HC Blansko - HHK Vel. Meziříčí 3:11
HC Štika Rosice - HOKEJ Uh. Ostroh 3:5
HC Spartak Velká Bíteš - HC Brumov - Býlnice 7:1
TJ Sokol Březina - HC Břeclav 7:5

U N I Č O V – Polovina základní části je již za námi, a tak se Orli v nedělním utkání pustili do té druhé, když na svém ledě přivítali Uherský Brod. Uničovští hokejisté si v utkání vypracovali dvoubrankové vedení, které však hosté dokázali v poslední periodě smazat, a zápas tak šel do prodloužení. Ani v něm se o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých byli domácí stoprocentní, a Uherský Brod tak nakonec porazili 3:2.

Uničov má za sebou první polovinu základní části, a tak nastal čas se pustit do té druhé. Při té příležitosti dorazil Uherský Brod, který Orli v prvním utkání na jeho ledě těsně porazili 3:2, a tak s tímto soupeřem opět nechtěli nic jiného než tři body.

Ve 13. minutě poslal domácí celek do vedení teprve šestnáctiletý Michal Pastorek, jenž byl ve správný čas na správném místě. Klíč se totiž s pukem natlačil před bránu, kde byla jeho střela zblokována a kotouč se následně odrazil přesně k Pastorkovi, který už jen trefil odkrytou část hostující klece – 1:0. Ihned o minutu později mohli domácí vézt už o dvě branky, když Korhoň vyslal Sršně do úniku, jenže jeho zakončení Málek chytil.

Uherský Brod se do své první velké šance dostal na konci první třetiny, když jeden z hostujících útočníků dostal hodně prostoru u brány Uničova, kde nejdříve naznačil střelu příklepem a poté si posunul puk na bekhend, ale jeho pokus Sedlář pokryl, a tak se do šaten odcházelo za fotbalového výsledku 1:0 pro Uničov.

Ve druhé třetině mohl Korhoň přidat druhou branku Uničova, když se postupně prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, jenže jeho následnou střelu brankář Uherského Brodu vykryl. Ve druhé třetině bylo k vidění minimum šancí na druhé straně a dá se říct, že lehce aktivnější byli hosté.

Nicméně v jejím závěru hráli Orli přesilovou hru, ve které Korhoň vystřelil z pravé strany a Málek jeho pokus jen vyrazil na střed, kde byl Tomáš Sršeň, který okamžitě napálil puk do hostující sítě – 2:0.

Do druhé třetiny tedy Orli vstupovali s dvoubrankovým náskok, který jim však příliš dlouho nevydržel. Ve 43. minutě totiž střelu Hlaváče Sedlář jen vyrazil před sebe, kde byl Patrik Kotek, jenž už poté dorazil puk za bezmocného brankáře Uničova – 1:2. Uherský Brod následně hrál přesilovou hru, ve které střelu Mojžíše od modré čáry šikovně tečoval Michal Hlaváč a kotouč skončil za Sedlářem – 2:2.

Uherský Brod se následně snažil i otočit vývoj utkání na svou stranu, nicméně zřejmě největší šanci spálil v samotném závěru Korhoň, který obdržel přihrávku před prázdnou bránu, jenže Málek proti jeho okamžité střele předvedl skvělý zákrok, a poslal tak zápas do prodloužení.

V něm byli aktivnější hosté z Uherského Brodu, jenže se jim nepodařilo vstřelit rozhodující branku, a tak byly na řádě samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní pouze domácí střelci, když se postupně trefili Žajgla, Korhoň a Sršeň. Naopak z hostujících soupeřů neuspěl ani jeden. Uničov tedy nakonec porazil Uherský Brod 3:2 po samostatných nájezdech.