HC Falcons Karviná - HC Frýdek-Místek B 0:7
HC Rožnov Pod Radhoštěm - MSK Orlová 7:1
TJ Horní Benešov - SK Karviná 20.11.2021
HC Orlová - HK Nový Jičín B 1:2
HK Krnov - HC Wolves Český Těšín 3:4 PP

U N I Č O V – Základní část krajské ligy Moravskoslezského kraje se přehoupla do své druhé poloviny, když Orli na svém ledě přivítali aktuálně druhý tým tabulky, a to Bospor Bohumín. Uničov byl od první minuty aktivnějším týmem, ale na góly se muselo čekat až do druhé třetiny. V ní domácí celek vykročil za vítězstvím. Orli nakonec porazili Bohumín poměrem 5:2.

Uničov začal utkání s Bohumínem aktivně, když si domácí hokejisté vcelku rychle vybojovali první početní výhodu, jenže v ní se do samostatného úniku dostal hostující Kovalski, jenž zkoušel překonat Šoustala střelou k tyči, ale brankář Uničova jeho pokus vytáhl svou vyrážečkou.

Orli byli v první třetině hodně střelecký aktivní, ale domácím hráčům se dlouho nedařilo překonat brankáře Svobodu, jenž hájil branku Bohumína. V první třetině si na něj nepřišel ani Davídek, který obdržel přihrávku do středu útočného pásma, kde byl zcela sám a jeho následnou střelu hostující brankář vytáhl mimo svou bránu.

Po první třetině tedy svítil na světelné tabuli bezbrankový stav, ale to se už ve druhé periodě změnilo. Konkrétně hned ve 24. minutě, když Davídek z rohu nahrál puk po mantinelu Čuříkovi, který viděl před bránou osamoceného Michala Šíma, jenž usměrnil kotouč za Svobodu – 1:0.

Na první branku Uničova ještě dokázal Bohumín v 29. minutě reagovat. Černín vyslal do útoku Vojtěcha Kovaříka, jehož střelu Šoustal vyrazil před sebe a trochu nešťastný vlastní gól si poté dal jeden z uničovských obránců, který chtěl vrátit puk pod svého brankáře, ale ten skončil až v domácí bráně – 1:1.

Tato branka Orli příliš mrzet nemusela, protože ve 35. minutě šli znova do vedení. Handl zpoza brány nahrál přímo na hůl Jiřímu Mrázkovi, kterému se poté střelou po ledě podařilo překonat Svobodu – 2:1. Uničov poté mohl do konce druhé třetiny přidat další branku, když hned z následujícího útoku Čuřík nechal mezi kruhy kotouč za sebou Šímovi, ale toho vychytal Svoboda.

O další minutu později dostal dlouhý pas za obranu Sršeň, jenž však následně se svou kličkou do forhendu neuspěl, když jen trefil beton ležícího brankáře Bohumína. Poslední obrovskou šanci ve druhé třetině poté ještě spálil Kratěna, kterému na pravou stranu nahrál Heža a okamžitou střelu domácího útočníka se Svobodovi podařilo chytit jeho lapačkou.

Na začátku třetí třetiny hráli Orli dvojnásobnou přesilovou hru a domácí se dokázali prosadit jen lehce po konci prvního trestu, když Pavel Handl poslal ze středu útočného pásma puk přesně k tyči – 3:1. Za další dvě minuty už to bylo o tři branky. Kratěna zachytil v rohu útočného pásma vyhozený kotouč a následně nahrál před bránu Jakubovi Hežovi, jenž Svobodu překonal bekhendovým zakončením nad jeho rameno – 4:1.

V polovině poslední dvacetiminutovky se Uničovu podařilo využít další přesilovou hru, když Čuřík nahrál na levou stranu Šímovi, který poté poslal puk před bránu Martinu Davídkovi jenž bekhendem překonal Svobodu – 5:1. Bohumín mohl následně snížit v téměř minutové dvojnásobné přesilové hře, ale Bosporu se tato příležitost využít nepodařila.

Nicméně se hosté své druhé branky v utkání dočkali v samotném závěru, když se domácím nepodařilo dostat puk ze svého obranného pásma a Kovalski poté z levé strany poslal puk před bránu přímo na hůl Vojtěcha Černína, který jej nasměroval přesně do vzdálenější šibenice uničovské brány – 5:2.

Uničov tedy nakonec v prvním utkání druhé poloviny základní části zdolal na svém ledě Bospor Bohumín poměrem 5:2, a porazil jej tak i ve druhém utkání v této sezóně.