První zápas patří Frýdku-Místku B!!!

F R Ý D E K - M Í S T E K – Ve středu 16. února vypuklo play off krajské ligy Moravskoslezského kraje, které Uničov zahájil na ledě Frýdku-Místku B, kde se sice Orlům hned dvakrát podařilo vyrovnat stav utkání, jenže Uničov ani jednou nedokázal otočit vývoj zápasu na svou stranu, a tak v 56. minutě rozhodl o výhře Frýdku-Místku B Martin Adamský. Díky výhře 3:2 se tedy Frýdek-Místek ujímá vedení v sérii.

16. února 2022
HC FRÝDEK-MÍSTEK B – HC UNIČOV 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
STAV SÉRIE: 1:0

Branky a asistence: 15. Fiala (Slovák, Valíček), 46. Puzoň (Urban), 56. Adamský (Krutil, Heralt) – 44. Davídek (Čuřík, Ovčačík), 49. Houdek (Ovčačík, Čuřík).
Rozhodčí: Janda — Chamrád, Szewieczek.
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:2
V oslabení: 0:0

Sestava Frýdek-Místek B: Horváth (Němec) — Kocurek, Krutil, Vacula, Bijota, Gottwald, Konderla, A. Valíček, M. Valíček — Spurný, Puzoň, Fiala, Mičulka, Hudeček, Fojtík, Bret, Slovák,  Puzoň, Adamský,Urban, Heralt.

Sestava Uničov: Sedlář (Šoustal) — Paška, Fekiáč, Houdek, Halouska, Ovčačík — Čuřík, Vrána, Heža, Sršeň, Navrátil, Šimo, Davídek, Kuba.

Do prvního zápasu se lépe podařilo vstoupit domácím hokejistům, kteří si hned vybojovali dvě přesilové hry a druhou z nich se nakonec Frýdku-Místku B podařilo využít. V 15. minutě totiž poslal domácí celek do vedení ONDŘEJ FIALA – 1:0. Následně si první početní výhodu zahrál i Uničov, ale hostům se jí nepodařilo využít, a tak se do šaten odcházelo za těsného vedení domácích.

Ve druhé třetině se situace ohledně přesilových her opakovala, když i tentokrát hrál Frýdek-Místek B dvě přesilovky, ale v tomto případě se jim ani jednu z nich nepodařilo využít. Stejně si se svou další početní výhodou vedl i Uničov. Ani v rovnoměrném počtu hráčů na ledě ve druhé části další branka nepadla, a tak se do poslední periody vstupovalo za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku poslední dvacetiminutovky už nabídnutou třetí přesilovku Uničov využil, když se ve 44. minutě prosadil MARTIN DAVÍDEK – 1:1. Bohužel však nerozhodný stav vydržel necelé dvě minuty, protože ve 46. minutě poslal ŠIMON PUZOŇ domácí celek znova do vedení – 2:1.

Krátce po druhé brance Frýdku-Místku hrál Uničov další přesilovku a v ní hostující hokejisté znova dokázali srovnat stav zápasu, protože se od modré čáry trefil obránce TOMÁŠ HOUDEK – 2:2.

Po druhé brance Uničova dostali domácí velkou příležitost v podobě dvojnásobné početní výhody, která trvala něco málo přes třicet vteřin. Tohle oslabení zvládli hosté ubránit bez inkasované branky, jenže v 56. minutě přeci jen přišel rozhodující okamžik utkání, protože se za domácí tým prosadil velezkušený MARTIN ADAMSKÝ – 3:2.

Jeho branka už se ukázala, jako rozhodující, jelikož se už Uničovu nepodařilo potřetí dorovnat jednobrankovou ztrátu, a tak Frýdek-Místek B zvládl první zápas těsným poměrem 3:2, a ujmul se tak vedení v sérii.

Druhý zápas proběhne na uničovském ledu v sobotu 19. února od 17 hodin.