TJ Sokol Březina - SHKM Hodonín 2:5
HK Kroměříž - HOKEJ Uh. Ostroh 3:7
HHK Vel. Meziříčí - HC Spartak Uherský Brod 7:1
HC Brumov - Býlnice - HC Štika Rosice 3:2 SN

U N I Č O V – Wow! Tak to byl zápas, jako hrom. Hned ve druhém domácím utkání mohli diváci na zimním stadionu vidět neuvěřitelných šestnáct branek, když Orli doma přivítali Boskovice a snad nikdo před zápase nečekal, že se utkání takto zvrhne. Nicméně Uničov byl nakonec šťastnější, protože Boskovice porazil poměrem 9:7.

Už po třiceti vteřinách šel Uničov do vedení, když první formace ihned uzamkla soupeře v jeho obranném pásmu, kde nakonec Žajgla dostal přihrávku mezi kruhy a jeho střelu sice Huzlík ještě vyrazil, ale na následnou dorážku Jakuba Čuříka už byl krátký – 1:0. Ve 12. minutě nejdříve zahodil hostující Benýšek stoprocentní šanci,  a tak na druhé straně platilo nedáš dostaneš, protože se Michal Šímo natlačil po pravém křídle před bránu, kde objel Huzlíka a zakončil do prázdné klece – 2:0.

O minutu později už to bylo o tři branky. Jeden z obránců Boskovic totiž na obranné modré ztratil puk, a tak domácí jeli ve dvou na jednoho, když celou akci nakonec Martin Chytil řešil úspěšnou střelou mezi betony – 3:0. Uničov mohl přidat v přesilové hře čtvrtou branku, když Čuřík přihrál mezi obránci Šímovi, ale jeho pokus orazítkoval obě tyče hostující klece.

Naopak Boskovice hrály na konci první třetiny přesilovou hru, ve které se hosté radovali ze své první branky. K vyražené střele Krejčiříka se totiž nejdříve dostal Luboš Bednář, který už ho dopravil do domácí klece – 3:1. Do šaten se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení Uničova, ale ve druhé třetině se začaly dít velké věci.

Ve 22. minutě jeli domácí ve dvou na jednoho, ale Huzlík střelu Drdly zneškodnil. A tak přišel trest na druhé straně. Pavel Tomaník projel s pukem skoro celé kluziště až k Sedlářovi, kterého i vymíchal a snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Za další minutu a půl už bylo dokonce srovnáno. Po vyhraném vhazování pálil od modré Krejčiřík a jeho střelu tečoval Aleš Pelikán přímo do uničovské klece – 3:3.

V polovině utkáni si Orli vzali své vedení zpět, když první formace uzavřela Boskovice v jejich obranném pásmu a Čuřík nakonec vybídl ke skórování Tomáše Halousku, který si sjel na jeho pas a následně prostřelil Huzlíka – 4:3. Bohužel však vedení Uničova vydrželo pouhou minutu. Pavel Tomaník obdržel parádní pas mezi obranu a tváří v tvář Sedlářovi zavěsil puk pod víko – 4:4.

Ve 36. minutě se Boskovice dokonce dostaly poprvé v utkání do vedení. Roman Skácel dostal hodně prostoru na okraji pravého kruhu a jeho střelu zřejmě ještě srazil jeden z obránců přesně mezi betony Sedláře – 4:5. Nicméně Uničovu se také podařilo rychle srovnat, protože hostující obrana zcela zapomněla na Jakuba Čuříka, který po Klvaňově přihrávce jel sám na Huzlíka, jehož sice první střelou nepřekonal, ale následná dorážka už skončila v síti – 5:5.

Hned po dvou minutách druhé třetiny šli Orli znova do vedení. Akci dvou na jednoho řešil Vrána přihrávkou na Petra Žajglu, který si následně ve svém zakončení počínal zkušeně a poslal puk do hostující klece – 6:5. Uničov poté přežil i krátké dvojnásobné oslabení. Boskovicím se však přeci jen podařilo srovnat ve 52. minutě, kdy opět po čistě vyhraném vhazování pálil od modré Krejčiřík a jeho pokus tentokrát tečoval Ondřej Stehlík – 6:6.

Avšak hned po další minutě už se opět radovali domácí. Čuřík zavezl puk do útočného pásma, kde jej zasekl, nahrál do druhé vlny rozjetému Michalovi Šímovi, jenž následně objel obránce, doslova vykoupal i hostujícího brankáře a nekompromisně poslal puk do brány – 7:6. Ve 56. minutě už to dokonce bylo o dvě branky. Husák zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přenechal Jakubovi Čuříkovi, který střelou na vzdálenější tyč prostřelil Huzlíka – 8:6.

Boskovice ještě v závěru zkusili hru v šesti. Ta jim nakonec i přinesla ještě branku naděje, když Skácelovu střelu Sedlář jen vyrazil před sebe, kde se jej následně podařilo dorazit do brány Pavlovi Tomaníkovi 8:7. Hosté tak i dále hráli v šesti, ale to už jim další ovoce nepřineslo a naopak pojišťující branku se podařilo vstřelit Michalovi Šímovi, jenž opuštěnou klec trefil z vlastní obranné modré čáry – 9:7.

V utkání jsme tedy nakonec mohli vidět hned šestnáct branek a díky tomu i tři hattricky, o které se na domácí straně postarali Jakub ČuříkMIchal Šímo a na druhé Pavel Tomaník. Uničov tedy ve velmi divokém utkání nakonec přestřílel Boskovice poměrem 9:7.