HC Spartak Uherský Brod - HOKEJ Uh. Ostroh 1:10
HK Kroměříž - HC Brumov - Býlnice 9:5
HC Uherské Hradiště - HC Břeclav 4:3 PP
SK Minerva Boskovice - TJ Sokol Březina 5:0
HC Blansko - HC Štika Rosice 3:1

U N I Č O V – Hokejisté Uničova na svém ledě tentokrát přivítali Spartak Velkou Bíteš, se kterou sousedí v tabulce, a tak bylo tohle utkání velmi důležité. Orli sice ještě v závěru třetí třetiny vedli, jenže osmnáct vteřin před koncem se Spartaku podařilo vyrovnat a v následném prodloužení Velká Bíteš i otočila utkání na svou stranu, a Uničov tak podlehl svému soupeři 4:5 po prodloužení.

Orlům se vůbec nepodařil vstup do utkání, když domácí nechali svého soupeře hrát a Velká Bíteš si s velkou radosti vzala iniciativu na svou stranu. V 7. minutě si hosté vytvořili první šanci, kdy Račický nahrál před bránu Matěji Šidákovi, kterého však vychytal Sedlář. Nicméně v 11. minutě už aktivita Velké Bíteše přinesla první branku. Matěj Šidák nahrál před Sedláře Vojtěchu Michálkovi, který byl zcela sám před domácím brankářem, jehož vymíchal a poslal puk do brány – 0:1

Až ve 13. minutě se Orli dostali do nějakého zakončení, když se domácí dostali k dispozici dokonce velmi dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v níž se i hostující brankář Bartošek konečně dočkal nějakého zákroku. Nicméně hned ze třetí střely inkasoval, protože vyraženou střelou Halousky dorazil sítě domácí kapitán Petr Žajgla 1:1.

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu, který v její první minutě hned mohl změnit Račický, který jel sám na Sedláře, ale ten jeho kličku zastavil svým betonem. O pár minut později jeli hosté ve třech na jednoho a celou akci Sparta ukončil střelou z mezikruží, kterou však Sedlář vytěsnil mimo svou klec.

Ve 26. minutě už se však hosté radovali ze druhé branky, když udeřili v přesilové hře. Langovu střelu od modré totiž Sedlář vyrazil před sebe, kde byl Adam Šidák, jehož podivné zakončení skončilo i s trochou štěstí mezi betony domácího brankáře – 1:2. Nicméně radost Spartaku vydržela jen dvě minuty, protože ve 28. minutě zavezl Duba puk do útočného pásma, kde nakonec z levé strany nahrál před bránu zcela volnému Tomáši Sršňovi, jenž už si v takové situaci věděl rady a vymíchal Bartoška – 2:2.

Uničov poté hrál přesilovku čtyř proti třem, kterou se domácím podařilo využít, když Halouskovu střelu od modré zřejmě před bránou zastavil Tomáš Duba, jenž se však rychle zorientoval a dorazil puk za zmateného brankáře Spartaku, a poslal tak Orli poprvé v utkání do vedení – 3:2. Velké Bíteši se poté podařilo vyrovnat, když se ve 37. minutě Tomáš Račický dostal do úniku, který proměnil kličkou do bekhendu – 3:3.

Nicméně Orli nakonec šli po druhé třetině do šaten s jednobrankovým náskokem, protože jen pár okamžiků po třetí brance hostů se do útoku dostal Michal Šímo, jenž nakonec vystřelil z levého kruhu a jeho pokus skončil přesně u vzdálenější tyče hostující klece – 4:3.

Ve třetí třetině se domácí hokejisté především snažili uchránit své těsné vedení, které bylo hodně testováno několika přesilovkami hostujícího celku. Nicméně to nejdůležitější se událo až v posledních minutách. Dvě minuty před koncem totiž usedl na trestnou lavici Halouska, kterého za dalších třicet vteřin následoval Duba, a Velká Bíteš tak hrála dlouhou přesilovou šesti proti třem, protože hosté i odvolali svého brankáře.

Orli se dlouhou úspěšně bránili náporu svého soupeře, jenže osmnáct vteřin před koncem Adam Šidák vystřelil od modré a jeho střelu vyrazil Sedlář před sebe, kde byl zcela volný jiří Novák, jemuž už se podařilo dorazit puk do brány, a poslat tak zápas do prodloužení – 4:4. V něm ještě Velká Bíteš hrála pokračující přesilovou hru, díky níž i rozhodli zápas, protože Rosendorfovi při jeho střele sjel puk z hole, což se nakonec ukázalo, jako klíčové, protože kotouč se jen doklouzal před bránu Uničova, kde byl Tomáš Račický, jenž vstřelil puk do domácí sítě – 4:5.

Uničov tedy nakonec podlehl Velké Bíteši 4:5 po prodloužení, čímž tak ztratil další cenné body. Navíc do konce základní části už Orli odehrají jen dvě domácí utkání a naopak hned pět zápasů sehrají na ledě svých soupeřů.