Frýdek-Místek B zvítězil i v Uničově, a sezóna Orlů tak končí ve čtvrtfinále!!!

U N I Č O V – Hokejisté Uničova si bohužel před svými fanoušky nevybojovali rozhodující třetí utkání, když na svém ledě nezvládli druhý čtvrtfinálový zápas, který nakonec vyhrálo "béčko" Fýrdku-Místku poměrem 4:1 a v sérii zvítězili 2:0. Sezóna Uničova je tedy u svého konce.

19. února 2022

HC UNIČOV – HC FRÝDEK-MÍSTEK B 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
STAV SÉRIE:  0:2

Branky a asistence: 21. Davídek (Kuba) – 5. Heralt (Puzoň, Valíček), 31. Puzoň (Adamský, Vacula), 42. Slovák (Valíček, Valíček), 60. Adamský
Rozhodčí: Holibka — Klíč, Přecechtěl
Diváci: 198
Střely na bránu: 21:28
Vyloučení: 10:10
Využití: 0:1
V oslabení: 0:1

HC Uničov: Sedlář — Fekiáč, Houdek, Halouska, Ovčačík, K. Navrátil — Vrána, Heža, Sršeň, Šimo, Davídek, Kuba, Handl, Žajgla.

HC Frýdek-Místek B: Horváth —Vacula, Gottwald, Konderla, Bijota, Krutil, A. Valíček, M. Valíček, Popelář — Š. Puzoň, Fiala, Mičulka, Hudeček, Fojtík, Bret, Slovák, Urban, A. Puzoň, Adamský,  Heralt

Uničov začal utkání aktivně, ale byli to hosté, kdo se hned v 5. minutě dostal do vedení. Adam Puzoň získal puk v rohu útočného pásma, odkud ho poté přihrál na středu, kde byl nikým nehlídaný JAKUB HERALT, jenž se z mezikruží trefil přesně pod Sedlářovu lapačku – 0:1.

Frýdek-Místek B poté mohl své vedení navýšit, když měli hosté k dispozici hned dvě přesilové hry, ale ani jedna z nich brankou neskončila. Velkou šanci na navýšení vedení spálil Hudeček, který se svým bekhendovým zakončením trefil tyč. Domácí ihned poté vyslali do samostatného úniku Davídka, jenže toho vychytal Horváth svou lapačkou.

Do konce první třetiny si dvě početní výhody vyzkoušeli i domácí hokejisté, kteří si v nich dokázali vytvořit několik nebezpečných situací, ale Horváth za svá záda žádný puk nepustil, a tak se do šaten odcházelo ze hubeného vedení hostujícího týmu.

To se však na začátku druhé části rychle změnilo. Hned po dvaadvaceti vteřinách vyhrál Kuba v útočném pásmu vhazování přímo na MARTINA DAVÍDKA, jenž okamžitou střelou prostřelil Horvátha – 1:1. Tato branka domácí celek hodně nakopla a v následných minutách byli Orli lepším týmem.

Nicméně jejich aktivita další branku nepřinesla a naopak ve 31. minutě si Frýdek-Místek B vzal své vedení zpět. Hosté totiž ujeli do úniku dvou na jednoho, který ADAM PUZOŇ řešil střelou do vzdálenější šibenice – 1:2.

Tento stav nakonec i vydržel až do druhé sirény, a tak hostující hokejisté znova odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Ten se jim navíc podařilo navýšit hned na začátku třetí části, kdy Frýdek-Místek B dokázal využít přesilovou hru.

Martin Valíček zavezl puk do útočného pásma, kde ho přihrál pod sebe PETRU SLOVÁKOVI, jenž se svou ráznou střelou trefil tyč domácí klece, od které se poté kotouč odrazil do brány – 1:3. Ve třetí třetině se utkání i začalo trochu více vyostřovat, což nakonec vyústilo v jednu bitku, když domácí Kuba poslal k ledu hostujícího Vaculu.

Uničov ještě v závěru vyzkoušel hru bez brankáře, která poté byla umocněna i přesilovou hrou, jenže přes celé hřiště se do opuštěné klece trefil MARTIN ADAMSKÝ, jenž tak svou brankou potvrdil druhou výhru Frýdku-Místku B v sérii – 1:4.

Frýdek-Místek B tedy nakonec porazil Uničov poměrem 4:1 a v celé sérii zvítězil poměrem 2:0. Pro Orli je tedy sezóna 2021/2022 u svého konce.