Výsledkově smolný souboj, ale herně vyrovnané utkaní na horkém ledě Velkého Meziříčí

Soupiska HHK Vel. Meziříčí

Juda - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šimka, Vondráček, Šerý, Kochánek - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Bula, Pejchal, Roupec, Rozmarín, Strnad

HK Kroměříž - HC Uherské Hradiště 13:3

Utkání s našim loňským soupeřem v semifinále přineslo pro oko diváka velmi atraktivní hokej, pro našeho soupeře s dobrým koncem, pro nás porážkou, ale hokejově šlo o vyrovnanou partii. Pokud navážeme v neděli na výkon z V. Meziříčí věříme, že našeho diváka potěšíme.
Ale k utkání - do desáté minuty l. tř jsme drželi čisté konto, ale hned při první přesilovce jsme inkasovali gól střelou od modré, která tečovala našeho hráče a nešťastně doputovala do brány. Po chybách v naší rozehrávce jsme darovali soupeři další 3 góly a my jsme nedokázali proměnit naše šance, kterým chybělo skutečně kousek štěstí a vývoj utkání mohl být opačný.
To se nám podařilo ve ll. třetině, kterou jsme vyhráli poměrem 3:1 a začínalo se schylovat k dramatu lll. třetiny.
A přes několik šancí, v kterých nám chybělo tzv hokejové štěstí se nám zápas nedařilo ještě více zdramatizovat naopak soupeř využil příležitost při přesilovce 5 na 3, kdy v jejím závěru odskočil na stav 6:3 a v následné přesilovce v druhé polovině poslední třetiny zvýšil na závěrečných 7:3.
Po posledním domácím utkání, které výrazně ovlivnil rozhodčí, se nechceme pouštět do hodnocení dnešního výkonu rozhodčího, ale i dnes bylo hodně sporných momentů v náš neprospěch, což nám utkání neprohrálo, ale přišli v momentu, kdy se nad soupeřem stahovala mračna našeho tlaku na zvrácení výsledku.
I přes prohru je dnešní výkon povzbuzením do dalších utkání po sérii nezdarů z poslední doby.