HC Spartak Velká Bíteš - HC Brumov - Býlnice 7:4
HC Spartak Uherský Brod - HC Štika Rosice 9:3
HC Uherské Hradiště - HK Kroměříž 6:3
TJ Sokol Březina - HC Blansko 2:2

V E L K É M E Z I Ř Í Č Í – V sobotu čekal uničovské hokejisty předposlední výjezd v základní části, když je čekala cesta na led lídra tabulky, a to do Velkého Meziříčí. Domácí hned od první minutě jasně dokazovali, že jim první příčka po právu patří a svému soupeři stříleli jeden gól za druhým. Konečné skóre se nakonec zastavilo na 11:4 pro domácí tým.

Utkání začalo nejhůře, jak jen mohlo. Domácí se totiž prosadili hned v první minutě, kdy David Křenek obdržel přihrávku před zcela odkrytou bránu, a tak už jej pouze usměrnil za bezmocného Axmana – 1:0. Vyrovnání měl o pár minut později na holi Drdla, který mohl dorazit kotouč do odkryté klece, ale uničovský útočník netrefil skákající puk.

V 11. minutě Kadela podržel kotouč u mantinelu, aby následně nahrál křižně Martinu Pejchalovi, který byl zcela sám na hranici pravého kruhu a poté trefil přesně levou šibenici uničovské brány – 2:0. Podobná akce se opakovala v 15. minutě, když tentokrát z rohu kluziště šla přihrávka mezi kruhy na volného Filipa Střechu, jenž poté prostřelil Axmana – 3:0.

Na konci první části ve vlastním oslabení ujel Čuřík, ale jeho kličku do bekhendu Slavíček vystihl. Ve 20. minutě Kratěna vystihl domácí rozehrávku a hosté poté jeli ve dvou na brankáře. Handl nakonec nahrál Ivovi Kratěnovi, a ten prostřelil Slavíčka – 3:1.

Druhá třetina naopak začala pro Uničov nadějně. Hned po devatenácti vteřinách totiž Jiří Paška dorazil do domácí klece Vránovu střelu, a rázem to bylo pouze o jednu branku – 3:2. Radost Uničova však vydržela pouze 32 vteřin. Michal Vlašín zůstal zcela sám před Axmanem, kterého nakonec překonal zakončením mezi jeho betony – 4:2.

Ve 25. minutě uničovští sice vyhráli vhazování v obranné třetině, ale k puku se dostal Filip Střecha, který už byl poté sám před Axmanem a toho poté jen objel a zakončil do prázdné části brány – 5:2. Domácí ve svých ofenzivních choutkách nepolevovali a ve 32. minutě se dočkali už své šesté branky. Milan Strnad obdržel puk za bránu Uničova, odkud si vyjel a následně bekhendem trefil přesně šibenici hostující klece – 6:2.

Šestá inkasovaná branka byla už na Milana Axmana dost, a tak po ní odjel na střídačku a do brány nastoupil Cyril Zdražil, pro kterého to byla jeho premiéra v mužské kategorii. Ve 35. minutě se hned do dvou samostatných úniku dostal Čuřík, ale ani jedno z jeho zakončení si cestu za záda Slavíčka nenašlo. A tak přišel na druhé straně trest v podobě sedmé branky. Tomáš Střecha se protlačil až před bránu, kde se mu následně podařilo dostat puk i přes Zdražila – 7:2.

Ve 37. minutě přidali domácí další gól. Vondráček při své střele od modré zlomil hůl, ale kotouč doputoval mezi kruhy na Sobotku, jehož střelu Zdražil vyrazil svým betonem vedle, jenže zde stál připravený Patrik Matov, který už pouze musel trefit prázdnou bránu – 8:2.

Ve třetí třetině si opět první slovo vzali domácí hokejisté. V 45. minutě obdržel dlouhý pas na levé křídlo rozjetý Tomáš Střecha, jenž jel následně sám na Zdražila, kterého překonal zakončením a lá Tomáš Hertl – 9:2. Následně se podařilo vstřelit třetí branku Uničovu, když Slavíček zneškodnil hned dvě nebezpečné střely za sebou, ale na teč Petra Žajgly přesně mezi jeho betony už byl krátký – 9:3.

V 51. minutě si Zdražil připsal parádní zákrok, když domácí hokejisté předvedli ukázkový ťukec do prázdné brány, ale uničovský brankář nakonec vykopl kotouč svým betonem. O pár okamžiků později se do úniku dostal Šímo, ale ani on si s kličkou do bekhendu na Slavíčka nepřišel. V 54. minutě hrál Uničov přesilovou hru, ale v ní se do útoku tří na jednoho dostali domácí a na konci celé akce bylo bekhendové zakončení Lukáše Patáka, které mířilo přesně pod břevno – 10:3.

Orli se poté dočkali i dlouho dvojnásobné přesilovky, při které ještě odvolali brankáře, ale nakonec se jim branku vstřelit nepodařilo, a tak opuštěnou klec nakonec v závěru klasického oslabení trefil Tomáš Střecha – 11:3. Poslední slovo však měli uničovští hokejisté. Drdla se pokusil překonat Slavíčka střelou z mezikruží, kterou domácí brankář vyrazil vedle sebe, kde byl Stanislav Husák, jenž už poté vstřelil puk do brány – 11:4.

Uničov tedy na ledě lídra soutěže schytal velký výprask, když podlehl Velkému Meziříčí vysoko 4:11.