Uničov udržel svou neporazitelnost i v Horním Benešově!

H O R N Í B E N E Š O V – Netradičně v pátek odehráli uničovští hokejisté své další utkání, když tentokrát zamířili na horký led Horního Benešova. Ve velmi vyostřeném utkání však nakonec Orli ukázali svou produktivitu a domácí tým zdolali poměrem 7:3.

Uničovu velmi vyšel vstup do zápasu. V 6. minutě totiž otevřel skóre utkání kapitán Petr Žajgla, na kterého poté hned za dalších padesát vteřin navázal Miroslav Kuba a hosté rázem vedli o dvě trefy. Orli poté měli k dispozici dvě přesilové hry, kdy jedna z nich byla předčasně ukončena faulem Fibigra. Ani v jedné však branka nepadla a naopak v 17. minutě se podařilo snížit domácím.

Na kontaktní branku však Uničov odpověděl nejlepším možným způsobem. Ve třetí přesilové hře totiž vstřelil svou třetí branku v utkání Miroslav Kuba a hosté díky tomu odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé třetině se rozhodčí hodně činili, když rozdávali na obě strany jeden trest za druhým. Ve 26. minutě při hře čtyř proti čtyřem vstřelil další branku hostí Ivo Kratěna. Gól byl nakonec zaznamenán, jako v oslabení, jelikož padl vteřinu po konci trestu jednoho z domácích hráčů.

Horní Benešov ve 36. minutě dostal příležitost přesilové hry čtyř proti třem, kterou se domácím nakonec podařilo využít, a tak se i do poslední třetiny odcházelo za dvoubrankového vedení hostujícího týmu.

I v poslední třetině padalo velké množství trestů. Proto také i pátou branku vstřelil Uničov ve své přesilové hře, ve které se tentokrát trefil Michal Šimo. Horní Benešov vzápětí zahrával dvojnásobnou početní výhodu, kterou sice nedokázali využít, ale domácí přeci jen vstřelili svou třetí branku až při klasické přesilovce.

Nicméně Jiří Fibigr své vyloučení, které vedlo k třetí brance domácích, napravil nejlépe, jak jen mohl, protože se prosadil hned 18 vteřinách od třetí trefy Horního Benešova. V samotném závěru ještě potvrdil vítězství Uničova Jakub Heža, který stanovil konečné skóre utkání na 7:3.

Branky a asistence: 5. Žajgla (Šimo), 6. Kuba (Kratěna), 18. Kuba (Šimo), 26. Kratěna, 50. Šimo (Kuba, Paška), 55. Fibigr, 59. Heža (Kratěna)

Sestava: Šoustal — Navrátil, Unzeitig, Paška, Polýnek — Kuba, Melichárek, Kalač, Žajgla, Šimo, Kratěna, Fibigr, Mrázek, Heža.