Uničov zdolal ve čtvrtfinále Krnov a nyní se střetne s Frýdkem-Místkem B!

U N I Č O V – Orli mají za sebou třízápasovou čtvrtfinálovou sérii s Krnovem, který sice dokázal v úvodním utkání zvítězit, ale Uničov poté na ledě svého soupeře odvrátil konec sezóny a následně doma jasně potvrdil postup do semifinále, ve kterém se střetne s Frýdkem-Místkem B.

Čtvrtfinále vůbec nezačalo dle představ favorizujícího Uničova, kterému se v úvodním domácím střetnutí nedařilo najít recept na brankáře Krnova Filipa Kolberta a naopak hostům se podařilo vypracovat dvoubrankový náskok, který až v závěr snížil kapitán Petr Žajgla, a tak Orli museli v prvním zápase zkousnout těsnou porážku 1:2.

Druhý zápas, jenž proběhl na ledě Krnova, už v úvodních minutách mnohem lépe vyšel uničovským hokejistům, kteří si díky brankám Michala Šima a Miroslava Kuby vypracovali dvoubrankový náskok. Krnovu se však následně podařilo tohle vedení Uničova smazat, protože domácí hokejisté se hned dvakrát prosadili v přesilových hrách. Následně se velmi dlouho hrálo za nerozhodného stavu a až v 57. minutě se o rozhodující vítěznou trefu postaral Pavel Handl. Uničov tedy uspěl na ledě Krnova 3:2 a vše muselo rozhodnout třetí utkání.

V posledním utkání čtvrtfinále se Uničov dostal do vedení zásluhou Pavla Handla, ale Krnov vzápětí využil přesilovou hru a skóre bylo opět nerozhodné. Orlům se však ještě do konce první části podařilo vstřelit další branky. Domácím nejprve vrátil vedení Miroslav Kuba a pět vteřin před koncem v přesilové hře tečoval střelu Fekiače Petr Žajgla.

Ve druhé třetině následně Uničov zlomil odpor svého soupeře, protože po trefách Martina Chytila a Miroslava Kuby vedli domácí už o čtyři branky a po čtvrtém zásahu Orlů dokonce proběhlo střídání v brankovišti Krnova. V závěrečné třetině si poté Uničov doslova otevřel střelnici a do branky Krnova napadalo dalších pět puků. Uničov tedy rozhodující zápas zvládl ve velkém stylu, když Krnov rozstřílel 10:1 a zajistil si tedy postup do semifinále.

SEMIFINÁLE SE STARÝM ZNÁMÝM FRÝDKEM-MÍSTKEM B

Program play off krajské ligy Moravskoslezského kraje je neúprosný a už ve středu 1. března čeká uničovské hokejisty první zápas semifinálové série. V ní se střetnou s rezervním týmem Frýdku-Místku, se kterým má Uničov nevyřízené účty z předchozí sezóny, protože v ní právě Rysové vyřadili Orly ve čtvrtfinálové sérii.

V letošním vzájemném měření se vždy radovali domácí týmy. Nejprve na svém ledě zvítězil Uničov poměrem 5:1 a v následné odvetě, která se odehrála vcelku nedávno, naopak uspěl Frýdek-Místek B, jenž zvítězil jasně 7:4.