Dalecká - Šlanhofová, Krčková, Rožnovjaková, Chytková - Vallová, Sáňková, Mazánková "C", Ryšavá, Hudcová, Bubíková A., Bubíková Z.

• 59. Hračová B. (Juříčková) (UN)

Ostatní výsledky

HK Slezan Opava Ž - Břeclav Ž 5:6
HC Valkyries Brno Ž - HK Vsetín Ž 0:15

U N I Č O V – První utkání v roce 2019 mají za sebou už i uničovské ženy, jenž se před svými fanoušky představily proti brněnským Cherokees, kterým měly po posledním utkání co vracet. Orlice nakonec utkání zvládly s velkým přehledem, když svým soupeřkám nastřílely hned sedm branek a naopak ani jednu neinkasovaly. Uničovské holky tedy nakonec nad Cherokees zvítězily 7:0.

Uničovské hokejisty do utkání vletěly s hodně velkou chutí a svým soupeřkám chtěly vstřelit co nejrychleji první branku. To se nakonec podařilo v 7. minutě, když Bára Hračová získala puk na pravé straně a následně s ním zajela za bránu, odkud přihrála Barboře Juříčkové, která stála před bránou a svým zakončením poslala Uničov do vedení – 1:0.

Domácí brankářka Kohoutková si na své první zákroky musela počkat až do poloviny první části, ale byly to hned tři velmi těžké zákroky, když se brněnské hokejistky dostaly k několika střelám z prostoru před bránou, ale Kohoutková svůj celek podržela. Naopak na druhé straně mohla přidat další branku Lenka Mólerová, která dostala přihrávku před hostující bránu, jenže se svou střelou trefila Daleckou.

Ve druhé třetině byl na ledě pouze jeden celek, a to ten uničovský, který ve druhé části přestřílel brněnské hokejistky poměrem 19:4. První vážnější šanci měla Novotná, která jela sama na Daleckou, jenže svým zakončením trefila břevno hostující klece.

V 27. minutě už však padla druhá branka. Lenka Mólerová objela hostující klec, aby nahrála Janě Hrbatové, jejíž první střelu ještě Dalecká svým betonem vyrazila, ale na dorážku do prázdné klece už byla krátká – 2:0. Uničovské hokejistky následně dále tlačily na své soupeřky, jenže na brankářku Daleckou nemohly dlouho najít recept.

To se nakonec podařilo až v samotném závěru druhé části. Lenka Mólerová zkusila překvapit Daleckou zakončením zpoza klece, ale to hostující brankářka vyrazila přímo před sebe, kde stála Jana Hrbatová, jenž poslala puk mezi betony Dalecké – 3:0. Neuplynulo ani dvacet vteřin a další puk byl v brněnské bráně. Bára Hračová se dostala do zakončení z pravé strany, které Dalecká vyrazila vedle sebe a důrazná domácí útočnice následně puk propasírovala do brány – 4:0.

Ve 43. minutě mohla zvýšit vedení domácích Kateřina Mólerová, která nejdříve projela s pukem do útočného pásma, kde byla zastavena hostující obranou, ale následně počkala u brány, a to se jí vyplatilo, protože jí zde přihrála Novotná, jenže zakončení domácí obránkyně Dalecká dokázala vytěsnit mimo svou bránu.

O minut později už však přišla pátá branka Orlic, když Tereza Novotná ujela do úniku, který proměnila střelou pod víko – 5:0. Následně se slibnou individuální akcí prezentovala hostující kapitánka Mazánková, která obelstila obě domácí obránkyně, ale na Kohoutkovou už si se svou střelou nepřišla. Ihned po vhazování se následně do úniku dostala Anežka Hračová, která se svou kličkou nedala Dalecké žádnou šanci a navýšila domácí vedení – 6:0.

Kohoutková poté musela tvrdě bojovat o své čisté konto, protože na ní bylo nejdříve nařízeno trestné střílení, které Mazánková neproměnila, když zkusila kličku do bekhendu, ale trefila jen beton. O pár okamžiků později ujela další hostující hráčka, jejíž zakončení Kohoutková vyrazila před sebe, kde se ještě dostala k dorážce z druhé vlny další brněnská útočnice, ale ani té se branku vstřelit nepodařilo.

V posledních vteřinách se domácím podařilo vstřelit ještě jednu šťastnou branku, když si Bára Hračová vybruslila na střed útočného pásma a její následnou střelu si do vlastní sítě srazila jedna z hostujících hráček – 7:0.

Uničovské hokejistky tedy vrátily svým brněnským soupeřkám jejich výhru se všemi úroky, když je na svém ledě hladce smetly 7:0.