Uničov si po samostatných nájezdech poradil s Horním Benešovem!

U N I Č O V – Hokejisté Uničova mají za sebou své třetí utkání v nové sezóně, které odehráli před svým publikem, kde přivítali TJ Horní Benešov. Zápas nakonec za stavu 3:3 dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí hokejisté, kteří tak slaví výhru i ve svém třetím utkání, když nakonec porazili Horní Benešov 4:3 po samostatných nájezdech.

3. kolo 16. října 2022
HC UNIČOV – TJ HORNÍ BENEŠOV 4:3 sn. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a asistence: 21. Kuba (Pěcha), 29. Přecechtěl (Šimo, Kratěna), 54. Kratěna (Halouska, Šimo), rozh. náj. Kratěna (TS).

Sestava Uničova: Šoustal — Paška, Fekiáč, Halouska, Klvaňa, Přecechtěl — Vrána, Heža,  Mrázek, Navrátil, Kratěna, Šimo, Chytil, Žajgla (C), Pěcha, Kuba.

V neděli 16. října čekalo uničovské hokejisty jejich druhé domácí utkání, když v rámci 3. kola přivítali TJ Horní Benešov. Hostům se v první třetině podařilo dostat do vedení, které už jim vydrželo až do konce první periody, a tak šli do šaten šťastnější hokejisté z Horního Benešova.

Hned ve 21. minutě se však prosadil Miroslav Kuba a rázem byl stav utkání srovnán. Navíc se následně v přesilové hře trefil Lukáš Přecechtěl, pro kterého to byla jeho premiérová trefa v uničovském dresu. Bohužel Uničov své vedení neudržel až do konce druhé třetiny, protože se Hornímu Benešovu podařilo v 37. minutě vyrovnat.

Ve třetí třetině navíc Horní Benešov ve 47. minutě bleskově využil nabídnutou přesilovou hru a hosté šli znova do vedení. I Orli měli následně početní výhodu, kterou nakonec sice nevyužili, ale prosadili se hned po návratu hostujícího hráče na led, když puk za záda Drndy dostal Ivo Kratěna.

Nerozhodný stav nakonec vydržel až do závěrečné sirény. Ani následné pětiminutové prodloužení nepřineslo rozhodující branku a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich nakonec rozhodující nájezd proměnil Ivo Kratěna a díky tomu, tak slaví Uničov své třetí vítězství, když tedy nakonec porazil Horní Benešov 4:3 po samostatných nájezdech.

Další utkání odehrají uničovští hokejisté v sobotu 22. října, kdy je čeká výjezd do Českého Těšina.