HHK Vel. Meziříčí - HOKEJ Uh. Ostroh 6:5 PP
HC Blansko - HC Spartak Velká Bíteš 4:5 PP
HC Uh. Hradiště - HC Štika Rosice 11:3
HC Uherský Brod - SK Minerva Boskovice 5:6 PP

K R O M Ě Ř Í Ž – V rámci 9. kola se uničovští hokejisté vydali do Kroměříže, kde si chtěli připsat další body to tabulky. Orli přitom nezačali vůbec špatně, když se rychle dostali do vedení, jenže velká porce vyloučení nakonec stála Uničov utkání, když během šedesáti minut nasbírali hned 54 trestných minut. Kroměříž se díky přesilovým hrám dostala do hry a nakonec porazila Uničov 6:3.

Uničov chtěl ihned od začátku na svého soupeře vlétnout, což se i povedlo, když si hosté velice rychle vybojovali přesilovou hru. V té se sice Orli ještě neprosadili, ale několik málo okamžiků po skončení přesilovky se Handlovi podařilo udržet puk v útočném pásmu, a tak následně Sršeň nahrál před bránu Lubomíru Korhoňovi, jenž už se z této pozice nemýlil – 0:1

Jenže poté začala velká série vyloučení Uničova, jenž byl v první třetině trestán hned pětkrát. Hosté však své oslabení zvládali dobře, když dokonce v jednom z nich málem ujel do úniku Handl, ale tomu nakonec ujel kotouč příliš daleko. Nicméně Kroměříž se přeci jen v první dvacetiminutovce dočkala využité přesilové hry, když se v 19. minutě trefil od modré domácí Roman Šťastný proti jehož střele byl Axman bezmocný, protože jeho střelu vůbec neviděl – 1:1.

Na začátku druhé periody ještě Kroměříž dohrávala další ze svých přesilových her, ale byli to hosté, kdo se v ní dostal do zakončení, když si Korhoň sebral puk ve středním pásmu a následně otestoval pozornost Svobody. Domácí hokejisté se mohli dostat do vedení ve 22. minutě, kdy Nedbal nahrál mezi kruhy Nedbalovi, ale toho skvělým zákrokem vychytal Axman. Uničovští se poté dostali do úniku dvou na jednoho, ale obránce Kroměříže se položil do přihrávky.

Jedním z rozhodujících momentů hry se stala 26. minuta utkání, během níž se domácím podařilo hned dvakrát skórovat, když obě jejich branky dělilo pouhých patnáct vteřin. Nejdříve totiž před Axmanem tečoval Martin Gazda Jerglovo nahození a při dalším útoku si Patrik Zavřel vybruslil po hranici pravého kruhu a přesnou střelou k tyči navýšil vedení Kroměříže – 1:3.

Uničov byl ve druhé periodě aktivnějším týmem o čem svědčil i vyšší počet střel, když domácí celek přestříleli 13:9, jenže Orlům se nedařilo dostat puk za záda Svobody, když domácímu brankáři v jednom případě pomohla i branková konstrukce. Konkrétně to bylo po akci Čuříka, který si vybruslil na střed pásma, odkud vystřelil a Svoboda jen jeho střelu vyrazil přímo na kapitána Žajglu, jehož dorážka však skončila na tyči. Nicméně hosté se přeci jen jedné branky dočkali. Handl totiž ve 37. minutě skvělým pasem poslal Lubomíra Korhoně do úniku, jenž už si tváří v tvář se Svobodou věděl rady a snížil na rozdíl jediné branky – 2:3.

Byla však velká škoda, že uničovští hokejisté nevytěžili více ze své převahy ve druhé třetině, protože v poslední části byli hostující opět velice často vylučováni, čehož domácí celek využil. Ve 49. minutě hrála Kroměříž už svou osmou přesilovou hru, ve které se od modré trefil Jiří Jergl, jehož dělovka prošla Axmanovi pod lapačkou – 2:4. Orli na čtvrtou branku domácích našli rychlou odpověď, protože ve 49. minutě našel Čuřík svým pasem Petra Žajglu a jeho střela skončila u tyče Svobodovy brány – 3:4.

Jenže neuplynula ani minuta od třetí branky Uničova a domácí celek se znova radoval. Nejdříve byl na dvě minuty za hrubost vyloučen Libor Navrátil a v následné přesilové hře se opět prosadili domácí. Střelu Merty z mezikruží Axman ještě dokázal vyrazit, ale kotouč se odrazil přesně na hůl Martina Nedbala, který si už před prázdnou bránou věděl rady – 3:5. Po této brance došlo ke změně v brankovišti Uničova, když Axmana vystřídal Sedlář. Kroměříži se nakonec podařilo prostřelit i druhého muže v masce v hostující kleci, protože si v 52. minutě Jaroslav Jelínek vybruslil po pravém kruhu a poté svou střelu schoval mezi několik hráčů a kotouč zaplul přesně mezi betony Sedláře, který jeho zakončení vůbec neviděl – 3:6.

Uničovští hokejisté však ani za takového stavu nic nevzdali a stále se snažili něco s utkáním udělat. Šest minut před koncem hráli hosté přesilovou hru, při které dokonce zkusili hru bez brankáře, ale ani to své ovoce nepřineslo. V závěru už hostujícím hráčům trochu utekli nervy, když desetiminutové tresty dostali Korhoň s Čuříkem a navíc hrála Kroměříž i dlouhou přesilovku proti třem, během níž se však domácím už skórovat nepodařilo.

Kroměříž tedy nakonec, i díky velkému počtu přesilových her, porazila Uničov 6:3.

Komentář trenéra Ondřeje Kavuliče: Myslím si, že tento tým je co se týče ofenzivní síly neskutečný, ale i tak máme velké problémy s proměňováním našich šancí. Kdyby se nám vždy v prvních minutách podařilo vstřelit několik branek, tak ty zápasy vypadají úplně jinak. Máme obrovské potíže s tím, že jakmile dostaneme gól, tak se tým zesype a začneme kupit chyby a především děláme zbytečné fauly. Devadesát procent z našich vyloučení byli opravdu fauly, které se dají písknout, ale mrzí mě, že to kolikrát byli úplně zbytečné tresty mimo naši obrannou třetinu. My se však do dalších zápasů musíme snažit vylepšit naší obrannou hru, když v obranné třetině děláme příliš mnoho chyb, které poté soupeř dokáže potrestat. Co se týče bojovnosti, tak hráčům nemůžu nic vytknout, protože bylo vidět, že se opravdu snažili, ale jen se do příště musejí vyvarovat těch zbytečných faulů, které Kroměříž hodně nakopli.