Uničov je ve finále!

U N I Č O V – Orli zvládli i druhé semifinálové utkání s Horním Benešovem, které tentokrát hráli na svém ledě. Na úvodní branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy během chvíle uničovští hokejisté odskočili na rozdíl dvou branek a už tohle vedení nepustili. V závěru ještě potvrdili své vítězství a Horní Benešov se následně dočkal své čestné branky. Uničov tedy vyhrál 3:1 a semifinálovou sérii zvládl poměrem 2:0.

2. semifinále
HC Uničov – TJ Horní Benešov 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Konečný stav série: 2:0

Branky a nahrávky:26. Vrána (Klvaňa), 27. J. Heža (Kuba), 58. J. Heža (Fibigr).

Sestava: Šoustal — Kuba, Klvaňa, Navrátil, Fekiáč — O. Heža, Kalač, Šimo, Kratěna, Fibigr,  Mrázek, J. Heža, Vrána, Rosecký.

Diváci: 290

Uničov měl velmi dobrý vstup do utkání, který ještě umocnily přesilové hry, ale bohužel se Orlům nepodařilo vstřelit úvodní branku a naopak v 10. minutě musel Šoustal likvidovat samostatný únik jednoho z hostujících hráčů. Poté si dvě přesilové hry vyzkoušeli i hráči Horního Benešova, jenže ani ty nezměnily bezbrankový stav první třetiny.

Druhou část zahájili Orli další přesilovkou, kterou sice ještě nevyužili, ale tu následnou už ano. Ve 25. minutě totiž přišla úvodní branka utkání, kterou z dorážky obstaral Marek Vrána. Za necelou minutu to rázem bylo o dvě trefy. Jakub Heža se totiž dostal do samostatného úniku, který se mu svou střelou podařilo proměnit.

Vzápětí však přišly hodně horké chvíle. Třicet vteřin po druhé brance Uničova přišel pětiminutový trest pro domácího Kalače a během této přesilovky ještě došlo k dalšímu faulu, a tak měl Horní Benešov celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. Nicméně obrana Uničova v čele s brankářem Šoustalem tomuto tlaku ustála a hosté svou obrovskou příležitost nevyužili.

Dvoubrankový náskok si už uničovští hokejisté ponechali až do závěrečné třetiny. V té opět přišlo hodně trestů na obou stranách, ale stav i tak stále zůstával nezměněný. Necelé tři minuty před koncem měl Horní Benešov další početní výhodu, kterou hosté umocnili odvoláním svého brankáře. Nicméně odkrytou klec nejprve netrefil Fibigr, a tak si puk dojel Jakub Heža, jenž ho už do opuštěné brány dorazil.

V poslední minutě utkání se ještě hosté přeci jen dočkali své čestné branky, protože střelu Christa si do vlastní sítě srazil jeden z domácích hráčů, a Šoustal tak přišel o své čisté konto až pouhých třicet vteřin před koncem samotného zápasu.

Uničov si tedy poradil s Horním Benešovem i ve druhém semifinále a po výhře 3:1 tedy zvítězili v sérii 2:0. Ve druhé sezóně za sebou tedy Orli míří do finále!