HC Falcons Karviná - HC Bospor Bohumín 3:4 PP
HC Studénka - HC Wolves Český Těšín 6:3
HC Frýdek-Místek B - MSK Orlová 4:1
HC Rožnov Pod Radhoštěm - HK Nový Jičín B 4:7

U N I Č O V – Uničovští hokejisté mají za sebou další domácí utkání, ve kterém tentokrát na svém ledě přivítali tým Horního Benešova. Orlům se v něm podařilo napravit zaváhání z minulého týdne, když nakonec svého soupeře doslova rozstříleli poměrem 8:2.

K druhému domácímu utkání tohoto ročníku do Uničova dorazil Horní Benešov a zápas pro domácí celek začal tím nejlepším možným způsobem. Hned po 24 vteřinách šli totiž Orli do vedení. Čuříkova nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu zpět, kde se k němu dostal Michal Šímo, jenž ho už dopravil za záda Waneckého – 1:0.

Další branku se domácím podařilo vstřelit ve vlastním oslabení, když nejdříve nevyšel samostatný únik Žajglovi, avšak akce poté pokračovala a po dalším zakončení domácího kapitána se k dorážce dostal Jakub Heža, kterému se podařilo procedit puk do hostující klece – 2:0. Uničov se tedy vcelku rychle dostal do dvoubrankového vedení, jenže zbytek první periody byl zcela v režii hostujícího týmu.

První velkou šanci Sedlář zneškodnil v 6. minutě, když Čermák nahrál před prázdnou klec Hejhalovi, ale domácí brankář se stihl přesunou a zakončení hostujícího hráče zneškodnil. Do další šance se o pár minut později dostal Vrábel, který si nabruslil až před Sedláře, kterého chtěl překonat zakončením mezi betony, ale ten tento prostor včas uzavřel.

Nicméně ve 13. minutě už přišla první branka Horního Benešova. Ve vlastním oslabení ujel po pravé straně Michal Mlýnek, který se následně trefil přesně do bližší šibenice – 2:1. Poté hráli přesilovku i hosté a v ní musel Sedlář předvést sérii několika těžkých zákroků, aby udržel těsně vedení domácích. Vše nakonec vyvrcholilo v poslední minutě první části.

Nejdříve bylo nařízeno trestné střílení po faulu na hostujícího Vrabela, který se jej i sám zhostil. Útočník Horního Benešova zkusil stahovačku, alá Pavel Datsyuk, avšak kotouč se mu nepodařilo pořádně zvednou, a tak skončil přesně na lapačce Sedláře. V posledních vteřinách měl ještě obrovskou šanci Mlýnek, když se k němu odrazil kotouč mezi kruhy, ale Sedlář proti němu předvedl další skvělý zákrok.

Na začátku druhé třetiny bylo naopak nařízeno třesné střílení na domácí straně a Handl se pokusil o pěknou kličku po stylu Petera Forsberga, avšak ani on neuspěl, když poslal kotouč do betonu Waneckého. Nicméně tentýž hráč si ve 25. minutě spravil chuť. Po chybné rozehrávce Horního Benešova se k puku dostal Kratěna, který poté přesně nahrál k tyči na volného Pavla Handla, jenž už dostal puk do sítě – 3:1.

Ve 31. minutě odskočil Uničov na rozdíl dvou branek. V nabídnuté přesilové hře domácí doslova uzamčeli svého soupeře v jeho obranném pásmu a vše vyvrcholilo přihrávkou mezi kruhy na Miroslava Kubu, jenž poté poslal puk přesně k tyči hostující klece – 4:1. Další branku mohl o pár okamžiků později přidat Žajgla, který obdržel přihrávku mezi kruhy, ale jeho zakončení Wanecki vychytal.

V závěru druhé části měl ještě obrovskou šanci Čuřík, který jel sám na hostujícího brankáře, ale ten si jeho přízemní střelu pohlídal. Do šaten tedy nakonec Uničov odcházel za stavu 4:1, který se však hodně rychle změnil.

Hned po patnácti vteřinách totiž Šímo nahrál přímo před prázdnou branku Jakubovi Čuříkovi, který už se z takové pozice nemýlil – 5:1. O změnu skóre se poté na druhé straně mohl postarat Hejhal, jenž však v akci dvou na jednoho trefil přesně lapačku Sedláře. V 48. minutě Horní Benešov přeci jen dočkal své druhé trefy v utkání. Vlašánek s pukem obkroužil domácí klec a pokusil se jej zasunout k tyči, kde byl připravený Sedlář, avšak k puku se poté dostal Tomáš Polok, jenž už dostal kotouč do sítě – 5:2.

To však bylo už ze strany hostujícího celku vše. Do konce utkání už se poté prosazovali pouze domácí hokejisté. V 53. minutě se o šestou branku Uničova postaral Jakub Heža, který před bránou tečoval střelu K. Navrátila přesně mezi betony Waneckého – 6:2. V 56. minutě hráli hosté přesilovou hru, ve které se po pravé straně prohnal až k bráně Jakub Čuřík, který využil své rychlosti a objel i brankáře a následně zakončil do zcela prázdné klece – 7:2.

Poslední branka zápasu padla deset vteřin před závěrečnou sirénou, když se do úniku dvou na brankáře dostali Čuřík a Šímo, kteří si párkrát vyměnili kotouč a Michal Šímo jej poté poslal za záda Waneckého – 8:2

Uničov si tedy zlepšil chuť po nepovedeném utkání s Novým Jičínem, když hned v dalším domácím utkání nastřílel Hornímu Benešovu osm branek, a připsal si do tabulky další tři body. Další utkání odehrají Orli neobvykle ve středu, kdy vyjedou do Orlové.