HC Spartak Uherský Brod - HC Spartak Velká Bíteš 5:2
HC Břeclav - HC Uherské Hradiště 3:4 PP
SK Minerva Boskovice - TJ Sokol Březina 8:3
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Brumov - Býlnice 10:3
SHKM Hodonín - HHK Vel. Meziříčí 0:3

R O S I C E – Ke svému druhému venkovnímu utkání se uničovští hokejisté vydali do Rosic, kde se jim však nevydařil vstup do zápasu a už po čtyřech minutách Uničov prohrával 0:3. Orlům se nakonec podařilo utkání alespoň zremízovat, ale v následných samostatných nájezdech si bonusový bod vybojovaly Rosice, které porazily Uničov 5:4 po nájezdech.

Orli se po vyhraném domácím utkání vydali ke svému druhému venkovnímu utkání na led Rosic, které po dvou odehraných zápasech nedokázaly ani jednou bodovat. Nicméně start vyšel domácím na jedničku. Už po minutě a půl poslal Rosice do vedení Patrik Říčka, který tak svou brankou paralizoval uničovské hokejisty – 1:0.

Za další dvě minuty se domácí radovali znova. Po přihrávce od Čoupka se totiž dokázal prosadit Jiří Svatuška a rázem to bylo o dvě branky – 2:0. Jenže to stále nebylo ze strany Rosic vše. Neuplynulo ani dalších čtyřicet vteřin a Sedlář ze své branky musel vytahovat další puk, protože ho za jeho záda svou střelou propasíroval Patrik Říčka, jenž tak během úvodních čtyř minut vstřelil hned dvě branky – 3:0.

Zaskočeným Orlům tak chvíli trvalo, než se do utkání dostali zpět. Hra Uničova se však postupně zlepšovala a kýžené ovoce v podobě vstřelené branky přišlo ve 16. minutě, když si svou premiérovou trefu v uničovském dresu připsal Stanislav Husák 3:1. Na toho navíc za necelou minutu a půl navázal svou brankou Jakub Čuřík a rázem tak bylo vedení domácích pouze jednobrankové – 3:2.

Ve polovině druhé třetiny se navíc Rosicím opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek,. Štiky totiž hrály přesilovou hru a po vyražené střele Říčky se ve skrumáží před hostující klecí nejlépe vyznal Jiří Svatuška, pro kterého to tak také byla jeho druhá trefa v utkání – 4:2. Orli se ještě ve druhé třetině snažili něco s průběhem utkání udělat, ale ani jedna z jejich střel si cestu za záda domácího brankáře nenašla.

Ve třetí třetině Orli zapnuli další rychlostní stupeň a hnali se do útoku, z čehož však pramenili nebezpečné protiútoky domácích, které se však dařilo neutralizovat. Ve 46. minutě hrál Uničov skoro minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, jenže v ní se nepodařilo vstřelit ani jednu branku.

Pomyslná spása však nakonec přišla v rozmezí 55. a 56. minuty, kdy se Orlům podařilo vstřelit během třiceti vteřin hned dvě branky. Nejdříve totiž po Čuříkově přihrávce snížil Adam Drdla 3:4. Na toho následně ještě navázal svou brankou Michal Šímo a rázem bylo utkání vyrovnané – 4:4. Orli se ještě snažili o obrat, ale do konce základní hrací doby už se další branku nepodařilo vstřelit, a tak šel zápas do prodloužení.

V něm hráli uničovští hokejisté další přesilovou hru, jenže ani tu se jim nepodařilo využít a i díky tomu tedy musely rozhodnout utkání samostatné nájezdy. V nich však byli úspěšní pouze domácí střelci, když se postupně trefili Čtvrtníček, Bustin a Kůst. Naopak na uničovské straně se ani jednom z tria Handl, Čuřík, Šímo nepodařilo vstřelit branku, a tak tedy bonusový bod zůstal v Rosicích, které nakonec porazily Uničov 5:4 po samostatných nájezdech.