Uničov nezvládl domácí přestřelku s Orlovou a je krok od konce sezóny!

U N I Č O V – Druhé finálové utkání se tentokrát odehrálo na ledě Uničova a dohromady nakonec zápas nabídl hned 14 vstřelených branek. Bohužel nakonec o dvě více spadlo právě do domácí sítě, a tak Orlová získala i druhé střetnutí s Uničovem, když nakonec svého soupeře tentokrát zdolala poměrem 8:6. Už ve středu 20. března tedy budou uničovští hokejisté odvracet konec sezóny.

2. Finále
HC Uničov – MHK Slovan Orlová 6:8 (2:1, 1:4, 3:3)
Stav série: 0:2
Branky a nahrávky: 17. Fibigr (Vrána, Fekiáč), 19. O. Heža (Šimo, Žajgla), Fibigr (Klvaňa, Kalač), 45. O. Heža, 47. Kuba (Šimo, O. Heža), 51. Kalač (Fibigr, Vrána)

Sestava: Šoustal - Kuba, Rosecký, Klvaňa, Navrátil, Fekiáč – O. Heža, Kalač, Žajgla, Šimo, Kratěna, Handl, Fibigr, Mrázek, J. Heža, Vrána.
Diváci: 287

První třetina druhého finálového utkání se nesla v hodně nervózním tempu, kdy se ani jednomu z týmů nechtělo udělat žádnou chybu, a tak v prvních minutách nebylo k vidění příliš brankových příležitostí. To se však postupně změnilo a oba brankáři následně vytasili pár dobrých zákroků.

Nicméně ve 14. minutě Orlová otevřela skóre utkání, když Piš nahrál kotouč před zcela prázdnou klec Michalu Zakuťanskému – 0:1. Orlům se však ještě do konce první třetiny podařilo otočit zápas na svou stranu. V 17. minutě totiž Fekiačovu střelu tečoval Vrána do betonů Pawlase a touš se poté odrazil přímo na hůl Jiřího Fibigra, který už dorazil puk do odkryté klece – 1:1.

Dvě minuty před koncem první části poté Uničov přidal druhou trefu v utkání, kterou vstřelil Oldřich Heža, jenž měl hodně prostoru před bránou Orlové a puk nakonec dostal za záda Pawlase – 2:1. Ihned zkraje druhé třetiny navíc domácí využili přesilovou hru. Jiří Fibigr si na pravé straně vykroužil do úspěšného střeleckého zakončení, které poslal k vzdálenější tyči hostující klece – 3:1.

Jen málo poté chybělo k tomu, aby Uničov odskočil na rozdíl tří branek, ale bohužel obrovská šance Šima gólem neskončila a navíc ihned z protiútoku přišel trest. Puk se totiž dostal za bránu Uničova, odkud jej Dang ihned nahrál Oliveru Špacírovi, jenž nedal Šoustalovi šanci – 3:2. Bohužel hned za dalších čtrnáct vteřin bylo i srovnáno. Jan Korec najel s pukem do útočného pásma a svou střelu otřel o bránícího hráče, takže se puk odrazil zcela jiným směrem než šel brankář Šoustal a kotouč tedy skončil za jeho zády – 3:3.

V pohodě hrající Orlová svůj obrat dokonala v přesilové hře. Fejko ve středním pásmu nabral rychlost a díky tomu se dostal až k uničovské bráně, kde před prázdnou klec přihrál puk Jakubu Juhászovi, jenž už se nemýlil – 3:4. Ve 38. minutě navíc hosté využili špatné domácí rozehrávky, a tak Michal Dang přidal už pátou trefu Orlové – 3:5.

Ve třetí tetině byl ve 45. minutě vyloučen do konce utkání domácí kapitán Petr Žajgla, avšak Orli začali tohle dlouhé oslabení vstřelenou brankou, jelikož Oldřich Heža ujel do samostatného úniku, který úspěšně proměnil – 4:5. Orlová se však v tentýž přesilové hře vrátila do svého dvoubrankového vedení, které střelou z levé strany obstaral Vít Grepl – 4:6.

Poté dlouhá přesilová hra Orlové skončila předčasně pětiminutovým trestem Fejka a při hře čtyř proti čtyřem Uničov opět snížil. Šimo poslal puk na pravou stranu Miroslavu Kubovi, jehož pohotová střela prošla Pawlasovi výstrojí a touš se jen tak tak doklouzal za brankovou čáru – 5:6.

Orlům se následně podařilo i vyrovnat, jelikož se taktéž prosadili v přesilové hře. Střela Davida Kalače totiž byla tečována a puk díky tomu přeletěl nic netušícího Pawlase – 6:6. Domácí poté mohli i zápas otočit, jelikož měli k dispozici další přesilovou hru, jenže tu nevyužili a navíc po jejím konci se Michal Dang po pravé straně dostal do útoku, kde Šoustal jeho první zakončení vyrazil, ale dorážka už bohužel skončila za jeho zády – 6:7.

Uničov se v závěru pokoušel o vyrovnání při hře bez brankáře a kolem brány Orlové to v několika případech vypadalo hodně nadějně, ale bohužel Pawlas podržel svůj tým a za svá záda už další puk nepustil. Naopak Orlová poté přidala osmou trefu do opuštěné klece, kterou ze středního pásma trefil Miroslav Pacoň – 6:8.

Uničov tedy bohužel nezvládl ani druhé finálové utkání, když se mu opět stala osudnou druhá část zápasu, ve které Orlová hodně nakročila k svému druhému vítězství v sérii. Ikdyž se ještě ve třetí části podařilo vyrovnat, tak hosté opět odskočili a po výhře 8:6 jsou tedy jediný krok od obhajoby titulu.