SK Minerva Boskovice - HC Brumov - Býlnice 8:1
HC Uherské Hradiště - HC Spartak Velká Bíteš 3:6
HC Štika Rosice - HK Kroměříž 2:4
HC Spartak Uherský Brod - TJ Sokol Březina 4:3
HC Břeclav - HHK Vel. Meziříčí 4:5
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Blansko 8:0

H O D O N Í N – V rámci 5. kola se uničovští hokejisté vydali na led Hodonína, se kterým vypadli v minulém ročníku play off a právě Hodonín si následně došel i pro titul. Nicméně vše z minulé sezóny je již zapomenuto a Uničov si nakonec dokázal na Baník vyšlápnout. Orli totiž hráli velmi trpělivě a v bráně poté vše podpořil bezchybný Sedlář. To vše poté vyústilo ve výsledek 4:0 a všechny tři body vezou uničovští hokejisté domů.

Baník nastoupil proti Uničovu se třemi kompletními formacemi. Premiérový start v dresu A-mužstva zapsal devatenáctiletý junior Martin Šenk, po zranění se do sestavy po delším čase vrátil Michal Kuba. Ani tato dvojice však útočníků nepomohla prolomit domácí střelecké trápení. Naposledy Baník doma skóroval ve 24. minutě zápasu prvního kola proti Uherskému Hradišti, kdy se o první a zatím jedinou domácí trefu v sezoně postaral Jakub Tomi.

Baník v první třetině nevyužil dvě přesilové hry. Bezbrankový stav dnešního utkání trval do osmnácté minuty, kdy skóre otevřel hostující Marek Fekiáč. Úvodní perioda patřila oběma golmanům, kteří si připsali celkem 27 zákroků, a tak po první části svítilo na tabuli hubené skóre 0:1.

Ve druhé třetině se ještě více prohloubila aktuální střelecká mizérie zeleno-černých na svém stadionu. Zatímco ani jeden ze dvanácti střeleckých pokusů domácích hráčů nedokázal najít cestu do hostující branky, Orli ze stejného počtu ran vytěžili tři přesné zásahy. Na 0:2 zvyšoval v devětadvacáté minutě Adam Drdla, o pět minut později vstřelil ve skvělé formě hrající Jakub Čuřík v přesilovce třetí gól hostů a tentýž hráč po dalších dvou minutách přidal čtvrtý přesný zásah Uničova.

Závěrečná dvacetiminutovka už žádnou branku nepřinesla. Hosté v klidu hlídali pohodlný náskok a Baník se dál trápil v koncovce. Na domácím hřišti nedali hodonínští hokejisté branku už dlouhých 156 minut. Uničov potvrdil dobrý vstup do soutěže a z Hodonína si po zásluze odvezl všechny body.

Ohlasy trenérů:

Jan Prčík st. (Hodonín):
Hlavním problémem je to, že nedokážeme proměňovat šance. Do příležitostí se dostaneme, ale nelepší nám to v koncovce. Ve druhé třetině jsme pak špatně střídali, pak jsme dostali gól v oslabení a gól z buly. Dnes to byl jednoduše ten zápas, že kdybychom hráli až do půlnoci, tak ten gól prostě nedáme. A od toho se to celé odvíjí. Jak prohráváme a nedaří se nám dát gól, tak se na to pak z přemíry snahy nabaluje nervozita a kupí se chyby. Ale musím uznat, že golman soupeře zachytal výborně a celý tým mají velmi dobře poskládaný. Mají zkušené hráče, kteří si závěr pohlídali.