Kohoutková - Mólerová K. "A", Handlová, Nesvadbová, Nováková - Mólerová L. "C", Krejčí, Hrbatová, Kubíčková, Špičková, Novotná, Hračová B., Juříčková, Bahulová, Solovská, Hračova A.

Martincová - Matějová, Sovjaková, Vávrová, Hadašová - Součková, Krňová, Baslová, Pavlíčková, Jasenská, Vávrová

• 59. Součková (Pavlíčková) (VS)

Ostatní výsledky

HC Valkyries Brno Ž - Břeclav Ž 4:8
HK Slezan Opava Ž - HC Cherokees Ž 6:0

U N I Č O V – Uničovské holky v sobotu odehrály svůj poslední domácí zápas v sezóně 2018/19, když na svém ledě přivítali lídra tabulky ze Vsetína. Orlice chtěly i proti velmi silnému soupeři prodloužit svou vítěznou sérii a nakročily k tomu dobře, když na začátku druhé třetiny vedly o dvě branky. Nicméně Vsetínu se nakonec podařilo otočit vývoj na svou stranu a první tým tabulky nakonec v Uničově vyhrál 4:2.

Uničovské holky vstoupily do utkání nejlépe, jak jen mohly, když hned po třech minutách šly do vedení. Solovská nahrála do pravého kruhu Marii Krejčí, která si ještě objela obránce a následně zamířila na bližší tyč hostující klece – 1:0. Vsetín se následně snažil co nejrychleji odpovědět, jenže hostující útoky končily na skvěle chytající Kohoutkové, která v řadě případů deptala střelkyně Vsetína.

V 11. minutě mohly Orlice navýšit své vedení, když Kateřina Mólerová udržela puk v útočné třetině a následně ihned poslala kotouč na hranici levého kruhu, kde byla Bára Hračová, jenž následně se svou střelou orazítkovala břevno hostující brány. Na druhé straně se potom do obrovské šance dostala Součková, na kterou domácí obrana úplně zapomněl a útočnice Vsetína byla sama s pukem před Kohoutkovou, na kterou si však se svou střelou nepřišla.

Do druhé periody tedy domácí hokejistky vstupovaly s jednobrankovým náskokem, který se jim hned ve 23. minutě podařilo navýšit. Novotná totiž zavezla puk až za hostující bránu, odkud přihrála mezi kruhy, kde byla Lenka Mólerová, jejíž pohotová střela skončila za zády Martincové – 2:0. Hostující hráčky následně pokračovaly ve svém tlaku, ale obrana Uničova dlouho dokázala odolávat.

Nicméně v 28. minutě dostaly vsetínské hokejistky příležitost dlouhé dvojnásobné přesilové hry, kterou hostující využili v posledních deseti vteřinách. Nahození Lucie Vávrové od modré čáry totiž skončilo až za zády Kohoutkové, která vůbec nic neviděla, protože jí stínilo hned několik hráček – 2:1.  Orlice si své dvoubrankové vedení mohly vzít zpět ve 32. minutě. Lenka Mólerová získala puk u mantinelu, kde si ho poté sebrala Novotná, jenž nahrávala před prázdnou bránu Krejčí, ale ta bohužel neusměrnila kotouč do odkryté brány.

A tak znovu platilo pořekadlo nedáš-dostaneš. Na druhé straně totiž s pukem přejela do útočného pásma Tereza Sovjaková, která nad ničím nepřemýšlela a přes schovala svou tvrdou ránu za bránící hráčku a i díky tomu kotouč skončil v domácí bráně – 2:2. V 38. minutě se Vsetínu podařilo dokonat svůj obrat, když střelu Sovjakové Kohoutková vyrazila před sebe, kde se k němu dostala Martina Součková, která už ho následně dorazila do domácí klece – 2:3.

Do poslední části vstoupily domácí hokejistky s velkou vervou. Orlice chtěly dovézt utkání minimálně do prodloužení, a tak byly ve třetí třetině velmi aktivní. Bohužel však všechny jejich střely končily na Martincové, které i v několika případech trochu pomoha štěstěna. Vsetínské hokejistky naopak hrozily z nebezpečných brejků, které se však Kohoutkové dařilo likvidovat.

V posledních třech minutách domácí trenér sáhl k hře bez brankářky, ale ani to nepomohlo. Naopak na druhé straně musela Kohoutkovou zastoupit Kateřina Mólerová, na kterou vystřelila Sovjaková a domácí hráčka kotouč vyrazila. Nicméně v 60. minutě se střelou přes celé kluziště už trefila Martina Součková, která tak potvrdila výhru Vsetína – 2:4.

Vítěznou sérii uničovských hokejistech tedy zastavil až první tým tabulky, když nakonec Vsetín zvítězil v Uničově 4:2.