• 65. Hračová A. (UN)

Ostatní výsledky

Břeclav Ž - HK Vsetín Ž 1:7
HC Valkyries Brno Ž - HC Cherokees Ž 7:2

U N I Č O V – Uničovské hokejisty mají za sebou další utkání na svém ledě, kde tentokrát přivítaly sousední tým v tabulce, a to HK Opavu. Zápas pro Orlice začaly velmi dobře, když po první třetině vedly domácí hokejistky 4:2. Opavě se však ztrátu podařilo dotáhnout, když hostující hokejistky vyrovnaly v posledních dvou minutách, a tak zápas musely rozhodnout nájezdy, ve kterých nakonec byly úspěšnější uničovské holky, které tak nakonec zvítězily 5:4 po samostatných nájezdech.

Zápas začal pro domácí hokejistky nejlépe, jak jen mohl, když se prosadily hned v jeho první minutě. Lenka Mólerová nahrála na střed útočného pásma Hrbatové, jejíž střelu Mrňková jen vyrazila vedle sebe, kde stála pohotová Anežka Hráčová, který už jej uklidila do brány – 1:0.

V 5. minutě to bylo ještě lepší. Tereza Novotná si totiž ve středním pásmu sebrala puk a postupně se s ním dostala až do levého kruhu, ze kterého nakonec i vystřelila a její střela nakonec prošla za záda hostující brankářky – 2:0. Následně však bleskově reagovaly hostující hráčky. Dominika Šoltysová totiž nahodila puk od modré, a ten se od naší obránkyně odrazil přesně do protipohybu Kohoutkové, která už na změnu směru nedokázala zareagovat – 2:1.

Ve 13. minutě hrály domácí svou první přesilovou hru, kterou využily už za pět vteřin. Po vyhraném vhazování totiž od modré vystřelila Nesvadbová a její střelu Mrňková opět jen vyrazila vedle sebe, kde tentokrát čekala Tereza Novotná, která už dorazila puk do prázdné brány – 3:1. Opava však měla opět připravenou odpověď, když Markéta Vaňharová vjela s pukem do útočného pásma, kde schovala svou střelu za obránce a kotouč sice Kohoutková vyrazila svou maskou, jenže pouze nad sebe a kotouč následně zapadl do domácí klece – 3:2.

Orlice však přeci jen do šaten odcházely za dvoubrankového vedení, protože Anežka Hráčová zavezla puk do útočné třetiny, kde hned za modrou zasekla a jen nahodila puk směrem na hostující klec, kde Mrňková vůbec nic neviděla přes své obránkyně a kotouč skončil v opavské bráně – 4:2. Domácí ještě mohly přidat i pátou branku. Kateřina Mólerová si totiž v poslední minutě sebrala puk na obranné modré čáře a následně se pěknou individuální akcí dostala až do zakončení ze středu útočného pásma, ale hostující brankářka její střelu chytila.

Po gólově bohaté třetině se ve druhé části muselo na nějakou větší šanci čekat až do její sedmé minuty, když v závěru oslabení ujela Hrbatová do úniku, který však neproměnila. O minuto později naopak z pravé strany jela sama hostující Vlašánková, ale její následná střela skončila v lapačce Kohoutkové.

V 36. minutě se opavské hokejistky dočkaly snížení na rozdíl jediné branky. Puk totiž trochu šťastně proskákal za uničovskou obranu, kde byla zcela volná Eva Holešová, která únik proměnila střelou do pravé šibenice domácí klece – 4:3. Následně mohla dvoubrankové vedení Uničova vrátit Lenka Mólerová, která jela zcela sama na Mrňkovou, jenže se svou střelou neuspěla.

Ve třetí třetině se domácí hokejisty snažily navýšit své těsné vedení, jenže jejích útoky končily na hostující brankářce, která díky svým zákrokům držela svůj celek ve hře. Například ve 49. minutě Novotná během pár okamžiků hned dvakrát nahrála zpoza klece před bránu Lence Mólerové, ale obě její střely opavská brankářka dokázala vyrazit.

V posledních minutách dostaly opavské hokejistky možnost přesilové hry, ve které se nakonec dočkaly vyrovnávající branky, když Dominika Šoltysová dostala puk na modrou čáru, odkud jej poslala kolem bránící hráčky až do domácí klece, a poslala tak zápas do prodloužení – 4:4.

V něm hned na začátku hrály domácí hokejistky přesilovou hru, jenže ta se jim nepovedla dle představ. Oba týmy si v prodloužení dokázaly vytvořit po jedné brankové příležitosti, ale ani jedna z nich brankou neskončila, a zápas tak musely rozhodnout nájezdy.

V nich nejdříve poslala domácí celek do vedení Novotná, jenže v poslední sérii vyrovnala jedna z hostujících, a tak se pokračovalo. Následně však svůj nájezd proměnila Anežka Hráčová, jejíž branka se nakonec ukázala, jako rozhodující – 5:4.

Orlice si tedy připisují už svou třetí výhru v řadě, když tentokrát zvítězily až po samostatných nájezdech, a Opavu tak porazily poměrem 5:4.