TJ Sokol Březina - HC Spartak Velká Bíteš 2:5
HK Kroměříž - HC Spartak Uherský Brod 2:6
HC Brumov - Býlnice - HC Břeclav 5:4 SN
HOKEJ Uh. Ostroh - SHKM Hodonín 6:1
HC Štika Rosice - SK Minerva Boskovice 2:6

U N I Č O V – Uničov se po dlouhých třech týdnech opět ukázal před svými diváky, kde tentokrát přivítal poslední Uherské Hradiště. Oba celky se v utkání musely poprat i s mlhou, která od druhé třetiny trápila všechny bruslaře. Nicméně i v těchto podmínkách Uničov nakonec dokázal zvítězit poměrem 6:2.

Vítězství na Uherským Hradištěm se však nerodilo vůbec snadno. První třetina totiž byla z obou stran hodně nervózní, a proto také jsme se v ní ani žádné branky nedočkali. I na brankové šance byla první perioda hodně chudá. Za zmínku pouze stojí jedna z akcí hostů, když se jeden z jejich útočníků dral po levém křídle před bránu, ale kotouč byl poté sražen mezi kruhy, kde byl další střelec Uherského Hradiště, kterého však parádně vychytal Sedlář.

Hned na začátku druhé třetiny se však podařilo domácím skórovat. Halouska nahrál Fekiačovi, který ihned vypálil a jeho střelu ještě usměrnil do horních pater branky Tomáš Sršeň – 1:0. První vstřelená branka dodala klid na hokejky Orlů, kteří si následně vytvářeli jednu šanci za druhou. Nejdříve si Paška sjel s pukem až mezi kruhy, ale jeho střelu dokázal brankář vytěsnit mimo svou klec. Následně ještě obdržel Čuřík přihrávku před bránu, ale i jeho okamžitá střela skončila na brankáři Uherského Hradiště.

Nicméně ve 24. minutě už lovil puk ze své sítě po druhé. Jakub Čuřík totiž obdržel přihrávku na útočnou modrou, kde následně obešel posledního obránce a následně zavěsil střelou do protipohybu brankáře – 2:0. Ve 29. minutě to bylo pro domácí ještě veselejší. Pavel Handl se postupně z rohu kluziště dostal s pukem za bránu, následně i vybruslil před ní a zavěsil puk pod víko. To vše se mu navíc povedlo i s bránícím hráčem na zádech – 3:0.

Uherskému Hradišti se následně podařilo snížit, když se hosté prosadili z rychlého protiútoku, kde jeden z útočníku obdržel přihrávku na pravé křídlo a následně vystřelil do horních pater Sedlářovy brány – 3:1.

Ve třetí třetině se ve 44. minutě opět prosadili domácí. Čuřík našel svým pasem najíždějícího Petra Žajglu, který hostujícího brankáře překonal se svou kličkou do bekhendu – 4:1. V 51. minutě vyslal Čuřík do úniku Michala Šíma, jenž si se svou šancí poradil s hodně velkým přehledem, když brankáře poslal na zcela opačnou stranu a následně už s velkým klidem jen uklidil puk do odkryté části hostující klece – 5:1.

Ihned po páté brance mohla přijít i šestá, když Sršeň našel svým pasem mezi kruhy volného Handla, jenž však se svou střelou orazítkoval břevno hostující klece. Při další akci Fryč nahrál k tyči Šímovi, jenž ihned poslal kotouč mezi kruhy, kde byl volný Žajgla, avšak jeho střelu brankář Uherského Hradiště vyrazil.

V 55. minutě se hostům podařilo ještě vstřelit svou druhou branku, když se Uherské Hradiště prosadilo po vyhraném vhazování a díky okamžité střele skončil puk v domácí kleci – 5:2. Poslední slovo však měli domácí hokejisté. Tři minuty před koncem totiž ještě střelu Halousky od modré čáry tečoval Pavel Handl, který tak v utkání vstřelil svou druhou branku – 6:2.

Uničovu se tedy nakonec podařilo porazit poslední tým tabulky 6:2 a Orli jsou díky tomu v tabulce stále na třetím místě, odkud ztrácejí pouhý jeden bod na první místo.