HC Spartak Uherský Brod - HC Břeclav 12:6
HC Brumov - Býlnice - HC Blansko 5:4 PP
HOKEJ Uh. Ostroh - TJ Sokol Březina 9:2
SHKM Hodonín - HC Uherské Hradiště 1:4
HC Spartak Velká Bíteš - SK Minerva Boskovice 1:5

K R O M Ě Ř Í Ž – V rámci prvního kola se uničovští hokejisté vydali na led jednoho z nejbližších soupeřů, a to do Kroměříže, kde shodně i naopak ukončili základní část minulé sezóny. Vstup do utkání sice Orlům nevyšel, ale ve druhé třetině se Orlům podařilo hned dvakrát dotáhnout ztrátu. Ve třetí části Uničov dokonal svůj obrat, ale domácí vyrovnali, a tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém vystřelil výhru Orlů Adam Drdla. Uničov tak porazil Kroměříž 6:5 po prodloužení.

Vstup do utkání Orlům příliš nevyšel dle představ, protože domácí hokejisté si v ní dokázali rychle vypracovat dvoubrankový náskok. O první branku utkání se totiž už ve 4. minutě postaral Luboš Murín, jenž zužitkoval přihrávku Hubíka a prostřelil Sedláře – 1:0. O minutu později domácí přidali další branku, kterou tentokrát vstřelil Martin Gazda – 2:0.

Dvě úvodní branky vlily domácím hokejistům krev do žil a obrana Uničova musela odrážet jeden útok za druhým. Nicméně Orli hrozili z nebezpečných protiútoků, jenže ani jedna z jejich snah brankou neskončila, a tak se do šaten odcházelo za příznivého stavu pro domácí hráče.

Naopak vstup do druhé dvacetiminutovky lépe vyšel Uničovu. Ve 23. minutě totiž Orli snížili zásluhou kapitána Petra Žajgly, jemuž k jeho úvodní brance v tomto ročníku nahrál Šímo – 1:2. Uničov hrál následně přesilovou hru, kterou hosté dokázali využít díky střele Jakuba Čuříka a rázem byla dvoubranková ztráta smazána – 2:2.

Nerozhodný stav však vydržel pouze minutu a dvacet vteřin. Vedení domácím hokejistům totiž rychle vrátil Jiří Osina, který vyslal na Sedláře nechytatelnou střelu k tyči – 3:2. Kroměříži se navíc za další tři minuty podařilo znova dostat do dvoubrankového vedení, když kotouč putoval po trase Vaněk-Merta-Jelínek a právě poslední jmenovaný Jaroslav Jelínek už jen následně trefil odkrytou hostující bránu – 4:2.

Domácí jsou však následně vyloučeni a Orlům se daří ihned tuto přesilovou hru využít, protože střelu Pašky od modré čáry tečoval Jan Beier a kotouč následně skončil až za Svobodou – 4:3. V závěru druhé části se utkání trochu vyhrotilo a Orli nakonec dostali příležitost přesilové hry čtyř proti třem, kterou nakonec dokázali využít. Handl nahrál na modrou Tomáši Halouskovi, jehož následná rána skončila v kroměřížské síti – 4:4.

Do poslední dvacetiminutovky se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Ten nakonec ve 48. minutě rozčísl svou brankou Michal Šímo, jenž tak svou brankou poslal poprvé v utkání Uničov do vedení – 4:5. Orlům se následně dařilo neutralizovat útoky Kroměříže, která tak v závěru sáhla k power play, jenž nakonec domácím vynesla vyrovnávající branku, když Lukáš Světlík svou úspěšnou střelou pošle zápas do prodloužení – 5:5.

V něm však domácí hokejisté faulují, a Uničova tak díky tomu hraje přesilovou hru čtyř proti třem, kterou znovu využívá, když se tentokrát prosadí nová akvizice Adam Drdla, díky kterému si Orli z Kroměříže vezou bonusový bod domů – 5:6.

Uničov tedy ve velmi divokém utkání nakonec porazil Kroměříž 6:5 po prodloužení. Velkou mírou se pod touto výhru podepsaly především přesilové hry, když Orli v nich dali hned čtyři branky z šesti.