HC Blansko - HC Spartak Velká Bíteš 5:4 PP
SK Minerva Boskovice - HC Břeclav 7:5
HC Uherské Hradiště - HC Brumov - Býlnice 6:0
HK Kroměříž - HOKEJ Uh. Ostroh 2:3
HC Spartak Uherský Brod - HHK Vel. Meziříčí 2:8

U N I Č O V – Do Uničova dorazil další z nováčků letošního ročníku, když domácí celek vyzval Sokol Březina. Utkání bylo od druhé části velmi vyhrocené a přítomní diváci se dokonce dočkali i jedné bitky. Nicméně domácí Orli nakonec tento zápas zvládli a nováčka z Březiny porazili poměrem 4:2.

Uničov mohl jí v utkání velmi rychle do vedení, protože hned ve třetí minutě si Jaromír Navrátil prohodil obránce a jel sám na brankáře, který však jeho následné zakončení vytáhl svou lapačkou mimo svou bránu. Následně poprvé zahrozil Březina, když Dupljaku nahrál přes dvě hokejky Cívkovi, který byl sám před Axmannem, jenže jeho bekhendové zakončení skončilo na betoně domácího brankáře.

Ve 12. minutě už se však hosté radovali ze své první branky. Konečný totiž v útočném pásmu získal puk, který ihned poslal Filipu Nováčkovi, který se už z bezprostřední blízkosti nemýlil – 0:1. Uničov mohl srovnat stav utkání v závěru první třetiny, kdy hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru, jenž trvala minutu a deset vteřin, jenže Jakubčík za sebe ani jednu střelu nepustil.

Ve 24. minutě projel Paška s pukem střední pásmo, aby jej následně předal Korhoňovi, jenž se s ním natlačil až před brankáře Březiny, jenže i jeho zakončení Jakubčík vyrazil. Ve 30. minutě už se domácí fanoušci radovali z první trefy. Klíč totiž velmi dobrý pasem našel Matěje Murlu, jenž přebruslil bránící hráče a jeho následná střela propadla Jakubčíkovi do brány – 1:1.

Uničov se mohl v následném oslabení dostat do vedení, když do úniku ujeli Korhoň a Paška a druhý jmenovaný se dostal až do zakončení, které však hostující brankář pokryl. Ve 35. minutě nejdříve Axmann zlikvidoval nepříjemnou teč Nováčka a z následného protiútoku se podařilo udeřit Uničovu, když Beier přenechal puk za sebou Jaromíru Navrátilovi, který se nad ničím nerozmýšlel a příklepem poslal puk mezi betony hostujícího brankáře – 2:1.

Nicméně radost domácím vydržela jen do závěru druhé třetiny, když se Nováčkovi podařilo s pukem obkroužit domácí klec a jeho zakončeni Axmann ještě vyrazil, ale ke kotouči se následně dostal Lindon Dupljaku, jenž už ho dostal do brány Uničova – 2:2.

Už ve druhé třetině se utkání začalo místy přiostřovat, když především hostující hráči nesli s nelibostí některé rozhodnutí rozhodčího a i mezi hráči začali planout větší a větší diskuze. Asi největším "provokatérem" by se z hostující strany dal označit právě Nováček, jenž nakonec dostal i naloženo od obránce Pašky, když ve 48. minutě spolu svedli bitku, která však měla jednoznačný průběh, protože útočník Březiny snad nezasadil ani jeden úder a naopak jich mnoho inkasoval. Navíc při odjezdu do šaten ještě na domácí střídačku ukazoval, že jsou "jedničky".

Po bitce se hosté dostali do zajímavé příležitosti, když si i oni zahráli stejně dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, jenže tu Březina nevyužila, a tak přišel na druhé straně trest. Lukáš Dobrý totiž nachytal Jakubčíka na švestkách, když z levé strany útočného pásma poslal nenápadnou střelu na bližší tyč, proti které hostující brankář nezareagoval – 3:2

O chvíli později bylo na domácí straně ještě veseleji. Sršeň totiž před bránu nahrál zcela volnému Jaroslavu Klíčovi, jenž tváří v tvář Jakubčíkovi zachoval chladnou hlavu a velmi pěknou kličkou do bekhendu poslal Uničov do dvoubrankového vedení – 4:2. Branka Klíče se nakonec ukázala, jako poslední. Hosté sice ještě v závěru zkusili při své přesilové hře i power play, ale jejich snaha už další branku nepřinesla.

Orli tedy nakonec před svými fanoušky zdolali Sokoly 4:2, a připsali si tak do tabulky další tři body. Na svém ledě navíc zůstávají nadále neporažení.

Komentář Ondřeje Kavuliče: Nevěděli jsme co od Březiny čekat, protože je to přeci jen nový tým v soutěži. Mrzí mě trochu, že hráči, kteří zde hrají jen pouze kraj a nikdy nehráli vyšší soutěž, tak nemají absolutně žádnou úctu, protože z celkem poklidného zápasu se právě kvůli tomu utkání příliš vyhrotilo. Nám v utkání navíc chyběli stěžejní hráči jako jsou Jakub Čuřík a Petr Žajgla. Na poslední chvíli navíc vypadl i Lukáš Duba a Patrik Machala. Chtěl bych poděkovat klukům, jak zápas odbruslili. Každopádně bych chtěl vyzdvihnout výkon Jiřího Pašky, který znemožnil kluka, jenž se zde vysmíval hráčům, kteří mají za sebou spoustu zápasů i v extralize. Ještě jsem neviděl, aby otec dvou děti totálním K.O. zbil borce o jedenáct let mladšího.