Ostatní výsledky

HK Kroměříž - SK Minerva Boskovice 5:8
HC Spartak Uherský Brod - HOKEJ Uh. Ostroh 3:6
HC Břeclav - HHK Vel. Meziříčí 1:4

H O DO N Í N – Bez Čuříka a Pašky se uničovští hokejisté vydali do Hodonína, kde je čekal druhý zápas čtvrtfinále krajské hokejové soutěže a Orli ještě chtěli vrátit sérii na svůj led. Uničov dokázal držet  s domácím týmem krok a ve třetí třetině dokonce otočili vývoj utkání na svou stranu. Hodonínu se však v posledních deseti vteřinách podařilo vyrovnat a v následném prodloužení opět uspěl Baník, který tak Uničovu znovu ukončil sezónu.

Uničov utkání v Hodoníně začal ubráněnou přesilovou hrou, po které se v 6. minutě dostal do úniku právě vyloučený Petr Žajgla, jenž následně překonal Zollpriestera střelou do levé šibenice jeho brány – 0:1. Hodonín však mohl bleskově srovnat, protože se zcela sám před Sedlářem objevil obránce Směřička, ale jeho zakončení se uničovskému brankáři podařilo vyrazit mimo svou klec.

Orlům se jinak ve zbytku první části dařilo odrážet útoky domácích hráčů, kteří si už i v některých situacích nevěděli moc rady. Bohužel však byl v poslední minutě vyloučen další uničovský hráč, a tak Hodonín hrál svou druhou přesilovou hru. Tu sice ještě ve zbytku první části neproměnili, ale hned 42 vteřin po přestávce byl stav srovnán.

Lidák nahrál zpoza brány Jakubovi Tomimu, jemuž sice jeho střela moc nesedla, ale od bránícího Navrátila se kotouč odrazil do hostující sítě – 1:1. Následně se přesilovky dočkal i Uničov, ve které se nejdříve do obrovské šance dostal Šímo, jenže jeho střela skončila na některém z bránících hráčů a do samostatného úniku se poté dostal Aleš Dufek, který si v něm vedl stejně, jako Žajgla v první třetině, a to střelou do levé šibenice – 2:1.

Vedení Baníku však vydrželo pouhou minutu. Kratěna zabojoval v rohu kluziště, odkud nakonec vyvezl puk a následně přihrál k tyči Stanislavu Husákovi, kterému se už podařilo procedit kotouč pod betony Zollpriestera – 2:2. Uničov poté srazila další zbytečná vyloučení a Orli dokonce museli ubránit i 46 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku domácích.

Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, tak se 23 vteřin před sirénou prosadili domácí. Venclík obdržel křižnou přihrávku do levého kruhu, kde byl zcela sám, a tak proti němu Sedlář vyjel, ale hodonínskému hráči se nějakým způsobem podařilo dostat puk pod Sedlářem alespoň do brankoviště, kde už ho do klece doklepl Jakub Sajdl 3:2.

Orly však branka do šatny nepoložila. Naopak na uničovským hokejistech byla vidět obrovská touha otočit utkání na svou stranu. Nicméně, jako v prvním utkání, Orli ve třetí třetině pálili jednu šanci za druhou a Zollpriester opět držel Hodonín nad vodou. Velkou šanci v oslabení neproměnil Vrána, který se prokličkoval právě až před domácího brankáře, ale toho následně se svou střelou trefil.

Následně si na domácím brankáři vylámal zuby Husák, který obdržel přihrávku mezi kruhy, ale i jeho střela skončila ve výstroji Zollpriestera. Nicméně ve 53. minutě už bylo srovnáno. Vrána nahrál před bránu Petrovi Žajglovi, jenž prostřelil domácího brankáře – 3:3.

Hned za necelé dvě minuty se Uničovu podařilo otočit skóre utkání na svou stranu. Šimo po pravé straně vletěl do útočného pásma, kde následně přihrál puk Ivovi Kratěnovi, a ten svou brankou poslal Orly do vedení – 3:4.

Hodonín se minutu a půl před koncem utkání odhodlal ke hře bez brankáře, která byla navíc umocněna dalším vyloučením uničovské hráče, a tak hráli domácí v šesti proti čtyřem. Už to vypadalo, že Uničov tohle vše přežije a vynutí si třetí zápas, ale Hodonín se ze své poslední akce dokázal prosadit. Deset vteřin před koncem totiž domácí rychle zavezli puk do pásma, kde od modré vystřelil střílenou přihrávku Polesný a před Sedlářem byl zcela samotný Michal Kuba, jenž ho tečoval mimo dosah uničovského brankáře – 4:4.

V následném prodloužení nejdříve velkou šanci spálil domácí Peš, jenž se dostal až ke střele z mezikruží, ale tu Sedlář vytáhl mimo svou klec. Následně měl na druhé straně šanci Handl, ale ani jeho střela zápas neukončila.

A tak přišla situace ze 64. minuty. Jakub Sajdl si sebral puk ve vlastním obranném pásmu a po pravé straně se dostal do pásma, kde se následně natlačil před Sedláře, kterého překonal střelou pod vyrážečku, a svou brankou tak ukončil celou čtvrtfinálovou sérii – 5:4.

Uničov tedy podlehl Hodonínu znovu v prodloužení 4:5, a v celé sérii tak podlehli Orli Baníku poměrem 0:0. I v sezóně 2019/20 tedy uničovští hokejisté končí ve čtvrtfinále play off, kde po roce znovu podlehli Hodonínu.