SHKM Hodonín - HC Spartak Uherský Brod 7:6 PP
HC Uherské Hradiště - HOKEJ Uh. Ostroh 4:5 SN
SK Minerva Boskovice - HC Brumov - Býlnice 2:5
HC Blansko - TJ Sokol Březina 4:2
HC Štika Rosice - HC Spartak Velká Bíteš 2:9

U N I Č O V – V neděli 6. ledna čekalo uničovské hokejisty jejich první utkání v roce 2019, když na domácím ledě přivítali břeclavský tým. Na první branku se muselo čekat až do poloviny zápasu, když se do vedení dostali hosté, ale Orli nic nevzdali a nakonec v poslední desetiminutovce nasázeli tři branky, díky čemuž otočili vývoj utkání na svou stranu a Břeclav tedy nakonec porazili 3:1.

Domácí hokejisté se do utkání pustili s velkou vervou a hned v první třetině se snažili tlačit do brány. Naopak břeclavským hokejistům se vůbec nedařilo dostat puk do svého útočného pásma, když za první část vyslali na Pospíšilovu bránu pouhých šest střel.

Orli tedy sice byli v první části lepším celkem, jenže jejich snaha se jim nedařila přetavit v úvodní branku, když zřejmě největší šanci první periody spálil Sršeň, kterého svým pasem zpoza hostující klece našel Šímo a střelu domácího útočníka následně nějakým zázrakem zachytil hostující brankář Král.

Ve druhé třetině už se hostující hokejisté trochu osmělili a též podnikali nebezpečné útoky, jako například ve 24. minutě, kdy ujeli ve dvou na jednoho. Oba útočníci si vyměnili puk a před Gabriškou už zívala zcela prázdná brána, avšak útočník Břeclavi klec minul.

Nicméně ve 32. minutě šli přeci jen hosté do vedení, když využili svou přesilovou hru. Radek Zháňal vletěl s pukem do útočného pásma, kde velmi dobře schoval svou střelu za bránícího Pašku a jeho pokus navíc letěl přesně do šibenice domácí klece – 0:1.

Do poslední části se tak vstupovalo za jednobrankového vedení hostujícího celku, se kterým se domácí snažili rychle něco udělat. To se jim nakonec i podařilo ve 51. minutě, když v přesilové hře od modré pálil Paška a jeho střelu ještě lehce tečoval Jan Beier a kotouč následně skončil mezi betony Krále – 1:1.

Hned za další tři minuty šli Orli ve dvou na jednoho, kde Šímo jen posunul puk na Lukáše Dubu, který viděl, že u vzdálenější tyče je hodně prostoru a vstřelil puk do šibenice, čímž tak poslal domácí hokejisty do vedení – 2:1Břeclav ještě v závěru zkusila hru v šesti, ale to se hostům moc nevyplatilo, protože se střelou přes celé kluziště trefil Jiří Paška, jenž tak svou brankou potvrdil vítěství Uničova – 3:1

Uničovu se tedy nakonec podařilo vstoupit do nového roku výhrou, když na svém ledě porazili Břeclav 3:1.