Orli míří do finále!!!

Hokejisté Uničova zvládnuli i druhé semifinálové utkání, když zvítězili i na ledě Frýdku-Místku B a díky tomu se dostali do finále krajské ligy Moravskoslezského kraje, kde se střetnou s Orlovou. Finálová série se hraje na tři vítězná utkání.

Hokejisté Uničova mají zdárně za sebou velmi obtížnou semifinálovou sérii s rezervním týmem Frýdku-Místku. Orlům se nejprve podařilo porazit Rysy na svém ledě 5:2 a následná odveta v hale Polárka byla vypjatá až do samotného konce.

Uničov po druhé třetině vedl 2:0, jenže v závěru zápasu došlo i na emoce, když byl nejprve do konce utkání vyloučen Fekiač a Rysové následně snížili na rozdíl jediné branky. Uničov šel následně minut před koncem i do tří, ale Frýdek-Místek B ani v šesti bruslařích nedokázal vyrovnat, a tak se nakonec Orli radovali z těsné výhry 2:1 a semifinálovou sérii tedy zvládnuli poměrem 2:0.

FINÁLE S ORLOVOU!

Ve finále se tedy Uničov postaví proti suverénní Orlové, která opanovala základní část ve velké pohodě, když z 18 zápasu prohrál Slovan pouze jediné utkání. V play off se Orlová nejprve vypořádala s Českým Těšínem, kterému v obou utkáních nastřílela osm branek. V semifinále je poté čekal Horní Benešov, jenž překvapivě vyřadil druhou Studénku, jenže proti Orlové se jim podobný kousek nevydařil. Slovan totiž nejprve uspěl na svém ledě pohodlně 7:1 a v následné odvetě po 40. minutách sice vedl Horní Benešov 2:0, jenže v závěrečné třetině Orlová pěti brankami otočila zápas na svou stranu.

V sezóně Uničov ani v jednom případě na Orlovou nestačil, když Orli nejprve podlehli Slovanu na svém ledě 2:5 a v následné odvetě na ledě svého soupeře prohráli 2:4.

Finálová série se už bude hrát na tři vítězné zápasy. První zápas proběhne v sobotu 11. března. Následně se bude hrát ob jeden den, a tak nejpozději 19. března poznáme vítěze krajské ligy Moravskoslezského kraje.