HC Uherské Hradiště - SK Minerva Boskovice 4:3
HC Spartak Uherský Brod - HC Blansko 3:2
HC Břeclav - SHKM Hodonín 3:5
HC Spartak Velká Bíteš - HC Štika Rosice 6:2
TJ Sokol Březina - HK Kroměříž 1:5
HHK Vel. Meziříčí - HOKEJ Uh. Ostroh 1:3

U N I Č O V – První polovinu základní části uničovští hokejisté zakončili na svém zimním stadionu, kde se utkali s Brumovem-Bylnicí. Jednoduché utkání s outsiderem se však překvapivě změnilo ve velkou gólovou přestřelku, když v zápase spadlo nakonec patnáct branek! Orli však tento zápas dovedli do vítězné konce, když svého soupeře porazili poměre 9:6.

První třetina velké přestřelky však byla hodně mírná, protože v ní byla k vidění pouze jediná branka, kterou navíc vstřelili hostující hokejisté. Brumov využil trochu vlažnějšího startu domácích hráčů do utkání a v první části toho hosté Orlům příliš nepovolili. Navíc se ve 13. minutě prosadili, když Jakub Vaněk dostal hodně prostoru na levé straně a střelou z kruhu nakonec prostřelil Axmana – 0:1.

Nechybělo málo a hosté mohli jít do šaten s dvoubrankovým vedením, když ve vlastním oslabení ujeli ve dvou na jednoho, ale Axman Uničov podržel a neobdržel z tohoto protiútoku branku. Ve druhé třetině se však už hosté dokázali prosadit po druhé. Po vyhraném vhazování ještě střelu Holíka Axman vyrazil, ale na dorážku Tomáše Tulpy už byl krátký – 0:2.

Ve 25. minutě se však už začali prosazovat i domácí hokejisté. Nahození Klvaňovo nahození od modré tečoval Pavel Handl přesně do Zubova betonu, ale následně se dostal i k dorážce a poslal kotouč do brány – 1:2. Ve 30. minutě už bylo dokonce i srovnáno. Handl vyhrál vhazování na Šíma, jenž nahrál na modrou Janu Klvaňovi, jehož nahozeni zaplulo přesně do horních pater hostující klece – 2:2.

V posledních minutách druhé třetiny se Uničovu i nakonec podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu. Ve 38. minutě si Husák sebral puk ve vlastní obranné třetině a po levé straně se s ním dostal až do útoku, kde si ještě prohodil obránce a přihrál mezi kruhy Jakubovi Čuříkovi, jenž nekompromisní střelou poslal Orli do vedení – 3:2. Ve 40. minutě navíc Handl nahrál zpoza brány najíždějícímu Ivovi Kratěnovi, který okamžitou střelou prostřelil Zuba – 4:2.

Do šaten tedy Orli odcházeli za dvoubrankového vedení a před námi byla poslední dvacetiminutovka, jejíž začátek však byl hodně divoký, protože v úvodních sedmi minutách padlo hned sedm branek. Ve 42. minutě se Sršňovi podařilo protlačit puk na střed útočného pásma k Pavlovi Handlovi, jenž se poté trefil ideálně k tyči – 5:2. O šestou branku se po vyhraném vhazování v útočné třetině postaral Jakub Čuřík, jenž svou dělovku poslal do horní části hostující klece – 6:2.

Po dvou rychlých brankách Uničova však přišli ještě rychlejší dvě branky Brumova-Bylnice. Hostě totiž své dvě trefy stačili do rozmezí pětačtyřiceti vteřin. Nejdříve obdržel přihrávku za obranu Radek Holík, který svůj nájezd zužitkoval kličkou do bekhendu – 6:3. Na jeho branku poté navázal Adam Holba, jenž od pravého mantinelu jen poslal kotouč na bránu, a ten Axmanovi projel pod betonem – 6:4.

Ve 46. minutě si kotouč sebral Tomáš Halouska, který se s tím nepáral a před útočnou modrou ho poslal směrem na hostující klec a jeho pokus zřejmě tečoval jeden z obránců a puk překvapivě skončil až v bráně – 7:4. Za dalších třicet vteřin to však znova bylo jen o dvě branky. Domácí hokejisté trochu propadli, protože před Axmanem byli zcela volní hned dva hráči Brumova a uničovský brankář sice dobře skočil do jejich přihrávky, jenže kotouč se odrazil přesně za něj a Tadeáš Častulík už ho doklepl do brány – 7:5.

Divokou sedmiminutovku nakonec zakončil Michal Šímo, který vletěl s pukem do útočného pásma jeho střelu z mezikruží sice Bielan vyrazil, ale pouze nad sebe a kotouč poté dopadl do brány – 8:5. Hosté se ještě ve 52. minuty dočkali své šesté branky, když Jakub Vaněk projel po pravé straně do útočného pásma a střelou po ledě překonal Axmana – 8:6.

Poslední slovo si však vzali Orli, a to konkrétně Pavel Handl. Chytil se totiž snažil obkroužit hostující klec a zasunout puk do brány, ale to se mu nepodařilo, a tak se kotouč dostal právě k Pavlovi Handlovi, který si před bránou počínal zkušeně a počkal na vhodný okamžik, aby následně střelou do odkryté části zkompletoval svůj hattrick – 9:6.

Uničov tedy první polovinu základní části zakončil velkou brankovou podívanou, když nakonec před svými fanoušky porazil Brumov-Bylnici 9:6.