HC Uherské Hradiště - HC Štika Rosice 3:2
HK Kroměříž - HC Spartak Velká Bíteš 5:2
HC Spartak Uherský Brod - TJ Sokol Březina 3:2 PP
HHK Vel. Meziříčí - HC Břeclav 4:3
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Brumov - Býlnice 7:3

U N I Č O V – Po nepovedeném utkání v Blansku se uničovští hokejisté opět představili před svými diváky, když tentokrát přivítali celek z Hodonína. Hostům vyšel vstup do utkání, když se velmi rychle dostali do vedení. Orli opět celé utkání opět jen dotahovali a nakonec po dramatické koncovce prohráli proti Hodonínu 4:6.

Hodonín se hned ve druhé minutě dostal do přesilové hry, kterou hosté rychle využili, když David Polesný obdržel puk na modrou čáru a se svou schovanou střelou prostřelil domácího brankáře – 0:1. V 8. minutě mohli uničovští vyrovnat, když byla střela Libora Navrátila tečována přímo do brankové konstrukce, od níž se kotouč odrazil mimo klec. Hosté následně kontrovali se svým protiútokem, když se Michal Kuba dostal za domácí obranu a následně svým bekhendovým zakončením pověsil puk pod víko uničovské klece – 0:2

Orli poté hráli přesilovou hru, ve které se prosadil Tomáš Sršeň, jenž prostřelil Zollpriester z hodně velkého úhlu – 1:2O dvě minuty později bylo na domácí střídačce opět veselo, když Paškovu střelu od modré srazil Dobrý nohou přímo na hokejku Petra Žajgly, který už se jen trefil do odkryté brány – 2:2

Ve druhé třetině si Uničov dokázal vytvořit několik velmi nebezpečných situací. Nejdříve ve 23. minutě Korhoň nahrával před prázdnou Gerhátovi, který však trefil tyč. Následně hrál Hodonín přesilovou hru, ve které domácí ujeli do protiútoku, jenž Korhoň řešil střelou mezi betony, ale hostující brankář si tento prostor pohlídal. Ve 32, minutě měl vedoucí gól na hokejce Jaromír Navrátil, jenž obdržel přihrávku před bránu, ale ani jedna z jeho střel se za záda Zollpriestera nedostala.

A tak přišel na druhé straně trest. Peš totiž ve 34. minutě nahrál mezi kruhy zcela volnému Polesnému, jenž Sedlářovi naznačil kličku a následně přihrál Michalu Kubovi, jenž už poslal puk za bezmocného brankáře – 2:3. O necelou minutu bylo pro domácí ještě hůř. Vaculovu střelu z pravého kruhu totiž Sedlář vyrazil jen mezi kruhy, kam si pro dorážku dojel Andreas Jajcay, který se trefildo horní části domácí klece – 2:4.

Ihned na začátku třetí třetiny hrál Hodonín přesilovou hru, kterou se hostům podařilo využít, Kuba našel svou kolmicí volného Davida Janáse, jenž se svou okamžitou střelou dostal puk do domácí sítě – 2:5. Orli hráli následně svou přesilovou hru, kterou se jim sice nepodařilo využít, nicméně tlak domácích pokračoval a Petr Žajgla nakonec zkusil zasunout puk zpoza hostující klece, což se mu nakonec i podařilo o kotouč skončil za zády Zollpriestera – 3:5.

Orli v závěru zkusili i hru bez brankáře, při které se dokázali přiblížit na rozdíl jedné branky, protože Šimo nahrál před prázdnou bránu Lubomíru Korhoňovi, jenž poslal kotouč za záda hostujícího brankáře – 4:5. ihned po vhazování byl vyloučen Žajgla, ale v oslabení ujel Korhoň, jenž byl faulován, a bylo tak nařízeno trestné střílení. Bohužel však Korhoňovu kličku do bekhendu Zollpriester vychytal. Po následném vhazování poslal Hodonín puk na zakázané uvolnění, které však nebylo pískáno, čehož hosté využili a Michal Kuba zkompletoval svůj hattrick střelou do opuštěné klece – 4:6.

Komentář O. Kavuliče: Zápas rozhodly hodně zbytečné chyby. V jednom případě nám ujeli ve třech na jednoho, nevím jestli tam zrovna hráči špatně nestřídali nebo se jim nechtělo zpátky. Kdybychom nedostali takové laciné branky, tak si myslím, že jsme byli lepším týmem. Nicméně bych chtěl poděkovat týmu za tu poslední desetiminutovku, kdy se snažili zápas ještě dostat alespoň do prodloužení. Teď nás čekají silné Boskovice, tak doufám, že se dáme dohromady a uděláme všechno proto, abychom s nimi vyhráli i přes to, že budeme zřejmě hrát v okleštěné sestavě.