Nový Jičín B pokazil Uničovu domácí premiéru, když po výhře odváží všechny tři body!

4:7
0:2, 2:1, 2:4
2. kolo   26.9.2021 - 17:00
HK Nový Jičín B

Statistiky zápasu

Rozhodčí: Cik – Klíč, Přecechtěl
Vyloučení: 10:6, mimořádné tresty: Houdek (UNI) 10 min. NESP, Šímo (UNI) 10+DKU NESP
Góly v přesilovce: 2:3, v oslabení: 1:0
Střely: 43:23, počet diváků: 131

Soupiska HK Nový Jičín B

Kohn (22.-24. Hoďák) - Orlita, Koloničný, Berka, Hudec, Andrýsek - Štěpjak, Chvostek, Birka, Palacký, Kocián, Timura, Hradil, Zedník

• 54. Chvostek (Kocián) (N.)
  • 56. Koloničný (Štěpjak, Chvostek) (N.)

Ostatní výsledky

HC Frýdek-Místek B - HC Studénka 4:3
HC Falcons Karviná - MSK Orlová 5:3
HK Krnov - HC Bospor Bohumín 1:3
HC Wolves Český Těšín - HC Rožnov Pod Radhoštěm 3:4

U N I Č O V – Dlouhý domácí půst je u svého konce, když hokejisté Uničova v rámci druhého kola přivítali rezervní tým Nového Jičína. Domácí celek byl od prvních minut aktivnější, jenže hostům skvěle vyšla sázka na rychlé protiútoky a i díky tomu nakonec dokázali vyhrát nad Uničovem poměrem 7:4.

Neuplynulo ani pár vteřin od úvodního vhazování a už šel málem Uničov do vedení. Čuřík obdržel přihrávku na pravou stranu, odkud následně vystřelil z kruhu, ale jeho pokus skončil na břevně hostující klece. Orli šli poté do čtyř a ve vlastním oslabení nakonec Čuřík připravil dobrou střeleckou pozici pro Ovčačíka, avšak jeho pokus skončil v lapačce Kohna.

Domácím se jejich první oslabení podařilo ubránit bez inkasované branky, ale ta nakonec přišla v 9. minutě. Nejdříve spálil velkou šanci Kocián, kterému nahrál mezi kruhy Štěpjak, avšak následná střela letěla vedle brány. Nicméně útok pokračoval dále a Štěpjak nakonec vystřelil od modré a jeho pokus Sedlář jen vyrazil před sebe, kde byl volný Martin Koloničný, jenž poté dorazil touš za domácího brankáře – 0:1.

Uničov poté znova zahrozil při vlastním oslabení, když ujel kapitán Žajgla, jenže i jeho nájezd Kohn pokryl. Do šance se z následného protiútoku dostal hostující Birka, ale toho vychytal Sedlář. Orli měli vyrovnání na hokejce v 17. minutě, když Vrána přihrával před bránu Mrázkovi, avšak Kohn jeho zakončení vykopl patkou svého betonu.

V závěru si Nový Jičín B vytvořil dvě velké šance, když jedna z nich i nakonec skončila brankou. Rychlý protiútok 3 na 1 řešil Kocián nepřesnou střelou. Nicméně v 19. minutě obdržel Michael Chvostek přihrávku na útočnou modrou a následně se proháčkoval až před Sedláře, kterému poslal kotouč mezi jeho betony – 0:2.

Na začátku druhé třetiny museli hosté vystřídat své brankáře, protože ráznou střelu Spurného Kohn vytěsnil špičkou své brusle a přitom se uvolnil nůž, a tak musel na dvě minuty do brány náhradní brankář Hoďák, jenž však nezaregistroval ani jeden zákrok. Ve 26. minutě se Uničovu podařilo snížit. Pavel Handl si počkal na puk na útočné modré a následně svou nenápadnou střelou trochu nachytal na švestkách Kohna – 1:2.

Jenže radost Uničov vydržela pouze dvě minuty. Nový Jičín B hrál totiž poté další přesilovou hru, ve které se domácím nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, a tak následně Kocián křižně nahrál zcela volnému Michaelu Chvostkovi, jenž pohotovou střelou překonal Sedláře – 1:3. Při následné přesilovce Uničova mohl vedení hostů navýšit Štěpjak, jenž jel sám na Sedláře, ale toho se svou kličkou nepřekonal.

Ve 27. minutě se Uničovu podařilo využít přesilovou hru, když Jakub Čuřík z pravého kruhu vyslal velmi přesnou střelu do vzdálenější šibenice a Kohn na tohle zakončení ani nijak nereagoval, protože ani nic neviděl – 2:3. Dvoubrankové vedení mohl hostům vrátit Birka, který se dostal do samostatného úniku, jenže jeho zakončení šlo příliš nad domácí klec. V závěru druhé třetiny poté mohl vyrovnat Šímo, když se od zadního mantinelu k němu odrazil puk po nepřesné střele Handla, ale Kohn se ve své bráně stihl přesunou, a podržel tak svůj tým.

Začátek třetí třetiny byl z obou stran hodně opatrný, ale poté se začaly dít velké věci. Ve 46. minutě hosté využili další přesilovou hru, když Andrýsek ze středu útočného pásma nahrál na pravou stranu volnému Martinu Štěpjakovi, který už jen musel trefit odkrytou bránu – 2:4. Další branku Nového Jičína mohl ve vlastním oslabení přidat Chvostek, jenž se dostal do úniku, ale domácí brankář jej vychytal.

A tak se hosté dočkali další branky až ve hře čtyř proti čtyřem. Ve 48. minutě totiž Chvostek nahrával před bránu Martinu Andrýskovi, který sice kotouč nezpracoval, jenže to jej vůbec nemuselo mrzet, protože se touš od jeho hole odrazil přesně za bezmocného Sedláře – 2:5. Orli vzápětí reagovali hned z další akce, když se usadili v pásmu a udrželi se tam i přes návrat jednoho z vyloučených hráčů hostů a Jakub Čuřík poté z velkého úhlu prostřelil Kohna – 3:5.

V polovině poslední periody se Uničov dokonce dostal opět na dostřel jediné branky. V přesilové hře totiž Houdek nahodil puk od modré čáry a Kohn kotouč neudržel, a tak se k němu dostal Miroslav Kuba, který jej už dorazil za hostujícího brankáře – 4:5. V 55. minutě však hrál Nový Jičín B další přesilovou hru, ve které měl na své holi vyrovnání Čuřík, kterého vyslal do úniku Žajgla, avšak zakončení mezi betony si Kohn pohlídal.

A tak znova platilo klasické nedáš dostaneš, protože hosté udeřili hned z následného protiútoku. Michael Chvostek se s pukem dostal na střed útočného pásma a poté prostřelil Sedláře střelou k tyči pod vyrážečku domácího brankáře – 4:6. To však stále ze strany Nového Jičína nebylo vše. V 57. minutě se totiž ještě prezentovali kombinací na jeden dotek, na jejímž konci byl Martin Koloničný, jenž už pouze doklepl puk do prázdné brány – 4:7.

Sedmá branka už byla na Sedláře moc a poslední momenty utkání pustil do brány Cyrila Zdražila, jenž si i závěrečných třech minutách připsal ještě šest úspěšných zákroků. Nicméně to už nezměnilo nic na tom, že první domácí utkání Uničovu nevyšlo dle představ, když i přes velkou aktivitu podlehlo rezervnímu týmu Nového Jičína vysoko 4:7.