Rožnov ukončil domácí neporazitelnost Uničova

U N I Č O V – Orli mají za sebou první polovinu základní části ročníku 2022/2023, kterou zakončili domácím utkáním s Rožnovem pod Radhoštěm. Bohužel celý zápas domácí hráči pouze jen dotahovali ztrátu svého soupeře, který nakonec ve druhé třetině odskočil na rozdíl dvou branek a tento stav už vydržel do konce. Uničov tedy zapisuje první domácí porážku v sezóně, když podlehl Rožnovu 3:5.

9. kolo
HC Uničov – Rožnov p. Radhoštěm 3:5 (2:3, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 13. Spurný (Šimo), 17. Šimo (Spurný, Žajgla), 29. Paška (Kratěna, Kuba).

Sestava:  Šoustal — Rosecký, Ovčačík, Navrátil, Spurný, Halouska, Fekiáč, Polýnek, Paška — J. Heža, Vrána, Kuba, Kalač, Žajgla, O. Heža, Šimo, Kratěna, Fibigr, Mrázek, Unzeitig.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uničovu příliš nevyšel vstup do zápasu, protože hned ve třetí minutě museli domácí hokejisté odvracet první přesilovou hru Rožnova, kterou nakonec ubránili bez inkasované branky. Nicméně hosté se díky tomu dostali více do hry a v 8. minutě otevřeli skóre zápasu. Samostatný únik Kočího ještě Šoustal zastavil, jenže kotouč se poté dostal za bránu Uničova, odkud ho Kočí ihned přihrál Štěpánu Jurkovi, který už dorazil puk do domácí klece.

Následně hráli přesilovou hru i domácí, ale ta jim příliš nevyšla a hned po jejím skončení přišel další uničovský faul. Při svém oslabení však Orli dokázali vyrovnat. Jaroslav Spurný vyvezl puk do útočného pásma, kde hned za modrou napřáhl a jeho rána proletěla až do hostující klece. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho. Hned po minutě a deseti vteřinách se Rožnov vrátil do vedení, jelikož Václav Kočí poslal kotouč přesně do vzdálenější šibenice domácí klece.

Orli poté hráli svou druhou přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít zásluhou Michala Šima, jenž obdržel kotouč před bránu a zde měl pro své zakončení i dostatek času, a tak následně i prostřelil Majera. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, jenže třiadvacet vteřin před koncem první třetiny se hosté znova dostali do vedení, když jejich další branku obstaral Jan Žemba.

Ani druhá třetina nezačala pro Uničov nejlépe, jelikož domácí hráči museli odvrátit dvojnásobnou přesilovou hru svého soupeře, což se jim nakonec i podařilo. Bohužel však ve 29. minutě odskočil Rožnov na rozdíl dvou branek. Sviták zpoza domácí klece nahrál volnému Vojtěchu Barošovi, jehož rána nechytatelně zapadla do rohu uničovské klece.

V tentýž minutě však hráli domácí hokejisté další početní výhodu, kterou se jim opět podařilo využít. Kratěna poslal puk na modrou čáru Jiřímu Paškovi a jeho tvrdá střela prošla Majerovi jeho výstroji a kotouč se poté doklouzal do hostující brány. Domácí poté museli ubránit další dvě přesilové hry svého soupeře a v jedné z nich předvedl Šoustal parádní zákrok, když zabránil téměř jisté brance z hole Jurka.

Ve 37. minutě však hosté přeci jen vstřelili svou pátou branku. Vhazování v útočném pásmu Rožnova vyhrál Vyvíjal na Kroupu a jeho střela prošla Šoustalovi jeho výstrojí. Do závěrečné třetiny tedy šli domácí hokejisté s dvoubrankovou ztrátou.

Ve 45. minutě dostal Uničov obrovskou příležitost snížit, protože domácí hráli téměř celé dvě minuty proti třem, ale Majer všechny jejich střelecké pokusy zastavil. Orli sice byli ve třetí třetině jasně lepším týmem, avšak Rožnov už si svůj dvougólový náskok dokázal uhlídat a naopak hosté zahrozili z několika nebezpečných protiútoku, ale ani Šoustal už další branku nepustil.

Uničov tedy nakonec musí v polovině základní části zkousnout svou první domácí porážku v sezóně, jelikož na svém ledě nestačil na Rožnov p. Radhoštěm poměrem 3:5. Další domácí zápas se odehraje už příští neděli 3. prosince proti Karviné.