Orli si proti Štikám otevřeli střelnici, když Rosicím nasypali čtrnáct branek!!!

Soupiska HC Štika Rosice

Čížek (22. Huzlík) - Antal, Dobiáš, Dobšák "A", Lučivňák, Pospíšil "C", Rafaj, Stupka "A" - Gombarčík, Hanáček, Jarolím, Kazlepka, Krobauer, Kůst, Polzer, Svatuška

HHK Vel. Meziříčí - HOKEJ Uh. Ostroh 6:0

U N I Č O V – V rámci osmého kola krajské hokejové soutěže zavítali do Uničova Rosice a ihned od začátku utkání bylo jasné, kdo je na ledě pánem. Orli totiž zasypali hostující klec 51 střelami, ze kterých hned čtrnáct skončilo za zády brankářů, jenž se po šesté brance střídali. Uničov tedy nakonec po jednoznačném výkonu porazil Rosice 14:1.

Utkání proti Rosicím začalo velmi rychlou brankou, když Duba našel svým pasem Sršně, jehož střelu ještě Čížek vyrazil, nicméně k puku se poté znova dostal Lukáš Duba, jenž už ho dorazil do brány – 1:0. Orli poté hráli přesilovou hru, kterou vyšperkovali skvělou kombinací. Fekiač přihrál do levého kruhu Korhoňovi, jenž ještě místo střely volil křižnou přihrávku na Tomáše Sršně, který už trefil puk do prázdné – 2:0.

V 18. minutě dostal Jaromír Navrátil puk za bránu soupeře, odkud si vybruslil a bekhedem jej poslal pod víko – 3:0. Nicméně to ještě nebylo vše, protože se šestnáct vteřin před koncem první třetiny prosadil Matěj Murla, který po vyhraném vhazování nahodil puk směrem na bránu Rosic a kotouč do ní přesně zaplaval – 4:0.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první, a to další brankou Uničova. Petr Žajgla se po pravé straně prodral až do zakončení, které nakonec skončilo mezi Čížkovými betony – 5:0. Ve 23. minutě J. Navrátil nahrál do velké šance Lubomíru Korhoňovi, jenž střelou pod břevno nedal Čížkovi šanci, a ten se následně i z brány už pakoval – 6:0.

Huzlíkovi jeho čisté konto vydrželo do 29. minuty, kdy ho nekompromisní ránou propálil z pravé strany Tomáš Sršeň – 7:0. Osmá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Paška nahodil od modré čáry a po sérii odrazů se kotouč ocitl u Huzlíka, kde byl nijak nekrytý a Jaroslav Klíč ho už doklepl za čáru – 8:0.

Ve 38. minutě uničovští hokejisté využili svou druhou přesilovou hru, střelu Korhoně zblokoval někdo z hostujících hráčů, puk poté zkoušel v pádu dorážet Duba, jenže trefil jen beton brankáře a od toho puk putoval na hůl Tomáše Sršně, jenž střelou do odkryté brány zkompletoval hattrick – 9:0. V poslední minutě druhé části Žajgla uvolnil Lukáše Dobrého do úniku, a ten zavěsil puk pod břevno hostující klece, a vstřelil tak desátou branku Uničova – 10:0.

Do třetí třetiny už tak uničovští vstupovali ve velké pohodě, na čemž se podepsala v některých momentech i jejich rozehrávka, protože Rosice se ve třetí třetině dostali k několika nebezpečným situacím. Jedna z nich dokonce skončila brankou, když si Daniel Polzer na modré čáře sebral přihrávku od jednoho z domácích a následně se trefil přesně k tyči – 10:1.

V 50. minutě se opět radovali domácí. Paška v přesilové hře nahodil puk od modré čáry, kde ho ještě před Huzlíkem tečoval Lukáš Dobrý, a ten následně skončil za zády hostujícího brankáře – 11:1. O minutu později druhá formace vyšachovala hostující obranu, když nakonec Korhoň nahrál mezi kruhy Tomáši Sršnovi, jenž si ještě počkal a poté poslal puk do šibenice rosické brány – 12:1.

Neuplynulo ani pětadvacet vteřin a Orli se radovali z další branky, když Jaromír Navrátil dostal v levém kruhu příliš prostoru a jeho střela skončila přesně ve vzdálenější šibenici hostující klece – 13:1. O poslední branku v utkání se postarala nová akvizice v dresu Uničova, a to Michal Šímo, jehož vyslal Žajgla do úniku, ve kterém kličkou do bekhendu překonal Huzlíka – 14:1.

Uničov tedy nakonec jednoznačným rozdílem porazil Rosice 14:1, a na domácím ledě je i tak dále stoprocentní.