a střela z první skončila přesně na spojnici Slavíčkovy brány. Orli se však přeci jen znovu dočkali vedení, když jeden z hostujících obránců zpoza své brány přímo nahrál Čuříkovi, který ještě obešel bránícího hráče a následně předložil kotouč Romanu Axmannovi, jenž už se nemýlil a poslal domácí do vedení – 3:2.

Velkému Meziříčí se v prvních minutách třetí části podařilo vstřelit velmi spornou branku, když se Maštera po levé straně dostal až před Sedláře, kterého nepřekonal, ale následně jej trefil svou nohou do masky, díky čemuž už následně nemohl domácí brankář nijak dál zasáhnout a Urban jen doklepl puk do zcela prázdné brány – 3:3.

Ve 37. minutě se domácí znova dostali do vedení, když se přesilové hře trefil Tomáš Sršeň, který měl dostatek prostoru na levé straně a jeho rána skončila až za zády Slavíčka – 4:3. Když už to vypadalo, že si Uničov své vedení pohlídá, tak hosté využili menší chybky v domácí rozehrávce, když Krča vybojoval puk v rohu kluziště a ihned přihrál před bránu Bulovi, který se trefil nekompromisně do pravého rohu domácí klece – 4:4.

Utkání tedy muselo rozseknout prodloužení, ve kterém se ihned po šestadvaceti vteřinách dostali do úniku Korhoň s Handlem a právě Lubomír Korhoň nakonec svému celku vystřelil druhý bod. Uničov tedy na svém ledě zvítězil i druhé utkání, když tentokrát zvítězil nad Velkým Meziříčím 5:4 po prodloužení.

Komentář trenéra Ondřeje Kavuliče: Myslím si, že Velké Meziříčí momentálně patří mezi dva, tři nejlepší týmy, protože na tuto soutěž mají velmi slušné hráče. My jsme se na ně nachystali a myslím si, že nás ani v ničem nepřekvapili, jenže jsme si to opět sami zkomplikovali individuálními chybami. Před každým utkáním to hráčům opakuji, že si nemůžeme dovolit dělat takové fauly v naší útočné třetině. Jinak však musím kluky pochválit, protože to odbruslili od začátku do konce. Když takto budeme pokračovat, tak bychom se postupně měli škrábat nahoru, protože na to rozhodně máme.