TJ Sokol Březina - HC Brumov - Býlnice 14:1
HC Spartak Velká Bíteš - HOKEJ Uh. Ostroh 4:2
HC Štika Rosice - HHK Vel. Meziříčí 1:7
HC Blansko - HC Spartak Uherský Brod 2:4
SK Minerva Boskovice - HC Uherské Hradiště 5:1

U N I Č O V – Uničovští hokejisté uzavřeli první polovinu základní části domácím utkání, ve kterém v rámci Hanáckého derby vyzvali tým z Kroměříže. Zápas proti nejbližšími soupeři rozhodlo druhá perioda utkání, kterou Orli vyhráli 4:1. Kroměříž se ještě ve třetí třetině pokusila něco z utkáním udělat, jenže Uničov nakonec vše zvládl a svého v derby zvítězil 6:5.

Uničovu přitom utkání nezačalo zrovna nejlépe, když se ve 4. minutě dostali do vedení hosté. Petr Brada totiž na modré ukořistil puk a následně jel sám na Sedláře, kterého překonal střelou k tyči – 0:1. Kroměříž měla následně trochu více ze hry, když se jí dařilo dlouho nepouštět domácí tým ke svému brankáři.

Nicméně ihned první střela na Fajglovu bránu skončila brankou, když se Žajgla nejdříve dostal do úniku, při kterém byl jasně faulován, ale žádný faul se nepískal. Uničovský útok však pokračoval i dále a právě Petr Žajgla následně využil zaváhání hostující obrany, když obkroužil Fajglovu bránu a poslal puk za jeho záda – 1:1.

Druhá třetina už byla o poznání zajímavější. Po vyhraném vhazování se totiž puk dostal na modrou k Tkadlecovi, jenž ho ihned poslal směrem na domácí klec a trefil břevno. Další šanci už si vytvářeli jen domácí. Nejdříve Šímo přešel přes posledního beka a byl sám před Fajglem, na kterého zkoušel zakončení alá Tomáš Hertl, ale hostující brankář tento pokus zastavil.

Ve 25. minutě už šli Orli do vedení. Korhoň přihrál na levou stranu Tomáši Sršňovi, jenž se trefil střelou na bližší tyč – 2:1. Nicméně vedení Uničovu vydrželo pouhých dvacet vteřin. Filip Laciga se totiž dostal do samostatného úniku, který vyřešil kličkou do bekhendu – 2:2. Ve 33. minutě šli domácí znova do vedení, když Halouska obkroužil hostující klec a následně přihrál Lubomíru Korhoňovi, který už trefil odkrytou bránu – 3:2.

Beier následně mohl přidat další branku, když jel sám na Fajgla, nicméně měl na svých zádech obránce Kroměříže, a tak jeho zakončení nemělo potřebnou razanci. Ve 36. minutě zavezl Korhoň puk do útočného pásma, kde ho zadovkou přenechal Tomáši Sršňovi, který prostřelil hostujícího brankáře střelou po ledě – 4:2. To však stále nebylo vše. V přesilové hře se totiž nekompromisní střelou prosadil Michal Šímo, který svou přesnou trefou vyhnal Fajgla v bráně Kroměříže – 5:2.

Třeti třetina nezačala pro Orli nejlépe. Ihned v její první minutě totiž Murín nahrál zpoza brány Milanu Mertovi, jenž už jen musel trefit odkrytou bránu – 5:3. Ve 48. minutě to bylo už jen o jednu branku, protože Kroměříž hrála přesilovou hru, ve které dostal Lubomír Murín mnoho prostoru na levé straně, a tak si sjel až před bránu, kde poslal bekhendem puk pod víko – 5:4.

Hosté v závěru zkusili hru v šesti, ve které se však střelou přes celé kluziště trefil Ivo Kratěna, pro kterého to tak byla jeho první trefa v uničovském dresu – 6:4. Orli nakonec mohli být za tuto branku rádi, protože se po špatné rozehrávce ještě trefil Jiří Jergl, který střílel z hranice pravého kruhu přes obránce a trefil se přesně mimo dosah Sedláře – 6:5.

V poslední minutě tedy hosté znova hráli v šesti a Kratěna málem přidal i druhou branku, jenže jeho druhý pokus přes celé kluziště minul hostující klec jen o pár milimetrů. Uničov tedy nakonec dovedl utkání do vítězného konce a po čtyřech utkáních si tak znova připsal plný počet bodů za výhru nad Kroměříží poměrem 6:5.

Komentář O. Kavuliče: Jsme si na středečním tréninku něco řekli a nevím, jak to popsat, ale my tady nemůžeme jediný zápas odehrát v klidu. Jen snad proti Velkému Meziříčí jsme odehráli zápas v pohodě, ale to je málo. Jsme si za stavu 5:2 v kabině něco řekli a poté přijdeme na led a děláme hrubé individuální chyby. Hráči, kteří celý zápas hrají výborně, najednou začnou bláznit. Tohle je kolektivní sport, a takto se to prostě hrát nedá. Myslím, že kdyby se hrálo ještě pár minut, tak utkání mohlo skončit úplně naopak. Musíme především začít něco dělat s našimi prvními třetinami, protože to je něco strašného, jak se v nich v poslední době prezentujeme. Nicméně bych chtěl poděkovat soupeři, za jeho hru, že i po obměně jejich kádru jsou stále velmi nebezpeční a že to ani za nepříznivého stavu nevzdali.