TJ Horní Benešov - HC Frýdek-Místek B 6:5
HC Orlová - HC Studénka 7:1
HK Krnov - HC Rožnov Pod Radhoštěm 6:2
HK Nový Jičín B - HC Wolves Český Těšín 26.1.2022

U N I Č O V – Netradičně ve čtvrtek se ve sváteční den hokejisté Uničova znovu představili před svými fanoušky, když v rámci 9. kola přivítali tým z Karviné. Orli k vítězství vykročili hned v první třetině, ve které se o všechny tři branky postaral kapitán Petr Žajgla. Ve zbývajících dvou třetinách ještě Uničov přidal další branky a Karvinou se jim nakonec podařilo zdolat vysoko 9:1. V bráně si poté premiéru v A-týmu odbyl brankář Michal Šoustal.

Uničovští hokejisté do zápasu s Karvinou vstoupili hodně aktivně, když už ve druhé minutě nahrál Kuba na útočnou modrou Husákovi, který poté jel sám na Halouzku, ale ten jeho střelu po ledě zastavil pod svým betonem. Ve 4. minutě měl úvodní branku na hokejce Houdek, který od Žajgly obdržel přihrávku mezi kruhy, ale i jeho střela skončila na brankáři Karviné.

A tak se přítomní diváci dočkali první branky až v přesilové hře. V 7. minutě hráli domácí první početní výhodu, ve které Houdek nahrál na levou stranu Kratěnovi, který ještě viděl mezi kruhy volného Petra Žajglu, jenž už poté jen trefil odkrytou hostující klec – 1:0.

V 10. minutě lovil Halouzka ze své brány další puk. Šímo zavezl kotouč za bránu Karviné, odkud přihrál před brankáře hostů volnému kapitánovi Petrovi Žajglovi, jenž puk poslal do horních pater hostující klece – 2:0. Za další čtyři minuty už uničovský kapitán zkompletoval svůj čistý hattrick. Šimo poslal puk před bránu na Kubu, jehož střela brankou neskončila, avšak kotouč se poté odrazil před Petra Žajglu, který už ho poslal za ležícího Halouzku – 3:0.

V závěru první třetiny hrál Uničov ještě druhou přesilovou hru, ve které měl další branku na hokejce Vrána, který si zpoza hostující klece bez problémů vybruslil až před Halouzku, ale jeho následné zakončení skončilo ve výstroji karvinského brankáře, jenž v první třetině musel čelit 17 střelám Uničova a naopak Michal Šoustal na druhé straně musel v první třetině ve své bráně mrznout, když čelil pouze dvěma zakončením hostů.

Druhou část začali domácí hokejisté trochu nervóznějí a chvíli to trvalo než se opět dostali do tempa, ale ve 24. minutě už byl opět puk v bráně Karviné. Spurný udržel vyhození hostujícího celku v útočné třetině, kde jej poté posunul do pravého kruhu Michalu Šímovi, jenž následně z hranice kruhu prostřelil Halouzku – 4:0.

Za další minutu už zápas pro Matěje Halouzku předčasně skončil, když inkasoval pátou branku. Kratěna nahrál mezi kruhy volnému Petrovi Žajglovi, jehož střela prošla karvinskému brankáři pod jeho betony a kotouč se následně jen tak tak doklouzal za brankovou čáru – 5:0. Od 25. minuty tedy v hostující bráně působil Daniel Krejčiřík.

Druhý brankář Karviné však své čisté konto udržel jen tři minuty. Houdek nahrál na pravou stranu Šimovi, jenž poté poslal puk před hostující klec, kam si najížděl Ivo Kratěna, jenž skvěle usměrnil kotouč přesně mezi betony Krejčiříka – 6:0. Uničovu se poté podařilo vstřelit branku i ve vlastním oslabení. Ovčačík totiž vyslal do úniku Tomáše Sršně, který Krejčiříka překonal se svou kličkou do forhendu – 7:0.

Ve 35. minutě se musel poprvé v utkání pořádně předvést i domácí brankář Šoustal, když hostující Prochazka zavezl puk do útočné třetiny a poté posunul puk za sebe před prázdnou bránu Pieczonkovi, ale brankář Uničova se skvěle stihl přesunout a i díky tomuto zákroku byl stav po druhé třetině 7:0 pro domácí.

V úvodu třetí třetiny ujížděl na Šoustala karvinský Chomič, jenž zkusil kličku do bekhendu, ale uničovský brankář jeho zakončení vyrazil. Nicméně ve 45. minutě už bohužel přišel čestný úspěch hostů. Adam Procházka se po pravém křídle protáhl kolem Ovčačíka a Šoustala se mu podařilo překonat zakončením mezi jeho tělo a ruku – 7:1.

Ve 47. minutě se hostující Chomič dostal do dalšího úniku, když tentokrát zkusil vystřelit k tyči, ale zde byla připravená vyrážečka Šoustala. Uničov poté hrál další přesilovku, ve které nahrál Žajgla před prázdnou bránu Šímovi, ale jeho zakončení se přesunujícímu Krejčíříkovi podařilo vyrazit.

V 50. minutě se Orlům podařilo využít přesilovou hru, když střelu Sršně Krejčiřík vyrazil pouze vedle sebe, kde stál Stanislav Husák, který už jen musel přehodit ležícího brankáře Karviné – 8:1. Za další dvě minuty mohl Husák přidat další branku, když mu před prázdnou nahrál Kuba, ale brankář Karviné se opět stihl skvěle přesunout a puk vyrazil.

Pomyslnou brankovou tečku za utkáním udělali Orli ve 53. minutě. Šímo nahrál mezi kruhy, kde byl zcela volný Miroslav Kuba, který si poté vymíchal Krejčiříka a poslal puk do horních pater hostující klece – 9:1. Karviná mohla ještě v přesilové hře vstřelit svou druhou branku, když se jedna ze střel odrazila od zadního mantinelu zpět před bránu a puk ležel těsně před brankovou čárou, ale dorážejícího hráče hostů nejdříve zpacifikoval Spurný a další dorážky už pokryl Šoustal.

Uničov si tedy sváteční den okořenil vysokou výhrou nad Karvinou, kterou se jim nakonec podařilo rozstřílet 9:1. Úspěšnou premiéru v uničovském A-týmu si odbyl místní rodák Michal Šoustal, jenž si připsal 19 úspěšných zákroků a pouze jednou inkasoval.