HHK Vel. Meziříčí - HC Brumov - Býlnice 8:1
HC Spartak Uherský Brod - HC Břeclav 12:3
HK Kroměříž - TJ Sokol Březina 7:2
HC Uherské Hradiště - HC Spartak Velká Bíteš 3:4 PP
SK Minerva Boskovice - HC Štika Rosice 6:3

U N I Č O V – Předposlední domácí utkání v letošní sezóně čekalo uničovské hokejisty, když do Uničova dorazilo Blansko, které před zápasem na Orli ztrácelo pouhé čtyři body. Jenže hostům se vydařil vstup do utkání, když po první třetině vedli 3:1. Ve druhé části hosté své vedení ještě navýšili a Uničov už následně jen dokázal kosmeticky upravovat. Blansko tedy nakonec v Uničově zvítězilo 7:4, čímž se tak k Orlům přiblížilo na rozdíl jediného bodu.

Blansko dostalo příležitost přesilové hry hned v úvodních minutách, ve které se hosté dokázali hned prosadit. Od modré čáry totiž vystřelil Marek Antal, jehož střela skončila až v domácí bráně – 0:1. Navíc tato branka padla v ponechané výhodě, a tak hráli hosté přesilovku dále. Neuběhlo ani dvanáct vteřin a byl tu další gól Blanska. Vítek nahrál od mantinelu před bránu Hynku Grünwaldovi, jenž byl zcela sám před Pospíšilem a poslal puk mezi jeho betony – 0:2.

V desáté minutě hráli přesilovku domácí a v ní se dostal do šance Sršeň, který udělal velmi dobrou stahovačku poslednímu obránci, ale následně se svou střelou neuspěl proti Šenkovi. V závěru první třetiny se však Orli přeci jen dočkali své první branky. Kolovratníkovu vyraženou střelu dokázal Šímo posunout pod sebe na Jana Beiera, který už dorazil puk do brány – 1:2. Následně mohl Uničov i vyrovnat, když kombinaci tří na dva zakončoval Handl do břevna hostující klece.

Ve 24. minutě přidalo Blansko další branku. Husseinova střela z pravé strany totiž Pospíšilovi prošla mezi jeho betony a do brány jej následně doklepl Michal Drenčko, jenž viděl zcela volný puk na brankové čáře – 1:3. Po třetí brance nastala změna v domácím brankovišti, když Pospíšila vystřídal Milan Axmann. Ten však své čisté konto udržel do 28. minuty, když Antalovu střelu vyrazil před sebe, kde byl opět Michal Drenčko, který poslal puk do domácí sítě – 1:4.

V 34. minutě už Blansko vstřelilo svou pátou branku, když Sedláček přes celé kluziště našel volného veterána Jiřího Vítka, který jel sám na Axmanna a střelou pod víko nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:5. Následně se Uničov dočkal své druhé branky. Marek Fekiač obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud následně i vystřelil a jeho rána skončila v horních pater hostující klece – 2:5.

Na začátku třetí třetiny se Uničovu podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když Sršeň objel s pukem hostující bránu a natlačil jej na Šenka, který kotouč jen vyrazil před sebe a Petr Žajgla už jej následně dotlačil do klece – 3:5. V 46. minutě šli hosté v úniku dvou na jednoho, který učebnicově proměnili kombinací do prázdné, když Sedláček předložil puk před prázdnou Markovi Antoňů – 3:6.

V 50. minutě měl další uničovský gól na své hokejce Handl, který se před hostující bránou dostal k odraženému puku a následně si vybrusloval do lepší pozice, ale nakonec jen trefil Šenka, který se natahoval, jak jen mohl, aby jeho střelu zastavil. V 58. minutě se do úniku dostal Hynek Grünwald, který se s tím nepáral a poslal puk do horních pater domácí klece – 3:7.

Závěrečnou tečku tomuto utkání udělal domácí Jan Beier, který byl faulován při svém úniku, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které domácí útočník nekompromisně proměnil střelou do šibenice hostující klece – 4:7

Uničov tedy ve velmi důležitém utkání podlehl Blansku 4:7, díky čemuž se na něj Dynamiters dotáhli na rozdíl jediného bodu.