HC Frýdek-Místek B - HC Orlová 7:3
MSK Orlová - TJ Horní Benešov 5:7
HC Bospor Bohumín - HK Nový Jičín B 3:1
HC Falcons Karviná - HK Krnov 3:5

S T U D É N K A – Náročný týden zakončili hokejisté z Uničova na ledě Studénky, kde i velký počet chybějících hráčů opět předvedli velmi bojovný výkon a první třetině dokonce dvakrát vedli. Nicméně domácí celek vždy vyrovnal a ve druhé části se Studénce podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V závěrečně třetině ještě Orli dvakrát zdramatizovali utkání, ale nakonec už to pouze stačilo na konečnou těsnou porážku poměrem 4:5,

Orli přitom začali zápas hodně aktivně, když se v prvních minutách valil na bránu Studénky jeden útok za druhým. To postupně vedlo i k prvním vyloučeným hráčům. Úvodní přesilovka Uničova ještě skončila předčasně kvůli vyloučení z řad hostujících hráčů, ale hokejisté Studénky poté předvedli další faul, a tak Uničov hrál ve čtyřech proti třem.

Početní výhodu se nakonec podařilo využít v jejich posledních vteřinách, když Jakub Heža vystřelil z levého kruhu přesně do vzdálenější šibenice a poslal Orli do vedení – 0:1. Bohužel vedení hostům vydrželo jen dvě minuty. Orszulik obdržel přihrávku na útočnou modrou, kde jej poté posunul do jízdy na střed Marku Tomáškovi, jehož střela po ledě prošla Šoustalovi mezi jeho betony – 1:1.

Uničov mohl následně poslat znova do vedení kapitán Žajgla, kterého do úniku svým pasem vyslal Fekiač, avšak střelecké zakončení k tyči si Kozák svou lapačkou pohlídal. V 38. minutě se Orlům podařilo ubránit první přesilovku Studénky a hned po konci trestu dostal Jaroslav Spurný puk na útočnou modrou, kde následně nad ničím nepřemýšlel a velmi tvrdou ránou prostřelil Kozáka – 1:2.

Orlům se však jednobrankové vedení nepodařilo udržet do konce třetiny. Studénka totiž poté hrála další přesilovou hru a domácí se v ní prosadili pouhých pět vteřin před závěrečnou sirénou první části. Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou k Trubkovi, jehož nahození hodně šťastně tečoval Ondřej Tatarčík a puk poté skončil za bezmocným Šoustalem – 2:2.

Hosté poté mohli jít znova do vedení hned ve svém prvním střídání druhé části, když Žajgla obdržel přihrávku mezi kruhy, ale jeho následnou střelou Kozák znova zastavil svou lapačkou. Bohužel v polovině utkání se poprvé v zápase dokázali dostat do vedení domácí hokejisté. Tomášek poslal puk z rohu kluziště před bránu, kde se v nepřehledné situaci nejlépe vyznal Petr Orszulik, který poté doklepl puk do uničovské brány – 3:2.

Ve 34. minutě bylo ještě hůř. David Čáň si to totiž od levého mantinelu vzal přímo na bránu Uničova, kam se dostal bez větších potíží a Šoustala poté překonal se svým bekhendovým zakončením, které zapadlo ke vzdálenější tyči hostující klece – 4:2. Uničov ještě mohl v závěru druhé třetiny snížit, když hosté jeli ve dvou na jednoho, ale přímou střelu Žajgly Kozák vyrazil mimo svou klec.

Ve 44. minutě se Orlům podařilo snížit. Kotouč se od mantinelu odrazil přesně na střed útočného pásma, kde byl zrovna Ivo Kratěna, jehož následná střela prošla Kozákovi pod jeho lapačkou – 4:3. Hostující hokejisté poté hráli hodně vabank a z toho nakonec i vyústila pátá branka domácích. Sochorek získal puk v obranném pásmu Studénky, odkud následně poslal dlouhý pas na útočnou modrou, kde byl za obranou Uničova najetý Petr Orszulik, jenž zakončením po ledě překonal Šoustala – 5:3.

O dvě minuty později mohl Uničov znova přiblížit na rozdíl jediné branky Kratěna, kterému před prázdnou bránu nahrál Šímo, avšak Kozák se rychle přesunul a zakončení uničovského útočníka se mu podařilo zneškodnit. Na druhé straně poté musel Šoustal čelit dalšímu samostatnému úniku, když na něj uháněl Tomášek, ale zakončení k tyči uničovský brankář vyrazil.

V závěru se Orli ještě pokusili o hru bez brankáře, která byla navíc vylepšená přesilovou hrou. V ní nakonec udělal Uničov tečku za utkáním, když Žajgla nahrál na modré Jaroslavu Spurnému, jehož další dělovka skončila za zády Kozáka – 5:4. Hosté se následně znovu zkusili ještě o hru bez brankáře, avšak přišlo hodně přísné vyloučení na uničovské straně, které veškeré šance Orlů už utnulo.

Hokejisté Uničova tedy po dalším bojovném zápase musí zkousnout hodně těsnou porážku na ledě Studénky, která je před svými fanoušky porazila těsným rozdílem 5:4.