Šurý (Lekeš) - Andrýsek, Vaněk, Kučera, Stuchlík, Žabčík, Nevídal, Rauš D. "A" - Zalubil L., Zalubil J., Galuška V. "C", Galuška L., Rauš M., Stránský, Antonovič "A", Flora Pe., Beneš, Mika, Veselý, Flora Pa.

HC Uherské Hradiště - HC Spartak Uherský Brod 5:10
HC Spartak Velká Bíteš - SHKM Hodonín 4:5 PP
TJ Sokol Březina - HC Štika Rosice 5:3
HC Brumov - Býlnice - HK Kroměříž 3:6
HHK Vel. Meziříčí - SK Minerva Boskovice 4:0

U N I Č O V – Ve druhém kole se Orli poprvé představili před svými diváky, když do Uničova dorazil silný Uherský Ostroh a domácí hokejisty v tomto utkání nečekalo nic jednoduchého. Orli však nakonec s vypětím všech sil a především díky parádním výkonu brankáře Dalibora Sedláře porazili Uherský Ostroh těsně 2:1.

Uničov se po vítězném utkání v Kroměříži v dalším kole představil poprvé před svými diváky, kde přivítal Uherský Ostroh. Vstup do utkání lépe vyšel Uničovu, který byl v první třetině aktivnějším týmem. První vážnější šanci si Orli vytvořili v páté minutě, kdy Sršeň našel svým pasem zcela volného Klvaňu, který si sjel mezi kruhy, ale jeho následnou střelu Šurý vytáhl do ochranné sítě.

Uherský Ostroh hrál následně první přesilovou hru v utkání a za rámeček si jí hosté rozhodně nedají. Sršeň totiž na obranné modré prohodil obránce, a následně tak Orli uháněli ve dvou na jednoho, kde nakonec Sršeň nahrál volnému Pavlovi Handlovi, jenž si ještě se zakončením chvíli počkal a poté prostřelil Šurého střelou na bližší tyč – 1:0.

Hostující hokejisté navíc následně předvedli hned několik zbytečných faulů a díky tomu si Uničov zahrál hned tři přesilové hry. Nicméně ani jednu z nich domácí hokejisté nedokázali využít. Nejblíž tomu bylo ve třetí přesilovce, kdy Čuřík našel mezi kruhy volného Halousku, který ještě místo střely volil přihrávku na Beiera, ale tomu už se nepodařilo trefit kotouč, a usměrnit ho tak do brány.

Po první třetině tedy Orli vedli nejtěsnějším rozdílem 1:0, když svého soupeře první dvacetiminutovce přestříleli velkým rozdílem 17:9. Ve druhé části se hra hodně přitvrdila a dokonce došlo i k několik potyčkám. Navíc v ní hráli hosté hned i tři přesilové hry, a Sedlář tak měl ve své bráně co dělat, aby udržel jednobrankový náskok Uničova.

Orli se v závěru druhé třetiny dostali hned do několika šancí. Nejdříve v 38. minutě jeli ve třech na jednoho a celou akci řešil Fryč ráznou střelou, kterou Šurý vyrazil přesně na hůl Čuříka, ale i dorážka uničovského útočníka skončila u brankáře Uherského Ostrohu. V samotném závěru ještě Orli hráli přesilovou hru, při které si i v posledních vteřinách druhé části připravili několik zajímavých střel, ale ani jedna neskončila v bráně.

Do třetí třetiny vstoupili hostující hokejisté hodně aktivně a chtěli co nejdříve vyrovnat. Velká aktivita nakonec vedla i k přesilovým hrám, ikdyž zrovna vyloučení Navrátila bylo hodně diskutabilní, protože útočník do něj sám najel, ale bohužel rozhodčí nakonec odpískal faul. Ve 48. minutě tedy nakonec Uherský Ostroh nabídnutou přesilovku využil, když David Rauš nahrál přes padajícího Halousku zcela volnému Pavlovi Florovi, který prostřelil Sedláře střelou mezi jeho betony – 1:1.

Neuběhlo ani pár minut a Uherský Ostroh mohl jít do vedení, když Stuchlík zavezl puk za bránu, odkud přihrál mezi kruhy, kde byl právě střelec první branky Pavel Flora, jehož však ve stoprocentní šanci Sedlář vychytal. Nedáš dostaneš tak dá se říct platilo na druhé straně. Když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, tak v 56. minutě Orli udeřili. Halouskovo nahození totiž před bránou srazil Paška na hůl Ivovi Kratěnovi, kterému už jen stačilo, aby přehodil beton Šurého – 2:1.

Uherský Ostroh tato branka hodně srazila dolů. Hosté se ještě sice následně snažili utkání vyrovnat, když i minutu před koncem odvolali svého brankáře a zkusili své štěstí při power play, ale Sedlář už za svá záda nepustil ani jednu střelu. Především tedy skvělému výkonu brankáře Sedláře, který si v utkání připsal 33 úspěšných zákroků tedy nakonec Uničov přetlačil Uherský Ostroh těsně 2:1. Orli si tedy do tabulky připsali velmi cenné tři body.